nasiona marihuany

Biotabs - zamienniki?

Wyszukiwarka Forumowa:

matilo

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2019
Postów
19
Buchów
0
Witajcie. Ogarniam teraz temat Biotabsów, bo spodobało mi się organiczne podejście do uprawy :) W moim przypadku zakup Biotabsów to spory wydatek, natomiast zastanawiałem się ostatnio nad zamiennikami. Czy jest możliwość tańszych, ale równie skutecznych zamienników. Mycotrex chciałem zastąpić VAXI-ROOT mikoryza uniwersalna (ten sam rodzaj grzybów). Orgatrex to podobno melasa. Startrex to NPK 3-1-2. DObrze kombinuję? Ktoś myślał nad tym?
 
P

pozytyw

Guest
organiczne z marketu budowlanego, każde bio-organiczne to dobry zamiennik
zamienniki od innych producentów, wszystko organiczne, albo prawdziwe mineralne organiczne (lawa wulkaniczna np. w uj dobra do ziemi zmieszac, dolomit - za***ista skała)
samemu robić, sa przepisy, zupka z bananów skórek, gnojówka z pokrzyw , k ompost itp.
 
Ostatnia edycja:

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
Popatrz na relki użytkownika [MENTION=73516]JOS[/MENTION] on ma produkty od sanniego pierwowzór biotabsow.
 

matilo

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2019
Postów
19
Buchów
0
Czytałem właśnie. Wczoraj pół nocy przeglądałem relacje JOS-a :) Bio-Sannie też widzę jest spoko i dużo tańszy, ale w polskiej dystrybucji nie mogę znaleźć.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,501
Odznaki
3
Czytałem właśnie. Wczoraj pół nocy przeglądałem relacje JOS-a :) Bio-Sannie też widzę jest spoko i dużo tańszy, ale w polskiej dystrybucji nie mogę znaleźć.

Też się zastanawiam nad bio sannie, trzeba będzie napisać po prostu do flora-fauna żeby zamówili. ;)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Napewno nie opłaca się kupować pakietu startowego jeśli już zdecydujesz sie na uprawe organiczną a nie chcesz tylko sprawdzić. Mam pęłną gamę nawozów tego producenta i kupuje je w jak największych opakowaniach-fakt nie jest tanio ale potem naprawde na długo wystarcza bo lejesz samą wodę praktycznie cały grow. Tak naprawdę tylko tabsy trzeba dokupować jak wiaderka z nimi nie kupisz. O tych sannie nic nie wiem ale ja przy Biotabsie zostaję dopuki nie odkryje czegoś lepszego a nie zanosi sie na razie. Pozdro
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Sannie, to jest to samo co biotabs.
Minimalnie tańszy, ale lepszy skład tabsów, mniej azotu mają.
W organice chodzi żeby zaszczepić życie, które będzie karmić nasze roślinki bez wzgledu na ph.
Pamiętać trzeba, żeby nie przesuszyć medium, i żeby było ciepło w boxie.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
JOS a Ty teraz głównie sannie czy biotabs jeśli chodzi o tabletki?

Ja dopiero niedawno odkryłem, że są większe opakowania bactrexu, mycotrexu i tabletek niż te, które dotychczas kupowałem :D
 
R

RedMist

Guest
Jest taki produkt Healthy Start Tablets 15 sprzedaje go shopfront.solufeed.co.uk. Są mniejsze niż biotabs i zawierają npk takie jak sannie
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Warto dodać, że Sannie tez ma 10g tabletki.

Ten healthy start tablets kosztuje 5.95 funa za 15 szt to jakieś 29.57 pln
10-gramowe tabletki sannie kosztują 5.21 ojro również za 15 szt czyli 22.04 pln

Gdyby ktoś potrzebował 90szt z wysyłką do PL to ze stronki sannie wyjdzie z dostawą ok 200pln
Z healthy start chyba nie wysyłają poza UK ale tam z kolei na wyspach jest darmowa dostawa i koszt to 180pln ;)
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
JOS a Ty teraz głównie sannie czy biotabs jeśli chodzi o tabletki?

Ja dopiero niedawno odkryłem, że są większe opakowania bactrexu, mycotrexu i tabletek niż te, które dotychczas kupowałem :D

Bacto, Bac bio bloom ( odpowiednik orgatrexu ) tabsy- tylko Sannie,
mykoryza od Great shark
Starterexu nie używam, bo medium zawsze z poprzedniego grow, jest bogate we wszystko.
PK tea boost od BIOTABS, bo robi robote
Chyba że się bon trafi do growshopu to biotabs zamawiam

Chodź ostatni jade na BIO POKON npk 5-5-10+mg2%
I jest idealnie pod leda, to tylko tym głodnym wcisne 1 szt tabsa na całe grow
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Lepsze jest Bio pk 5-8 od bio tabs Czy bio tabs boost compost tea. Czy warto mieć te dwa środki?
Skoro wymieniłeś [MENTION=73516]JOS[/MENTION] zamieniki w miarę tańsze, to co z bactrex?
Skoro będę robił pierwszy grow na nowej ziemi to lepiej kupić ten startex?
Kupuje osobno i wolę się upewnić co najlepiej kupić od biotabs. I co wy używacie by np było taniej lecz na zasadzie biotabs.
Jest jakaś różnica między mikoryza w proszku A granulkach? Firma Great White shark.
 

matilo

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2019
Postów
19
Buchów
0
[MENTION=73516]JOS[/MENTION] lecisz tylko na BIO POKON + tabsy? Bo już się pogubiłem.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
[MENTION=73516]JOS[/MENTION] lecisz tylko na BIO POKON + tabsy? Bo już się pogubiłem.

Starterexu- nie uzywam
Baktetex - bacto Sannie , 1g na 16L wody 3- 4 razy przez całe grow
Mikoryza - Great shark withe
BIO pokon 5-5-10, zamiast biotabsow, chyba że znam geny to wcisne extra biotabs Sannie.
Czasem sypne bat guano od Plargona
Orgatrex - BAC BIO bloom- daje tyljo dwa razy na flo
PK tea boost od BIOTABS ( dawkuje wg instrukcji biotabs ) tydzień po wejściu flo czyli jakieś 3 tyg po przełączeniu 12/12 i tylko raz
I sama wodą odstaną .
Ogólnie to większość userow, mna problemy , bo za dużo daj nawozów w stosunku do potrzeby rośliny, czy to organika czy mineralna uprawa

---------- Post Zaktualizowany 17:19 ---------- Data pierwszego postu 17:14 ----------

Lepsze jest Bio pk 5-8 od bio tabs Czy bio tabs boost compost tea. Czy warto mieć te dwa środki?
Skoro wymieniłeś [MENTION=73516]JOS[/MENTION] zamieniki w miarę tańsze, to co z bactrex?
Skoro będę robił pierwszy grow na nowej ziemi to lepiej kupić ten startex?
Kupuje osobno i wolę się upewnić co najlepiej kupić od biotabs. I co wy używacie by np było taniej lecz na zasadzie biotabs.
Jest jakaś różnica między mikoryza w proszku A granulkach? Firma Great White shark.

Wg mnie Starterexu sobie daruj, tylko kup ziemie Biobizz Light Mix, Starterex nie potrzebujesz

A tak naprawdę to kup na pierwszy raz pakiet startowy BIOTABS, zobacz o co kaman i w następnych grow szukaj zamienników.
Bo nikt ci przepisu nie da, bedziesz miał za zimno to bakterie będą słabo działać, przesuszysz medium to życie ci umrze w ziemi.
Trzeba patrzeć na rośliny i dawać im wg potrzeb jeść.
Organiką ma do do siebie że jak wszystko robisz z głową to samo się wszystko robi i nie ma problemów.
Jak zaczynałem z organiką to z pierwszych grow zawsze miałem małe pałki, teraz wielkie w h*j.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół