nasiona marihuany

[AF] [250W/LED] [0,5m2] [3x Amnesia XXL Auto Fem, 3x Auto Chronic Auto Fem by Seedbay]

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Kapelusznik, dziękuję za pomoc. Niech Ci Bóg w plonie wynagrodzi :)

Reasumując, w tym momencie warunki bytowe 22-23 stopnie, 48% wilgotności. Niedługo montuję matę grzewczą, nawilżacz raczej odpuszczę.
Panel LED umieszczony nad sufitem odpalony minimalną mocą 189W.
Niedługo zaprezentuję szczegółowo panel LED :)
 
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Dzień 10

Warunki 24 stopnie, wilgotność 40-50%. Lampa nad sufitem około metra nad roślinami. Planty minimalnie podrosły, zaczynam się obawiać, czy aby czegoś nie popsułam, może pestki lipne (seedbay). Czy waszym zdaniem nie są za małe? Zauważam, że liście od środka są jaśniejsze, czy jest to problem? Podlewane przefiltrowaną wodą o 6.5ph, dziś wjechała 1. dawka z połowy porcji biogrow.

Pierwszy rząd Amnesia, drugi Chronic.


Tutaj widać jaśniejszy "środek" rośliny.






---------- Post Zaktualizowany 17:20 ---------- Data pierwszego postu 17:16 ----------

Przepraszam za posta pod postem, ale nie widzę opcji "edytuj", pomoże ktoś ją uzyskać/odnaleźć? Pierwsze zdjęcie jest przed podsypaniem keramzytem, kolejne 10 minut później. Wszystkie przedstawiają aktualny stan na dzień dzisiejszy.
 
J

ja72

Guest
Podlewaj i jeszcze raz podlewaj, zwłaszcza jak wilgotność regulujesz tym pojemnikiem ze szmatką. Ziemia mam być zawsze wilgotna, oczywiście nie ma mieć struktury błota.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Wszystko jest ok, cierpliwości no i zbastuj z nawozem. Jest to 10 dzień jak piszesz A korzenie nie tak dobrze rozwinięte. Po za tym ziemia jaka używasz śmiało starczy na pierwsze paręnaście dni. Lej sama wodę póki co bo lać za wcześnie papu to też nie dobrze.

Ten jasny środek rośliny to normalne jako nowe pędy rośliny. Więc luzik
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Sorry [MENTION=93022]Czeska_Smerfetka[/MENTION] za zaśmiecanie ale wypadało by co bym odpalił mój setup marzeń bo rośliny siedzą pod żarówkami 1,5miecha.



Tak więc [MENTION=92795]ZKapelusznik[/MENTION] jak mógłbyś z tym potencjomerem

elg-200-c1750b
clu048-1212c4-303h5m3-f1 sztuk 3.

I potenciometr liniowy 100 k


Z góry dzięki, osobiście podpioł bym + pod pierwszy - pod drugi
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Sorry [MENTION=93022]Czeska_Smerfetka[/MENTION] za zaśmiecanie ale wypadało by co bym odpalił mój setup marzeń bo rośliny siedzą pod żarówkami 1,5miecha.



Tak więc [MENTION=92795]ZKapelusznik[/MENTION] jak mógłbyś z tym potencjomerem

elg-200-c1750b
clu048-1212c4-303h5m3-f1 sztuk 3.

I potenciometr liniowy 100 k


Z góry dzięki, osobiście podpioł bym + pod pierwszy - pod drugi

Identycznie jak u Smerfetki, (jesli to standartowy potencjometr) to srodkowy zacisk jest baza a boczne zalezy czy chcesz zwiekszac rezystancje w lewo lub w prawo. Polaryzacja nie ma znaczenie czyli czy podlaczysz + czy - do srodkowej cze zewnetrznej nozki prąd i tak popłynie.
Diody oczywiscie polaczone szeregowo i tutaj polaryzacja ma znaczenie diody blokuja prad w jedna strone takze trzeba zwrocic na to uwage.

Tak na szybko looknąlem na specyfikacje diody, wiecie że z tych diod mozna wyciągnąc więcej ?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Dzięki mistrzu. Ja wiem, mógłbym chyba 315W ale trochę by spadła sprawność albo wydajność. Ogólnie ppfd było by na niekorzyść w stosunku do mocy, tak więc na moją nową powierzchnie czyli 47 x 76 x 155 cm w zupełności i tak chyba wystarczy choćby 120w. Jak pod koniec flo podkręcę do 180 to będzie elegancko. Z diodami miałem właśnie ten problem że zgubiłem plusa i minusa i rozkręcałem lampę bo nie chciałem na przypał, spalił bym? W ogóle to [MENTION=90840]RedMist[/MENTION] mi dobrał graty za co też wielkie dzięki, a ja tylko napisałem co mniej więcej chcę. Cioł byś to na bena? Bruce Bannery #3 będą z nich diamenty jak wszystko dobrze pójdzie.
A swoją drogą czy właścicielka tego tematu nie myślała dać ze 4 sztuk tych diod co by rozłożyć równomierniej światło? Sam myślałem nad 4. Pozdro

E. Jak uszczelniacie takie przerobione na boxa szafy a dokładiej te szczeliny przy dzwiach? za h%^^#ja nie mogę uszczelką typu D hehehe
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Dokladnie, szkoda diod na podkrecanie (zywotnosc drastycznie spada, chyba ze masz za***iste chlodzenie to mozna sie pobawic), tym bardziej ze troche one kosztuja. Sam musze sobie takie coś skrecić :D Ja zrobilem sobie grow na probe po najnizszych kosztach az wstyd pokazywać mojego boxa hehe, ale nastepny zrobie podobnie jak Wy chyba ze pojde w HPS.
Sprzet dobrze dobrany.
 
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Witam wszyskich, mały update.

Warunki: 22-24 stopnie, wilgotność nie spada poniżej 50% w dzień, oraz 60% nocą. Zastosowałam klasyczny oprysk kulek keramzytowych. Dziś jest ich 13 dzień. Rośliny nieznacznie podrosły, jednak wciąż mam wrażenie, że są zbyt małe. Niektóre odwijają liście do góry.
Ostatnie podlanie czysta, odstana, przefiltrowana woda o ph ~6.5, ec <200, poprzednio połowa dawki biogrow. Dziś wieczorem mam w planie kolejne uzupełnienie płynów, dodać pełną dawkę biogrow? Kiedy szykować się do przesadzania w donice 9l?

Fotki:
Dzień 13


Amnesia, po lewej podwinięty liść

Amnesia


Chronic

Największa roślina w ogrodzie - Chronic, widać delikatnie podwinięte liście


Bonus, testowo wysiany AK478 Seedbay, dzień 7, wrzucić go?


Wydaje mi się, że warunki są ok, jednak wciąż niepokoi mnie ich rozmiar. Może jestem przewrażliwiona...

---------- Post Zaktualizowany 15:02 ---------- Data pierwszego postu 14:57 ----------

A swoją drogą czy właścicielka tego tematu nie myślała dać ze 4 sztuk tych diod co by rozłożyć równomierniej światło? Sam myślałem nad 4. Pozdro

E. Jak uszczelniacie takie przerobione na boxa szafy a dokładiej te szczeliny przy dzwiach? za h%^^#ja nie mogę uszczelką typu D hehehe
Mam boxa 100x50cm, więc jest raczej wąski i podłużny. Myślałam o 3x CLU 048, ale stwierdziłam, że wydajniej i ekonomiczniej będzie 2xCLU058 + spectrolight 120. Mój box jest gotowcem kupionym z growshopa, więc problemy ze szczelnością mnie nie dotyczą. Polecam zakup gotowego namiotu, odpada duuuużo pracy. [MENTION=92795]ZKapelusznik[/MENTION], w HPS jednak bym nie szła. Pomimo, że jest tańszy to jest to złudne, oddasz w rachunkach za prąd. Do tego dochodzi kwestia temperatury, rozmiaru i bezpieczeństwa (pożar). Moim zdaniem LED jest nowszą technologią i fajnie jest iść z trendami :)
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Może i racja że małe, ale są to automaty wiec inaczej rosną.
Napewno cierpliwości ci życzę, im mniej stresu im dasz w pierwszych dniach tym lepiej dla krzaczka. Nie musisz przesadzać jeszcze. Śmiało możesz trzymać w tych donicach.

I nie lej jeszcze nawozów ;)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Z tym że mniej pracy to masz w cholerę rację, ale jednak dyskretniej jest jak wchodzę do pokoju i widzę szafę, no ale i tak lepiej wywalić tą płytę z tyłu i wstawić do szafy namiot. Co do leda to widzisz są chyba różne zdania, ludzie są przyzwyczajeni do tego rodzaju światła czasem sytuacja wymaga podniesienia temperaty, nie wiem jak jest ze smakiem itp. ale zobacz sobie na wykres widma hps ma prawie pełne spektrum a na led zobaczysz praktycznie dwa piki na 450 i powyżej 600 a to ponoć ma wpływ na jakość. Nie wiedziałem że w zanadżu trzymasz jeszcze spectrolighta oj, będzie zacnie Pani... :freak:
 
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Dzień 18

Mały update. Jeden z Chroniców ma problem. Lekko zbrązowiałe podwinięte liście, zahamowany wzrost, coś jest ewidentnie nie tak. Podlewam co 2-3 dni, zraszam kilka razy dziennie. Czy to przelanie rośliny? Fotka:


Kolejny problem 11 dzień AK i nie rośnie ...


Z lepszych informacji pozostałe rośliny rosną swoim tempem, najlepiej Chronic:
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Też tak mam/miałem rosły bardzo wolno takie typowe karly. Później odbiły ale ogólnie są malutkie i mimo że są zdrowe i rosną ładnie to zawiedziony jestem tymi Automatami i obiecuje że robię je ostatni raz. Sezonowki są lepsze, wybacza więcej potkniec niż auto rosną jakoś bardziej stabilnie i bardziej możesz panować nad jej rozwojem. Automaty odwrotnie kwitnie sama, jak ma ochotę to i po 14 dniach. Więc ograniczenie czasowe poprzez którymi okres wega jest ch***wy na Maxa. Ogółem pozdrawiam i bierz sezonowki następnym razem.

Edit. Dziś robię upka to sprawdzisz dni jak wyglądały.
 
J

ja72

Guest
Mało jest sytuacji by doszło do przelania. dochodzi do tego głownie za sprawą braku otworów w donicy na dnie, jeśli masz w boxie ciepło podlewaj nawet codziennie, ja podlewam nawet 2 razy dziennie, w niewielkiej dawce.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,111
Buchów
9,742
Odznaki
10
Wydaje mi się, że mam podobną doniczkę na balkonie i ona nie ma dziur, więc to może być pierwszy problem. Podlewanie co 2-3 dni na takie małe panny wydaje się za częste, sam co 5-7 dni coś lałem i to nie dużo. Wsadź palca w ziemię, nawet głęboko i upewnij się, czy to rzeczywiście to.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół