nasiona marihuany

[AF] [250W/LED] [0,5m2] [3x Amnesia XXL Auto Fem, 3x Auto Chronic Auto Fem by Seedbay]

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Pestki: 3x Amnesia XXL Auto Fem, 3x Auto Chronic Auto Fem by Seedbay
Box:
100x50x160
Swiatlo:
DYI Panel LED 200W 2x CLU 058, regulowany prąd
Fotoperiod: 18/6
Wentylacja
Wlot: pasywny
Wylot: TD-350/125
Mieszak: 2x Enermax 80mm
Filtr: Prima Klima K2600 125mm
Medium:
BioBizz Light Mix-> donice 2l, BioBizz All Mix -. donice docelowe 9l
Nawozy:
3pak BioBizz + Aptus Mycor Mix mikoryza
Trening:
LST
Doniczki: sadzonki 2l, docelowe 9l kwadratowe

To moja pierwsza uprawa, liczę na pomocne rady :)

Panny wyszły dokładnie 08.10 rano, więc mają już 5 dni. Kiełki wsadzone do doniczek 2l z ziemią BioBizz Light Mix, podsypane szczyptą Mycor Mixa.

Panel LED przez pierwsze 2 dni na wysokości 1 metra, odpalony z potencjometrem skręconym na 1/4 obrotu. 3 dnia obniżony na 60 cm.

Zastanawiam się czy nie są przypadkiem za małe jak na piąty dzień. Może za dużo fotonów z uwagi na moc i bliskość lampy. Warunki 25-28C, wilgotność 30-40%.

Dzień 5

Całość z góry, pierwszy rząd 3x Amnesia, drugi 3x Auto Chonic.
Ostatni po prawej stronie testowy gratis AK472.





1# Chronic


2# Chronic


3# Chronic


1# Amnesia


2# Amnesia


3# Amnesia


 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Sucho masz. Podlej rośliny, wstaw nawilżacz powietrza.
 
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
W tym momencie podlałam planty. Co myślicie o wysokości panelu i jego mocy? Nawilżacz muszę zorganizować
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Załatw sobie keramzyt, ograniczysz wysuszanie ziemi.
 
U

Usunięty 65798

Guest
czym podlewasz, jaka woda? sama woda jest słabą opcją na aktywacje.

Swiatlo:
DYI Panel LED 200W 2x CLU 058, regulowany prąd


wydaje się spoko oświetlenie jaka to dioda i barwa? Jakieś fotki jak to wygląda od dołu? Odległośc też mi się wydaje ok jak jest na 50W skręcone. Z czasem zwiększaj moc oczywiście. Odległości bym nie dawał mniejszej niz ~50 cm.
Poza tym z tego co sie orientuje, diody są stałoprądowe, i się je reguluje poprzez zmiane napięcia

Powodzenia :headbanger:
 
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Podlewam odstaną 48h wodą z kranu regulowaną octem do 6.5ph. Na dniach będzie dzbanek Dafi. Dwie diody CLU058 3500k, fotki będą na dniach jak zamontuję spectrolight 120. Zasilacz stałoprądowy 2.1A, max zmierzone napięcie 103V, na całkowitym skręceniu potencjometru mam 90V, co daje minimalną moc 180W. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zmniejszyć mocy. Mam potencjometr liniowy, może trzeba zmienić na logarytmiczny? Może doraźnie podniosę lampę pod sufit i skręcę panel na 180W?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3

Wyglądają na zbyt małe

Są dobre.
Łodygi nie wyciągają się wieć światła też mają dostatek, czy są za małe czy za duże bedzie można gadać za tydzień lub dwa...
Wszystko jest ok.

---------- Post Zaktualizowany 21:41 ---------- Data pierwszego postu 21:18 ----------

Podlewam odstaną 48h wodą z kranu regulowaną octem do 6.5ph. Na dniach będzie dzbanek Dafi. Dwie diody CLU058 3500k, fotki będą na dniach jak zamontuję spectrolight 120. Zasilacz stałoprądowy 2.1A, max zmierzone napięcie 103V, na całkowitym skręceniu potencjometru mam 90V, co daje minimalną moc 180W. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zmniejszyć mocy. Mam potencjometr liniowy, może trzeba zmienić na logarytmiczny? Może doraźnie podniosę lampę pod sufit i skręcę panel na 180W?

Liniowy od logarytmicznego rózni się tylko charakterystyką liniową rezystancji (logarytmiczny jest bardziej "płynny" dlatego daje sie go do najczesciej do nagłosnienia) tak czy siak nadawają sie oba, żeby zmniejszyć moc bedziesz musiała yyy... czy musiał ??
zwiększyć rezystancje potencjometru.
 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0


Liniowy od logarytmicznego rózni się tylko charakterystyką liniową rezystancji (logarytmiczny jest bardziej "płynny" dlatego daje sie go do najczesciej do nagłosnienia) tak czy siak nadawają sie oba, żeby zmniejszyć moc bedziesz musiała yyy... czy musiał ??
zwiększyć rezystancje potencjometru.

Musiała :)
Czy możesz mi doradzić o jakiej rezystancji kupić potencjometr? W tym momencie mam 100k. Co myślisz o tym, żeby panel podnieść pod sufit i zostawić go na 180W? Niestety w tym momencie potencjometr nie pozwala mi na obliżenie mocy...
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Hmm... może źle jest podłączony.
Podeślij jakieś foto jeśli to możliwe, łączymy albo szeregowo albo jako dzielnik napięcia.
Jaka to dokładnie dioda clu058 ?

np CLU058-3618C4-273H5M3-F1
 
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Dioda 2x CLU058-1825C4-35*M2M2-F1, zasilacz HLG-240H-C2100B, stałoprądowy 2.1A

Fotki panelu podeślę gdy będzie zamontowana soczewka (może dziś w nocy). Połączone jest równolegle, tak jak mówisz dzielnik napięcia.
Wyczytałam w dokumentacji, że najniższe napięcie ma wynosić 47V. W tym momencie gdy potencjometr jest skręcony na minimalne wartości na mierniku mam równe 90V co daje 45V na diodę. Potencjometr rozumiem nie ma wpływu na prąd przy tym zasilaczu, więc mam 189W. Patrząc na dokumentację, czy bezpieczne dla diody będzie dalsze obliżenie napięcia?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Aaaa czyli masz zasilacz dedykowany do LED, myślałem, że też DIY, tak to inna bajka....

Ok, od początku

Czyli tak, masz zasilacz z napieciem regulowanym 59-119 V typu B czyli masz możliwość podłączenia trzech rodzai regulacji ściemniania LED napięciowo 0-10V, PWM lub rezystancja z potencjometra, wg dokumentacji przewód z kolorem żył szary i czarny regulacja powinna być w zakresie od 10kohm do 100kohm. Czyli to mamy.

Teraz diody, mamy dwie sztuki. Dioda którą masz pracuje z zasilaniem 47-55V. Ponieważ zasilacz jest na prawie 120V podłączyłaś sobie diody SZEREGOWO V+ -D--D- V- ( diody trzymają sie za rączki ;) ) Więc to też mamy bo dwie diody 55V połączone szeregowo potrzebują zasilania min. 110V.

To musi działać.

Mierzyłaś rezystancje tego potencjometra od 0 do 100% ? powinien regulować od 0 do 100 000ohm.
Może jakiś trefny

 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Paź 13, 2019
Postów
12
Buchów
0
Fakt jest połączone szeregowo, + do - :)

Tak, to wszystko działa, tylko nie mogę zjechać z napięciem poniżej 90V -> 45V na diodę.

Mam jeszcze jeden pomysł, może potencjometr jest źle podłączony. Poniżej fotka:



Na dole są 3 konektory, u góry jeden. Nie ma oznaczeń na potencjometrze, ani w jego dokumentacji. Schemat podłączenia znalazłam na jakimś audio forum.
Właśnie zamontowałam soczewki Spectrolight 120 :)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
O to samo pytałem dwa tygodnie temu, jak podłączyć potencjometr, może w końcu...........
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Fakt jest połączone szeregowo, + do - :)

Tak, to wszystko działa, tylko nie mogę zjechać z napięciem poniżej 90V -> 45V na diodę.

Mam jeszcze jeden pomysł, może potencjometr jest źle podłączony. Poniżej fotka

Na dole są 3 konektory, u góry jeden. Nie ma oznaczeń na potencjometrze, ani w jego dokumentacji. Schemat podłączenia znalazłam na jakimś audio forum.
Właśnie zamontowałam soczewki Spectrolight 120 :)

Smefetko wszystko jest dobrze, potencjometr jest dobrze wpięty, ten gorny konektor to tak zwany "przyczep" lub kontur" (wykorzystuje sie go przy sprzecie muzycznym) jego nie uzywamy.
Dopiero na spokojnie sobie wszystko przypomniałem, zasilacz jest impulsowy i ma w sobie kontroler PWM, czyli zmienia moc swiatła za pomocą modulacji amplitudy prądowej lub napieciowej (nie bede za bardzo wnikac) tego zwyklym miernikiem sie nie zmierzy . Napiecie masz wyzsze na na maxa skreconym potencjometrze bo kontroler je podbija zeby nie robić strat.

Tak czy siak jezeli zasilacz reaguje na zmiany polozenia potencjometru to znaczy ze wszystko dziala dobrze, nad resztą panuje kontroler LED.

---------- Post Zaktualizowany 12:17 ---------- Data pierwszego postu 11:35 ----------

O to samo pytałem dwa tygodnie temu, jak podłączyć potencjometr, może w końcu...........

Podrzuć link do tematu.
Bo potencjometr mozna podlączyć jeszcze na trzy nozki.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół