nasiona marihuany

diody led diy - problem z szeregiem

Wyszukiwarka Forumowa:

spizgana swinka

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
196
Buchów
0


siema z 18diód świecą 4, sa podpięte pod jeden zasilacz, diody sa zamontowane ok, nie ma przerwy w szeregu, choć to pierwsze co przyszło mi na myśl, kilka godzin wcześniej podłączałem to wszystko i było ok. dwa pozostałe szeregi działają poprawnie, mam jeszcze drugi identyczny panel, który działa poprawnie


co jest przyczyną tego że pozostałem diody z szeregu nie świecą ??? i jak to naprawić ?\

podłączyłem jeszcze raz, różnica jest taka że ostatnia dioda z tego szeregu, zapaliła się i świeci powiedzmy na 50%....... niestety niewiele mi to mówi, moze ktoś coś kmini ?
 
Ostatnia edycja:

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Jakie masz diody (napiecie, prad,moc) i jaki zasilacz (napiecie i prąd wyjsciowy) Stosowaleś jakis rezystor wyrownawczy?
 
Ostatnia edycja:

spizgana swinka

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
196
Buchów
0
napięcie wszystkich diod na tym szeregu po z sumowaniu wynosi 38,28 V(tutaj dochodzi jeszcze sprawność zasilacza) są to diody cree 12szt-660nm, 6szt-625nm; zasilacz ma taki przedział 12-48 v, 350mA

mam drugi identyczny panel te same diody zasilacze i tam wszystko hula bez problemu

dodam bo to ważne, dzisiaj odpaliłem diody znowuż było to samo z tą różnicą ze podczas pracy dotknąłem jednego podłoża z diodą i wszystkie diody teraz nie świecą...... :( hu**wo tak mi będzie kupować 18szt diod i jeszcze raz montować....
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
[MENTION=23182]spizgana swinka[/MENTION]
Na szybko spojrzalem na diode cree 625nm pierwszą lepszą tam prąd przewodzenia wynosi od 350mA mozliwe ze zasilacz nie wydala i ponizej tego pradu dioda nie zaswieci. 625nm i 660 nm mają rozne napiecie robocze niby powonno sie je laczyc jeden szereg 660 drugi 625 i te dwa szeregi rownolegle do tego jakus rezystor wyrownawczy (chyba ze masz dedykowany zasilacz do led z jakims regulatorem wew.) zeby nie puscic za duzego prądu przez diode, ale skoro drugi zestaw taki sam dziala tzn ze jakiegos dyzego bledu nie ma.
Sprawdz jeszcze raz czy gdzieś nie masz diody odwrotnie zalozonej, latwo sie pomylic i nie zauwarzyć.
Ja podmienił bym zasilacz na probe, troche ciezko na odleglosc zaradzic bez mierzenia "organoleptycznie"

Wstaw zdjecie bez swiatla zeby bylo wszystkie diody ladnie widac, cos wymyslimy ;)
 

spizgana swinka

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
196
Buchów
0
to jest drugi identyczny panel co działa

tutaj włączony dodatkowy obieg na flo


zasilacz, na panel 3 takie same są


panel z uszkodzonym szeregiem


no i teraz co tam wykombinowałem

przełączyłem zasilacz z szeregu który działał na ten co nie działa i nie działa..... a ten zasilacz z niedziałającego szeregu na działający i działa, wniosek jest taki ze to nie zasilacz tylko szereg...

sprawdziłem czy aby na pewno diody na szeregu są polutowane do podłoży tak jak powinny (+do+, -do-) sa ok, 660 maja na dole takie białe kratki w rogach a 625 ma jedną kropke w rogu, wyglada ze jest wszystko w porządku... ale nie działa

wróce do tego co zaobserwowałem na początku cały szereg działał, patem coś się stało (no właśnie co ?) i szreg świecił częściowo jak na pierwszym zdjęciu z wątku, później dotknąłem podłoża na szeregu i ostatnia dioda tak lekko zaczeła świecić (umownie na xx%mocy czt, duzo słabiej niż normalnie); następnie coś dotknąłem i cały szereg nie świeci tylko jedna dioda tak lekko na ileś tam % swojej mocy(jakby napięcie nie dochodziło całkowicie


to na razie tyle, niestety nic mi to nie mówi........



wszystko wskazywało na szereg, więc zacząłem go sprawdzać bardzo dokładnie z mocno świecącą latarką czołową na głowie.....ostatnia dioda w feralnym szeregu wzbudziła mój niepokój, była taka jakby w połowie odklejona, pod wypukłą soczewką czerwona dioda nie miała wzoru idealnego kwadratu (wyglądała jak pół czerwonego kwadratu)....
napięcie się zgadzało więc postanowiłem to zrobić ! a mianowicie podpiąć cały szereg z ominięciem ów wadliwej diody.... po podłączeniu do prądu wszystkie diody zaczęły świecić z pełną mocą !!!!
udało się !!!! miałem jedną zapasową (i tylko jedną) taką samą diodę na podłożu więc ją zamontowałem na miejsce uszkodzonej i wszytko gra ! a raczej świeci !!!
bardzo dziękuje ZKapelusznik za zaangażowanie i naprowadzenie na problem !
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Warto mieć chociażby najtańszy miernik z pikaczem, typu BUZ. Ułatwia to dużo życie ;)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,174
Buchów
5,061
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Warto mieć chociażby najtańszy miernik z pikaczem, typu BUZ. Ułatwia to dużo życie ;)

19-10-2019 Użyszkodnika już nie widać na forum.

https://www.forum.haszysz.com/showt...okos-Lsd-Og-Kush-Uk-Cheese-JEST-SUPER-!/page2

hej,
to jest koniec ej fotorelacji

zdjecia przed kosa uk chesse, zdazyłem ze 2/3 gałązki sciać




juz suche




og kush




suche, wchodzi pod purpure




wyniki
Og Kush ~29 gr
lsd~31 gr
uk chesse ~34 gr
uk cheese roślina 2(słabsze feno) wyszło ~20 gr

z "durumów" wyszło łącznię ~14 gram
pleśni ze wszystkich karzczków wyszło ~4,5 gr

łącznie ~128 gr + 4,5 gr spleśniałych topów

kołozycia zostaje zamkniete




jestem zadowolony, z przebiegu uprawy trawy :)
wynik mnie bardzo satysfakcjonuje

dodam jeszcze, bo o tym nie pisałem.
Używałem cocoA+B, plus na kwitnienie pk-13-14

128/90=>1,42 g/W
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół