nasiona marihuany

Wasza opinia o stanie hodowli

Wyszukiwarka Forumowa:

Lolek80

New member
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
4
Buchów
0
Cześć. To mój pierwszy post tutaj bo chyba potrzebuję waszej pomocy.
Pierwszy raz postanowiłem spróbować hobbystycznie hodowli i było tak:
Nasionka niewiadomego pochodzenia (były w topach :oczy: ).
3 tygodnie po wykiełkowaniu = nasłoneczniona szklarnia i tam były do początku kwitnienia.
Później przeniosłem i przesadziłem do większej doniczki.
Od kiedy zaczęły kwitnąć mają temp. ok. 20 stopni i wilgotność ok. 60 %, ale coś z nimi nie tak. Jakieś 2 tygodnie temu już zbrązowiały i nie przybywa już nic. Tak to wygląda jak na poniższych zdjęciach. Co zrobiłem nie tak ?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
1. Nie dałeś zdjęć do galerii, dlatego poleciały.
2. Nie napisałeś nic o ziemi, pH, nawozach i co tam jeszcze może być ważnego.
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Gdzie są te poniższe zdjęcia? Jasnowidzem z Człuchowa raczej nikt tu nie jest.
Sory zdjęcia mi się niezaladowaly dopiero teraz je widzę. Jaki nawóz stosujesz ? Dawałeś jakiś oprysk?
 

Lolek80

New member
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
4
Buchów
0
1. Nie dałeś zdjęć do galerii, dlatego poleciały.
2. Nie napisałeś nic o ziemi, pH, nawozach i co tam jeszcze może być ważnego.

Ziemia zwykła, uniwersalna, pH nieznane. Nawożę florovitem rozcieńczonym z wodą wg. zaleceń na opakowaniu, raczej nie przesadzam z nawożeniem. Podlewam regularnie wodą tak aby podłoże było wilgotne.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Stan liści jest w porządku, więc trudno coś powiedzieć na ich podstawie.
Czemu te słupki tak pobrązowiały, to już jednak pytanie dla kogoś starszego stażem. Nie zauważyłem na forum podobnego problemu na takim etapie kwietnienia, żeby przytoczyć przykład.
 

Romario73

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2019
Postów
181
Buchów
248
Odznaki
2
czy one przypadkiem nie zrobiły się takie brązowe po ostatnich przymrozkach???????? zaczęła kwitnąć i przemarzły kwiaty. popatrz za dwa dni czy wypuści nowe białe kwiaty... na jednym zdjęciu widać że wypuszcza nowe więc powinno być ok... taka jest moja opinia że wszystkiemu winny przymrozek... na trzecim zdjęciu widać że jednak coś przybywa... to że są w szklarni nie znaczy że nocą nie mogły przemarznąć... chociaż nie, jeżeli piszesz że to trwa już dwa tygodnie to jednak jest inny problem.
może im namieszałeś coś z oświetleniem??? nie mają teraz mniej lub więcej światła po przeniesieniu?

twoim olbrzymim błędem było przesadzanie jej podczas kwitnienia... to mogło też być głównym powodem jej stresu i zakończeniu kwitnienia,,, jak już kwitnie to nie przesadzaj jej...
 
Ostatnia edycja:

Lolek80

New member
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
4
Buchów
0
czy one przypadkiem nie zrobiły się takie brązowe po ostatnich przymrozkach???????? zaczęła kwitnąć i przemarzły kwiaty. popatrz za dwa dni czy wypuści nowe białe kwiaty... na jednym zdjęciu widać że wypuszcza nowe więc powinno być ok... taka jest moja opinia że wszystkiemu winny przymrozek... na trzecim zdjęciu widać że jednak coś przybywa... to że są w szklarni nie znaczy że nocą nie mogły przemarznąć... chociaż nie, jeżeli piszesz że to trwa już dwa tygodnie to jednak jest inny problem.
może im namieszałeś coś z oświetleniem??? nie mają teraz mniej lub więcej światła po przeniesieniu?

W szklarni były tylko przez okres wegetacji, po rozpoczęciu kwitnienia są w pomieszczeniu o stałej temp. i stałej wilgotności - 20 stopni i 60%. Mają 110 cm wysokości i sporo kwiatów, zapowiadało się fajnie a jednak gdzieś popełniłem błąd.

 

Romario73

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2019
Postów
181
Buchów
248
Odznaki
2
więc stres przy przesadzeniu jej podczas kwitnienia był chyba głównym czynnikiem. jeżeli kwitnie to najlepiej już nie robić takich zabiegów jak przesadzanie. pozdrawiam...
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,760
Buchów
8,983
Odznaki
3
takie krzaki ma moja dziewczyna ktorej dalem , odcieta odnoge tzn popkorn z dolu i zamoczylem w ukorzeniaczu i wlozylem do ziemi , postawila na parapet i rosna na canna terra professional .:) wrzuce jakies foto z czasem .. pozdrawiam z fartem panie
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,760
Buchów
8,983
Odznaki
3






rosliny podlewane woda z kranu bez spradzenia ph stoja przy oknie czy to deszcz czy slonce nie zmieniaja pozycji :)

Z fartem, tam kolego :)
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Z fartem ?
Nie boisz się zdjęcia z okolicą wstawiać ?
 
P

PolnaMiedza

Guest
Uk albo inna Holandia. Kwiatek według mnie jak na parapeciaka jest ok. Co do tych zdjęć to okolicą się aż tak dosłownie nie chwal ziom. Z FaRteM.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół