nasiona marihuany

HPS250w|0,49m2|Living Organics cykl nr 3|4 x Tangie Kush PestkaSeeds

Wyszukiwarka Forumowa:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Jakbym chciał prosto, to bym dalej na biobizzie jechał. Ja już wspominałem, dla mnie to zabawa i eksperyment który, już mogę powiedzieć, zakończył się pomyślnie. Co dalej nie wiem, może będzie cykl 4 na tej ziemi, a może wymyślę coś innego. Okaże się w grudniu.
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Ja to bym te doły wygolił bo i tak tam mali światła.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
27 dzień od przełączenia, ok 17 flo

Ogólnie wszystko idzie dalej zgodnie z planem, żadnych problemów związanych z medium. Rośliny cierpią trochę przez to że mam bardzo mało czasu ostatnio. Już są bardzo blisko lampy i będę musiał je połamać w najbliższym wolnym czasie.
Po tym grow planuje trochę przemeblowanie i hpsa przerzucę do wyższego boxa, a tutaj pójdą diody.






Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
28 dzień flo.

Elo. Dziś tylko szybki upek. Ostatnio nie mam na nic czasu, non stop pracuje i już siły mi brak na zabawe z roślinami :D
W następny weekend zrobię lepsze foteczki. Dzisiaj natomiast chcę napisać coś więcej o moich dotychczasowych przemyśleniach i wyciągniętych wnioskach i o planach na następne uprawy.

Najpierw foteczki.



Zbliżenie na topka, na prawdę bardzo fajnie się obsypują


Dziś dostały potężną dawkę hydrolizatu, a wcześniej to zwyczajowo Ct i woda na przemian.

Co do wniosków. Czwartego cyklu nie będzie. Po tym grow ziemia ze wszystkich doniczek, wraz z wszystkimi odpadami z roślin trafi do wora na śmieci i będzie sobie leżakować 3-4 miesiące. W tym czasie dżdżownice przerobią ją do zera i nasycą swoim odchodami, co za tym idzie wszystkimi niezbędnymi składnikami pokarmowymi. W pierwszym grow z afghanami wspominałem o tym, że już tak robiłem. Większą częścią mieszanki które użyłem podczas tych 3 cykli była już taka przerobiona, używana ziemia z grow pestek Holy Seeds który można znaleźć na trawce. Ogólnie już teraz mogę powiedzieć, że to co chciałem zrobić zakończyło się pomyślnie. Chciałem zobaczyć czy da się uprawiać "cost effective, true organics" na małej powierzchni w stosunkowo małych doniczkach. Czy w uprawie indoor można używać tej samej ziemi wielokrotnie, bez konieczności używania butelkowanych nawozów. Okazuje się że tak i zamiast całych zestawów nawozów z growszopu wystarczy do tego paczka kompostu i torebka brązowego cukru. Co jednak najważniejsze, chciałem sprawdzić i finalnie zwrócić uwagę na to, że wyrzucanie gleby po każdym grow, zwłaszcza jeśli uprawiasz organicznie, to nie tylko wyrzucanie pieniędzy do śmieci ale tez marnotrawienie zasobów. Przez lata sam wyrzuciłem dosłownie tysiące litrów ziemi, ziemi po jednej uprawie, która była zupełnie dobra.

Plany na moją najbliższa growerską przyszłość, myślę że mam dosyć ciekawe.
Będę odpalał kolejne namioty, nieduże, zbliżone powierzchnią do tego. Nie potrzebuje dużej powierzchni nomen omen, tylko oddzielne boxy, żeby robić w nich różne rzeczy w tym samym czasie.
W tym namiocie po tym grow wymieniam światło na ledy i startuje z kolejną odsłoną living oranics. Na nowej ziemi i w 25 litrowych potach, ale dodatkowo z całym asortymentem z Korean Natural Farming. Na dniach biorę się za produkcję wszystkich nawozów.

W drugim namiocie który będzie startował w najbliższych tygodniach na pierwszy ogień idą pesteczki od Bortka i tu będę chciał sprawdzić jak przebiegać będzie wielokrotna uprawa na tej samej ziemi, ale z użyciem konwencjonalnych nawozów organicznych z firmy BioBizz/Green Planet/BAC, nie wiem jeszcze który pójdzie na pierwszy ogień, ale na decyzję mam jeszcze czas.

Planuje jeszcze 3 boxik, max 50x50 lub 40x40, taki mocno typowo do zabawy. Myślę, że ogarnę go do końca roku i tu na pierwszy ogień chciałbym zrobić porównanie na klonach pod tytułem: Compost Tea i napowietrzana woda w konwencjonalnej uprawie organicznej. Ogólny zarys już mam w głowie i chciałbym posadzić 6 klonów(2 odmiany po 3 sztuki) w jakiś 5-6 litrowych doniczkach, do 2 sztuk lać nawozy z odstaną kranówką, czyli standardowo, do kolejnych dwóch nawozy z napowietrzaną wodą i do ostatniej dwójki nawozy z CT. Jest sporo mitów mniej lub bardziej prawdziwych, które funkcjonują w growerce o lat i myślę że zweryfikowanie ich po kolei to będzie dobra zabawa.

Pozdro
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,634
Odznaki
5
Pieknie top przy topie i lukrują sie konkretnie
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Elo, dziś przy okazji podlewania strzeliłem kilka makrosków z rąsi. Jak widać sporo główek jest już mlecznych. Powiem, że zapachy jak poprzednio są bardzo ostre, wręcz odrzucające.









Pozdro
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Podrzucił byś linka albo nr aukcji na pw?
Tez mam z aledrogo i chu**wa na maxa
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
37 dzień flo

Elo, kwitnienia ciąg dalszy. Aktualnie podlewam w cyklu CT - woda z emulsją w celu zapewnienia roślinom podstawowego npk do budowania kwiatostanów. Rośliny owszem wyglądają pokracznie, ale to przez to że nie miałem czasu i łamanie robiłem mocno na odpie****. Przez to trochę się kładą na boki i niektóre topki mają light burn, ale mimo wszystko osobiście uważam że i tak nie wygląda to najgorzej :D
Niestety tak to jest, że grower nie może sobie pozwolić na wolne w trakcie grow i niektórych zaniedbać nie da się naprawić na późniejszym etapie. Mam małą nadzieję, że będę mógł ciąć przed świętami, ale max będę trzymał do końca roku.






I foteczka be lampy błyskowej, żeby zilustrować na jakim etapie flo są.


Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
45 dzień flo.

Dalej jedziem z flo, dalej je wysysa i dalej na zmianę ct-woda z rybą. Czyli z grubsza same old, same old.




Dwa krzaki które stoją z tyłu



Rzut oka na topki.



I trochę makrosków. Mleczka coraz więcej, bursztynów nawet pojedynczych na razie brak. Na oko jeszcze ze 2-3 tygodnie.






Pytanie czy pestkomania ma zamiar wgl wprowadzać te odmiany z osa do oferty. Jak na razie ta tandżerinka jest na prawdę spoko, strain godny polecenia. Temat po już prawie 2 misięcznym curingu jest mega smaczny i wali w dynie jak kangur Roger.

Pozdro
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Kurczę, Juda za***iste krzaki masz. Wyglądają apetycznie. Dobre zdjęcia.
pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół