nasiona marihuany

przesuszone zioło

Wyszukiwarka Forumowa:

Palaczonson

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2019
Postów
106
Buchów
0
Cześć, mam pytanie jeżeli topki kruszą się delikatnie w dotyku ( nie rozpadają się ) a na dłoniach zostawiają taki suchy pyłek to znaczy, że są przesuszone czy to normalne dla dobrze wysuszonej panny. Jeżeli jest przesuszona to proszę o sprawdzone rady :D
A i jeszcze jedno zapach jest raczej słaby czy to przez suchość?
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Jak topy nie są przesuszone na wiór to jest okej, według mnie to trzeba samemu wyczuć po prostu.
Jak bardzo przesuszysz to traci zapach niestety. Po dłuższym curringu powinno być trochę lepiej, pakuj do słoja i za kilka tygodni powinno być okej.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,141
Buchów
1,393
Jak przesuszyłeś to do słoja z topami wrzuć skórę z pomarańczy.
 

Palaczonson

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2019
Postów
106
Buchów
0
Słuchajcie dałem skórki od jabłka, a gdy wyciągnąłem topki to jeden był cały w pajęczynie ( pleśni) i teraz pytanko jeżeli pleśń pojawiła się w słoju to znaczy , że jego cała zawartość jest do wyrzucenia czy reszta jest zdrowa? Czy gdyby były zakażone pleśnią to po kilku dniach wszystkie pokryły by mi się nalotem?
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Tak, wywal wszystko. Ja wiem, że szkoda towaru, ale już po ptakach. Prędzej czy później pewnie znowu wyskoczy.
 

Palaczonson

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2019
Postów
106
Buchów
0
:( dzięki za odpowiedz, a jakbym zaczekał i by nie wyskoczyła to znaczy, że jest zdrowa czy może się nie ujawniać i nadal szkodzić?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Wróć na lekcje przyrody, wtedy się dowiesz. :(
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Sluchasz jakis amatorow i teraz masz pleśń podziekuj im za dobre rady.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,594
Buchów
2,360
Odznaki
1
Skórki owoców wrzuca się na 3-5h a ty pewnie trzymałes z tydzień skoro pleśń się pojawiła
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Kolego skuteczne jest wrzucanie skórki z owoców. Troszkę fizyki jeżeli coś ma wilgotność 2% i wrzucasz coś co ma wilgotność 30 % to rzeczą naturalną jest że wszystko w przyrodzie dąży do równowagi. Skórkę wystarczy wsadzić na kilka godzin i sprawdzać towar naciskając go palcami. Jak trzymałeś kilka dni to się nie dziw że pleśń się pojawiła.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
skórkę to z żołędzia można sobie ściągnąć :crazy: na takie sytuacje tylko regulatory wilgotności jak boveda albo integra boost
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,228
Rozwiązań
1
Buchów
15,879
Odznaki
4
kanabisek wraca w pięknym stylu :brawo: :D

Poza bovedą są jeszcze regulatory integra boost - łatwiej dostępne w PL chyba.
Skórki mają to do siebie, że wydzielają jakiś zapach i to nie do końca wydaje mi się dobrym rozwiązaniem :p Jeśli to ma być takie działanie doraźne to lepiej wziąć worek strunowy, spryskiwacz na wodę, psiknąć delikatną mgiełką do środka, zamknąć i kontrolować co kilka h.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół