nasiona marihuany

[AF] Daiquiri Lime czy Sweet Coffee Ryder?

Wyszukiwarka Forumowa:

Co wybrać

  • Auto Daiquiri Lime

    Głosów: 0 0.0%
  • Sweet Coffee Ryder Auto

    Głosów: 0 0.0%

  • Łącznie głosujących
    0

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Powoli czas myśleć o następnej uprawie, na którą chcę coś bardziej sativowego. Miałem robić zakupy w RQS, ale nie mają już oleju CBD, więc padło na f2seeds.pl.

Rzuciły mi się w oczy dwie odmiany dobrane czasem uprawy pod Auto CBD Northern Feminise (dla lubej na test, czy pomoże jej na migreny). I teraz nie jestem pewny, którą wybrać (trzy nasiona od razu wezmę).

Ktoś z Was miał z nimi do czynienia? Którąś poleca z własnych doświadczeń?

1. Auto Daiquiri Lime Feminise od Dutch Passion
2.
Sweet Coffee Ryder Auto Feminise od World of Seeds

Ewentualne sugestie też mile widziane, byle automat, do 75 dni od kiełka i nie zabijał (obecnie mam bardzo niską tolerancję i nawet z materiałem z pierwszej uprawy pewnie nie wejdę na jakiś wysoki pozom xD).
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dlaczego automaty? Wez posadz sezony jak czlowiek, wezmiesz szybka indice i sie moze wyrobisz w te 75 dni.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Chcę innego efektu niż daje indica, zresztą ją będę miał z obecnej uprawy.

Na razie biorę automaty, bo chcę poczekać ze zmianą donic na większe i chcę szybciej przetestować, ile czasu zajmie mi spalenie zbiorów oraz w jakie typy celować. O sezonach myślę, tak, ale to jak już opanuję kilka rzeczy (nowe miejsce, wentylacja, być może szafa maskująca) i będę już miał za sobą z dwutygodniowy wyjazd w przyszłym roku.
 
J

ja72

Guest
Zgadzam się z Honzą, że automaty to zmarnowany czas, nie chcesz Indiki, to weź jakiś szybki mix genów.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Chcę innego efektu niż daje indica, zresztą ją będę miał z obecnej uprawy.

Na razie biorę automaty, bo chcę poczekać ze zmianą donic na większe i chcę szybciej przetestować, ile czasu zajmie mi spalenie zbiorów oraz w jakie typy celować. O sezonach myślę, tak, ale to jak już opanuję kilka rzeczy (nowe miejsce, wentylacja, być może szafa maskująca) i będę już miał za sobą z dwutygodniowy wyjazd w przyszłym roku.

Sezony też możesz posadzić w mniejszych donicach i dać im krótszego wega (mniej niż 30 dni) - żeby zebrać plon troszkę szybciej.

Geny, które masz w obecnym projekcie, to hybrydy, a nie indyjki - White Widow Auto 50/50 (indica/sativa - nie licząc genów ruderalis), Cheese 60/40 (indica/sativa - nie licząc genów ruderalis).

Jeżeli chcesz coś o innym działaniu, to najlepiej byłoby spróbować jakiejś porządniejszej sativy albo odmiany CBD.
Raczej celowałbym właśnie w sezonowe odmiany, bo "automatyczne sativy" to moim zdaniem lipa :)

Haczyk jest taki, że sativy kwitną ponad 10 tygodni, a czasem nawet i 14 tygodni, więc trzeba być w tym wypadku cierpliwym.
Warto zaznaczyć, że jeżeli jesteś początkującym, to zdecydowanie lepiej jest uprawiać pełnosezonowe rośliny, które wybaczają więcej błędów (niedoborów, przenawożenia itp.)

Pełnosezonowe odmiany, które mogę Ci osobiście polecić:
San Fernando Lemon Kush (Sweet Seeds) - hybryda z przewagą sativy, kwitnie około 9 tygodni, haj jest energetyczny, a smak mocno cytrynowy
Critical (Royal Queen Seeds) - hybryda ze znaczącą przewagą indici, kwitnie około 8 tygodni, haj jest bardziej intensywny, niż po odmianie wymienionej wyżej, a smak bardziej kwiatowo/skunkowy niż owocowy. Jest też wersja auto od tego samego producenta, ale nie testowałem.
Dance World - hybryda ze znaczącą przewagą sativy i wysoką zawartością CBD, kwitnie około 8 tygodni, haj jest bardzo przyjemny/rozluźniający, a medyczne efekty są zdecydowanie zauważalne :) Smak ciężko opisać, ale bliżej mu do "herbal" niż "fruity".

Jeżeli zdecydujesz się na sezonówki i będziesz startował z relką - mogę Ci podesłać trochę pestek własnej produkcji - mam crossa Dance World RQS z (Purple Maroc x Serious 6) od GGS'a :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
[MENTION=88011]Buzz Astral[/MENTION], przekonałeś mnie tym San Fernando Lemon Kush!
Szukałem czegoś owocowego (oby też podczas rośnięcia) oraz z energetycznym efektem działania. Nawet w połączeniu z 3-4 tygodniami wega wyjdzie podobnie do tego, co mam teraz. Mam różne rzeczy do robienia po powrocie z pracy i chcę zobaczyć, jak będę działać na takim towarze.

Generalnie pamiętam, jak to wygląda z czasem dla sativ, dlatego też odkładałem te sezony. Co do automatów, ponieważ jeszcze nie miałem do czynienia z sezonówkami, nie mam do nich awersji xD
I w ogóle w cholerę za dużo tych odmian jest, ogłupieć można przy próbie znalezienia czegoś :V Teraz tylko będę musiał dobrać medyczną/antymigrenową dla lubej do tego SFLK :)

To dzięki, panowie, za naskok z tymi sezonami.

A, [MENTION=88011]Buzz Astral[/MENTION], o Twoich nasionach będę pamiętał na przyszłość, na razie dzięki za propozycję :) A z relką wystartuję i tak, w końcu może znowu będę musiał pytać o rady :D

EDIT
No to zarobiła [MENTION=83500]Pestkomania[/MENTION]. Przy okazji dobrałem Royal Highness od RQS, filierki z węglem aktywnym i lufkę xD
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół