nasiona marihuany

[LED ~25W][HYDRO][PC BOX] PrecGrower :D 1x LSD

Wyszukiwarka Forumowa:

PrecGrower

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2019
Postów
22
Buchów
0
Witam, jest to moja pierwsza dziewczyna i mam nadzieję, że wyjdzie z niej wspaniała kobieta o zielonych oczach, która będzie świetnie kopać

Panel LED zbudowany własnoręcznie na podstawie poradnika Boba(połowa tego co on stworzył) mam nadzieję, że zda egzamin, najwyżej będę lutować kolejne diody.
Boxik wyłożony płytami pilśniowymi (0,5cm) i wyklejony mylarem.
wentylacja to 3 wentylatory Gembrid 70x70x15 4000RPM (jeden wciąga, drugi miesza, trzeci wyciąga) i jeden dodatkowo wyciągający procesorowy z odzysku (podłącze w razie potrzeby), wszystko połączone na regulatorze napięcia.
napowietrze pompa Hailea ACO-2206 (4 wyjścia z czego dwa dla dziewczyny)
ogrzewanie(czasami mam zimno w mieszkaniu) 2x mata grzejna do terrarium 7w
nawozy to:

  • Canna Aqua Vega 1L A&B
  • Canna Aqua Flores 1L A&B
  • Canna Rhizotonic 250ml
  • Canna PK 13/14 250ml
  • Canna Boost 250ml
  • Canna Cannazym 250ml
+ regulatory PH na Flow

specyfikacja panienki:
PRZEZNACZENIE: Indoor/Outdoor
GENY: Skunk#1 x Mazar
TYP: Głównie Indica
CZAS KWITNIENIA: 8-10tyg.
PORA ZBIORÓW OUTDOOR: koniec Września
PLON (in/out): ponad 500/m2; 500-1000g/roślina
WYSOKOŚĆ (in/out): 50-80cm/90–180cm
THC: 24%
CBD
: średnie

na początek zamierzam nawozić zgodnie z tabelką(wegetacje ciągnę na ile mi miejsca starczy)


Dzień 1 kiełkowanie
(obok stoi sałata masłowa, którą też będę hodować. wyjedzie z boxa gdy tylko dotrze do mnie lampa z alledrogo)


zapraszam wszystkich do mojej fotorelacji jak i dyskusji na jej temat.
pozdrawiam
:dancee:
 
Ostatnia edycja:

PrecGrower

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2019
Postów
22
Buchów
0
Dzień 3
pokazał się pierwszy korzonek, więc zaaplikowałem nawozy, wspomagacz na korzenie i odpaliłem pompę napowietrzającą. trudniej będzie zasnąć przy tych 50db w częstotliwości starej zamrażarki, no ale coś za coś.

temp= 26,0 (ciężko zbić więcej kiedy w domu mam 24,3 przez te upały i sezon grzewczy)
EC=1,2k
PH=6,0



 

PrecGrower

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2019
Postów
22
Buchów
0
Dzień 7
dolałem 0,5L wody, bo troszke ubyło. listki troszke zbladły co mnie zaczęło martwić, jeśli do jutra sie nie poprawi to wymieniam wode. korzenie ładne bialutkie i coraz ich więcej.

światło= 18/6
EC= 1,4k (przed dolaniem wody było 1,8k. nie dodawałem żadnych nawozów od 3dnia życia i nie mam pojęcia jak się zwiekszyło ec o 0,2k)
PH= 6,4



 

Jerzy Zieba

Active member
Rejestracja
Paź 16, 2019
Postów
37
Buchów
0
ciekawa relacja, ciekawe ile z tego będzie

na jakiej wysokości trzymasz lampe dla roślin po wykiełkowaniu ?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Ile bym dał za odpalenie DWC<lol>. Temperatura ważna sprawa, postaraj się zbić do 22 i będzie lux. W ogóle będzie lux bo to hydro. W coco nie mam takiego pie****nięcia , dawaj pełną moc pompy i zmniejsz trochę ec niech korzenie szukają papu. Światła to na pewno będzie za mało dla tej bestii, nie wykorzystasz potencjału jakie daje DWC no iszukaj nowego domku, albo za tydzień przełącz jak to nie af
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Nie wróżę wiele, skoro w pierwszym tygodniu życia rośliny ewidentnie widać problemy...
Daj sobie spokój z hydro, bo to robota dla PrecGrowerów ;)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
EC=1,8 to troche przy dużo czasami dla rośliny we flo. a Ty serwujesz takie w pierwszym tygodniu. :sunny:
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Zwłaszcza że masz wysoką temp pożywki. Wymień całą na 0,6 EC. Ph możesz zejść do 5,7 i obserwować, powinno zapie****ać do góry teraz na wegu. Jak dojdzie do 6,3 to wtedy dopiero schodzisz, ale pomału tak o0, 1 dając po kropli specyfiku pH -. Musisz delikatnie balansować w tych granicach żeby roślina przyimowała cały wachlarz składników odżywczych

---------- Post Zaktualizowany 20:07 ---------- Data pierwszego postu 20:02 ----------

Ogólnie jak masz mierniki to jest prostrzze niż ten pie****ony kokos. Zawsze masz punkt odniesienia, wymieniasz wodę i jest ok. Jaką masz wodę o jakim ph i ec.
 

PrecGrower

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2019
Postów
22
Buchów
0
Dzień 8
własnie wymieniłem wode, przy okazji pojemnik, tamten muszę troszkę dopracować, bo woda sie skrapla w okienku do sprawdzania ilosci wody :sunny:
na daną chwilę sytuacja wygląda nastepująco:
EC= ~800
PH= 6,0
temp wody= 22,5 (tu juz bardziej zejsc nie mam pomysłu jak)
temp powietrza= 24,6 (lampa wyłączona)
odległość od lampy to jakies 15cm(dzis podniosłem o 10cm)



Zwłaszcza że masz wysoką temp pożywki. Wymień całą na 0,6 EC. Ph możesz zejść do 5,7 i obserwować, powinno zapie****ać do góry teraz na wegu. Jak dojdzie do 6,3 to wtedy dopiero schodzisz, ale pomału tak o0, 1 dając po kropli specyfiku pH -. Musisz delikatnie balansować w tych granicach żeby roślina przyimowała cały wachlarz składników odżywczych

---------- Post Zaktualizowany 20:07 ---------- Data pierwszego postu 20:02 ----------

Ogólnie jak masz mierniki to jest prostrzze niż ten pie****ony kokos. Zawsze masz punkt odniesienia, wymieniasz wodę i jest ok. Jaką masz wodę o jakim ph i ec.

Emceero, witam.
posiadam oba mierniki i sprawdzam wode codziennie, jest to moja pierwsza hodowla, i nie mam kompletnie żadnych danych na ten temat, bazowałem na tym, co producent zaleca, jak widać źle zaleca. boxa niestety nie mogę większego wstawić, ze względu na mały metraż mieszkania i przymus dyskrecji (informatyka o kolejny komputer w jego domu nikt nie zapyta) ale to nie znaczy, że box musi być po taniości. z racji, że mam możliwość posadzenia tylko jednej dziewczyny, niech będzię najpiękniejsza w świecie!

Nie wróżę wiele, skoro w pierwszym tygodniu życia rośliny ewidentnie widać problemy...
Daj sobie spokój z hydro, bo to robota dla PrecGrowerów ;)
dzięki za rade ale nie skorzystam, hydro jest dla mnie strasznie wygodne i pozwoli idealnie nawozić dziewczyne, jednak muszę najpierw nabrać doświadczenia, bo wiedzy na ten temat nie znalazłem, a producent coś kiepsko rozpisał te tabelke 'jak nawozić'

EC=1,8 to troche przy dużo czasami dla rośliny we flo. a Ty serwujesz takie w pierwszym tygodniu. :sunny:
pierwsze koty za płoty, jak to z reguły bywa:spalony:

ciekawa relacja, ciekawe ile z tego będzie

na jakiej wysokości trzymasz lampe dla roślin po wykiełkowaniu ?
normalnie 25cm, chwilowo podniosłem (z musu wymiany pojemnika mam taką możliwość)

pozdrawiam wszystkich :tiphat:
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Wstaw jakąś szafęmetalową i powiedz że to server <joint>. Da radę postawić to gdzieś tak co by pompkę postawić na parapecie? Ogólnie to gdzieś gdzie jest zimno bo nie chcesz mieć zupy a to ważnebo potem wchodzą choroby i korzeń brązowy się robi. Jaka wielkoś tego pojemnika? Zmniejsz jeszcze to EC.do 0,6 co najmniej ale nie dziś już tylko jutro jak możesz. Cykni moją relkę z hydro

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?133934-Sour-Kush-0-18-DWC-f2-od-BOOM-a

Przykładem może tu nie świecę ale coś tam ogarniesz może bo też mały zbiornik w niedużym boksie a to była moja największa roślina. I widzisz przyszło lato, temp. pożywki skoczyła w hooj i roślina stała w miejscu
 

PrecGrower

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2019
Postów
22
Buchów
0
chciałbym ale serio nie przejdzie, za małe mieszkanie niestety :( kompa tez nie moge przestawic, bede najwyezej kostki lodu wrzucac :D EC 0,6? jak kiedy moja kraniczanka to 0,7 a butelkowana 0,6 xD pojemnik maks wody 2l
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Coś jest nie tak. Za dużą masz tem wody 26 przy otoczenia 24, 3. Box stoi przy grzejniku.? Jaka temp w środku boxa? ? Albo nie owinołeś jakimś materiałem izolacyjnym pojemnika, jeszcze przy tych ledach nie powinno tak być. Gdzie stoi pompka, chyba nie w środku, jak długie kable od powietrza? I jak podłączone? Zrób jak masz 4 wyjścia to daj kamienie 4, każdy na jednym wejściu. Może masz tak że cykłeś na mostek i jeden kamień-jeśli tak to sugeruję zmianę i oklejenie pojemnika karimatą albo tym ekranem odbijającym ciepło co za kaloryfer zapodajesz podwójnie. Ile dokładnie daje pompka L/min?
Podejrzewam że dużo, oj może się dziać dobrze w tym wydaniu. Po wodę leć do marketu, 5 litrów do żelazek aku i rozrabiasz pół na pół albo tak do ec 0, 4 i dalej nawozy, a będzie gęsto, pokażesz chłopaką siłę dwc
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Zdjecia wstawiamy przez galerię forumową!!! Popraw to w przeciwnym razie bede zmuszony usunąc zdjęcia.
 

PrecGrower

Member
Rejestracja
Wrz 19, 2019
Postów
22
Buchów
0
Emceero
temp wody to 22-23, nie wiem, skąd się Tobie 26 wzieło :p w srodku boxa wacha sie miedzy 23-26. pompka stoi na zewnątrz i pompuje 2,5l/h z jednej dyszy. tu akurat zgadłeś, mam dwie dysze połączone i puszczony jeden wąż do boxa(jest różnica w ilości bombelków).
tak wygląda mój pojemnik, od razu odpowiadam na pytanie 'po co ta rurka', aby wyciagnac/wsadzic pojemnik musze go przechylić, a przy 2l wody zwyczajnie sie wyleje.


mr.whitewidow
jeśli muszisz, to usuwaj, kilkukrotnie szukałem opcji 'edytuj post' i za cholere nie mogę znaleźć. nie wiedziałem, że fotki muszą być z galerii ale dzięki za informacje, wszystkie nastepne juz beda z galerii wrzucane.

---------- Post Zaktualizowany 12:16 ---------- Data pierwszego postu 12:14 ----------

Emceero
mała poprawka pompa podaje 2,5l/min

---------- Post Zaktualizowany 12:25 ---------- Data pierwszego postu 12:16 ----------

z jednej dyszy xD
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
22 stopnie jest dobrze jeszcze. Postaraj się o to by były 4 kamienie, każdy oddzielnie. Mały trochę zbiornik, będą duże wachania jak woda będzie znikać ale za to będziesz dolewał zimnej. Ta woda jeszcze nie bardzo. Zakup jak możesz dwie butle po 5l oczyszczonej, jak rozrobisz z kranówką to będziesz miał na 4-6 wymiany dopuki nie podrośnie powinno starczyć. 600L/min będzie lala. Ile tam wchodzi wody? Pomyśl o czymś większym chyba że jesteś w domu i kontrolujesz sytuację ale prawdopodobnie będzie tak że połowę tego pudła zajmą korzenie i wody tam już za dużo nie wlejesz
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół