nasiona marihuany

Lampa do boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Trawa palestresy

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
48
Buchów
14
Siema! Zamówiłem już boxa (na początek będzie to 60x60x140 na max 2 planty bo chyba tyle wejdzie :p) i mam dylemat jaka lampę zamówić. Widziałem fajnego Leda 450w i tu pytanie czy poradzi sobie z temperatura? Box będzie w pokoju a w pokoju mam ciepło na zimę grzejniki także myślę że nie będzie tragedii?
 
R

RedMist

Guest
A jak ciepło masz w pokoju? pytanie czy 450W to pobór realny? Bo to troszkę za dużo. 150W hps daje rade a na flo nawet i 250W w cooltubie ogranie. Co do led bym celował bym 150W max z możliwością regulacji. Jak lubisz różnorodność to zmieścisz więcej niż 2 planty z odpowiednim treningiem.
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Cześć. Nie chcialem wrzucać nowego postu. Więc się dołączę.

Kolega wyżej napisal o realnym poborze prądu.

Niestety nie posiadam miernika, żadnego. I teraz prosił bym o rozwianie moich domysłów z rachunkami za prąd do których nie mam wglądu oraz z porównaniem co do Hps na który chciałbym się przerzucić i na ile mogę sobie pozwolić

-Panel Led chiński , dwa tryby B/V. - 300w
-CFl 125w
Led 4 x 50w chip, 220V full spectrum


I
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Nie wiem ile placisz za kWh
Srednia cena w Polsce za 1kWh to 55gr.

Panel Led 300W czyli w godzine zuzyjesz 0,3kWh x 0,55zł = 0,165 zl/h Czyli nie cale 17 groszy na godzine, reszte oświetlenia liczysz identycznie...
 
R

RedMist

Guest
Tylko pytanie czy kolega podał realny pobór mocy Chińczyk 300W nie będzie brał tyle prądu może to być nawet 125w realnego. Cfl 125w to 85W realnego itd. I licz jak kolega ci wyżej pokazał.
 
Ostatnia edycja:

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Czyli w moim przypadku 0.3kwh x 27 centów wychodzi 0.81e.
Tylko jak pisze RedMist ciul wie ile to pobiera tak naprawdę.
To licząc Hps 400w
0.4kwh x 0.27c = 1.08e
Dobrze liczę?
 
R

RedMist

Guest
powinienes miec napisane na pudelku lub na naklejce na panelu ile bierze z gniazdka. dobrze liczysz
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Powinno być napisane gdzieś jaki pobor z sieci, najpewniej to kupić pierwszy lepszy multimetr (groszowe sprawy) przełaczyć na A amperomierz i zmierzyć prąd. P=IxU, czyli pomnożyć zmierzony prąd razy napięcie czyli 230 V i wychodzi Ci moc w Watt (niektore kraje mają inne napiecie np 120V). No i np Cfl rozgrzewa sie kilkanascie sekund Hps tez wiec chwile trzeba odczekac zeby zmierzyc znamionowy prąd.

Aaa i amperomierz ZAWSZE PODLACZAMY SZEREGOWO !!! do obwodu, jak wsadzisz tak jak woltomierz to sypnie ogniem.
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Mówicie o tym?

displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 16:28 ---------- Data pierwszego postu 16:22 ----------

Czyli bez miernika ni hu hu..

No jeśli miałbym zmienić to wszystko na Hps to bez miernika nie będę ryzykować.

To jeszcze pytanko czy takie 400w Hps nie ugotuje mi krzaków? Mam 1x1x2 namiot, wiatrak wyliczony z wyciągiem 280m3/h..

Tyle tych pytań bo nie chce wtopic kasy na coś czego nie będę mógł użyć
 
R

RedMist

Guest
opisy na necie mówią ze znet6 to 450W(204w) a znet4 to 300W(115W) chyba ze masz jakiś stary model albo delikatnie się rożni od tych co znalazłem.
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
No to mnie zaskoczyłeś Panie, grzebałem i to kilkukrotnie.
I takiego nie znalazłem. Hmm. Koleś od którego nabyłem urządzenie mówił o 450w właśnie. W co nie uwierzylem.

---------- Post Zaktualizowany 17:05 ---------- Data pierwszego postu 17:02 ----------

Faktycznie, pierwszy na liście po wpisaniu w Google.. Albo tak szukalem albo nie było. I jest dostęny w magazynie
 
R

RedMist

Guest
To masz odpowiedz 204W ci targa a cfl 125W(85W) a te ledy 50W to trzeba już z miernikiem
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Te ledy to sobie w kuchni zamontuje :D
To jak oceniaszw skali od 1 do 10 taki panel?


I to co znalazłem w opisie

Lumen

8000lm

Lux

18900lux/1m 14400/1.5m 8510/2m

Lux / M wysokość w metrach? Co to 1m 1.5m 2m?
 
R

RedMist

Guest
:scared: 1 to cfl a 10 to high end led/gavita to twój ma 4 :sunny:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół