nasiona marihuany

HPS250w|0,49m2|Living Organics cykl nr 3|4 x Tangie Kush PestkaSeeds

Wyszukiwarka Forumowa:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
- rośliny - 4 x Tangie Kush z oesa [MENTION=83500]Pestkomania[/MENTION]
- box - 70x70x100
- oświetlenie -
HPS 250W na weg phytolite dual, na flo gib pure bloom
- medium - Dirtpot 17 litrów, ziemia z poprzedniego grow.
- wentylacja - wyciągający kanalak 270m3/h + filtr CAN Oryginal 250-325m3/h + mieszak

- nawozy - compost tea, top dressing, seed sprout tea + silica
- warunki - dobre
- ogólne - o założeniach niżej...
- trening - topping, jak poprzednio na 12 odrostów


Witam w cyklu 3. Rośliny przesadzone 27 września, gl z lekkim opóźnieniem, bo miałem niewielkie problemy przez pierwsze kilka dni i nie byłem pewien czy będę w stanie je naprawić, a o nich za chwilę.

Rośliny przesadzone zaraz po ścince poprzednich roślin.


W tym growlogu nie będę liczył całkowitej długości życia roślin, bo sadzonki siedziały blisko 3 tygodnie(na pewno ponad dwa) w 200ml kubkach :D
Ogólnie po przesadzeniu praktycznie natychmiast zaczęło palić liście. Szybki pomiar parametrów i wyszło ph gleby 4,9. Zrobiłem szybki research u szpeczów zza oceanu i po dogłębnej analizie mojej sytuacji jeden typek zasugerował że powodem problemu są CT fungal dominat które podawałem w drugiej połowie flo. Mocno zaniżyły ph i zaburzyły równowagę bakterie/grzyby w glebie. Wychodzi na to, że te herbatki grzybowe są dobre ale raczej na outdoor kiedy ziemia może "odpocząć" między sezonami. Indoor mogą powodować właśnie takie problemy jak u mnie. Tutaj powstał dylemat, czy interwencyjnie podać ph up. Typki z rollitupa zasugerowali że lepiej nie, bo było by to tylko i tak rozwiązanie doraźne, bo moim zadaniem było przywrócenie równowagi mikroorganizmów. Zadanie to okazało się dosyć proste, a polegało na podawaniu najzwyklejszej CT z przepisu Elaine Ingham.
Reasumując rośliny kilka dni stały w miejscu i trochę je popaliło, ale na dzień dzisiejszy wszystko wraca do normy, rośliny odbijają trochę już je nawet trenuje i lecimy z tematem.




Miałem więcej fotek z "międzyczasu" ale gdzieś mi się zapodziały.

Na dzień dzisiejszy wyglądają tak



Jak widać rośliny są na różnym etapie wracania do normy, ale ważne że nowe piętra wychodzą już o zdrowym zielonym kolorze. Ogólnie ziemia została przygotowana tak jak poprzednio. Wszystki resztki po roślinach zakopane pod warstwą kompostu i wermikompostu, na to cieniutka warstwa nowej ziemi i nasiona koniczyny. Ogólnie razem z odpadami dodałem też trochę granulatu z mączki kostnej i rybnej z dodatkiem rockdust w celu uzupełnienia składników pokarmowych.

Na razie to tyle, pozdro.
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Tutaj powstał dylemat, czy interwencyjnie podać ph down.

Chyba pH up? :)
Zasiadam i obserwuje jude. Życzę pięknej koniczyny i jeszcze ładniejszych konopi!
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Lubię oglądać twoje grow relację. Masz głowę do tego i szanujesz organiczne topy. Z fartem !
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Chyba pH up? :)
Zasiadam i obserwuje jude. Życzę pięknej koniczyny i jeszcze ładniejszych konopi!

Tak chodziło mi o ph up :D taki pierd umysłowy wyszedł.

Dzięki, tym razem nie będę się śpieszył z przełączeniem na flo i najpierw zapełnię całą powierzchnię.

Dodam jeszcze, że prawdopodobnie ze stresu 3/4 pokazały preflo na wegu.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Elo, szybki upek, bo rośliny na prawdę szybko i ładnie odbiły. Tak na prawdę tylko ta jedna sztuka w prawym dolnym rogu trochę odstaje.
Ogólnie ich aktualna kondycja cieszy mnie bardzo, bo bałem się długiego wega, a tak na prawdę za 2-3 dni będę mógł przełączać. Dzisiaj trochę potrenowne i z lekkim defo.





Byłem dzisiaj w lesie w celu poszukiwania mycelium i odpowiedniego miejsca na założenie kultury IMO1, za tydzień rozkładam pułapkę i będziem mieć naturalną mikoryzę i bakterie leśne :D

rsz_img_20191013_154208.jpg

rsz_img_20191013_153517.jpg

rsz_img_20191013_152332.jpg






Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Elo

Dziś 5 dzień 12/12, od wtorku rośliny są na indukcji. Wszystkie wywalają już pistle.
Przestrzeń dobrze zapełniona, dziś zrobione delikatne defo i łamanie. Rośliny dostają CT na przemian z napowietrzoną wodą.

Przed modelowaniem


I po


Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
11 dzień 12/12.

Szybki upek, ta tylko w celu dokumentacji. Nadal podlewam w cyklu woda - CT. Przy którymś z najbliższych podlać planuję podać pierwszą SST z lucerny. W ciągu ostatnich kilku dni robiłem trochę defo i łamałem. Tym razem próbuje innego podejścia i nie łamię na zapas jak zawsze, tylko w razie konieczności.

22.10 usuwanie liści


Po kilu dniach mocno podskoczyły.


I dzisiaj trochę podłamałem te odrosty które tego wymagały.




Pozdro
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,635
Odznaki
5
No panie kolego 3cykl na tej ziemi i wszystko elegancko powinienes jakies korepetycje zaczac dawac. Pozdro
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
No panie kolego 3cykl na tej ziemi i wszystko elegancko powinienes jakies korepetycje zaczac dawac. Pozdro

Wiesz, jak to dobrze napisałeś, człowiek uczy się całe życie :D ja tez się uczę, to dopiero 3 grow w tym systemie, także nie uważam się za eksperta. O uprawie na biobizzie mógłbym napisać książkę :jprd: ale living orgnics to dla mnie nadal nowość.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
20 dzień 12/12, około 10 kwitnienia.

Rośliny przyznam się trochę zaniedbałem przez ostatnie kilka dni, za dużo na głowie, za mało godzin w dobie :D
Krzaki już prawie się opierały o odbłyśnik. Dzisiaj podłamane to co usiało być połamane, podlane czysta bublowaną wodą. Nawożenie cały czas w cyklu na przemian z CT.

Przed łamaniem


i po




Jak widać, mimo że to sam początek flo, to na przytopowcach jet już całkiem spora ilość grzybków.

Pozdro
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Znowu żółkną od dołu bardzo wcześnie. Coś musisz źle robić przy przygotowywaniu podłoża, albo masz go za mało tak jak pisałeś wcześniej...
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Znowu żółkną od dołu bardzo wcześnie. Coś musisz źle robić przy przygotowywaniu podłoża, albo masz go za mało tak jak pisałeś wcześniej...

Za mały litraż to raz, żeby taki system był w miarę samowystarczalny potrzebowałbym minimum 3x większe doniczki. Also wgl w ciągłej uprawie indoor utrzymanie samowystarczalności medium jest praktycznie nie możliwe. Dodatkowo w Polsce ni mam dostępu do pewnych rzeczy typu bio-live i muszę improwizować, a nie chce podawać nic z butelki o ile nie będzie to konieczne.

Tak czy inaczej te żółknące liście jakoś nieszczególnie mnie martwią, bo rośliny zaraz będą dostawać herbatki na flo z hydrolizatem.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Nie prościej było by im wcisnąć po biotabsie albo po 2 do doniczki i było by po problemie ? Myślę że nie brak życia tu jest problemem tylko brak żarcia dla tych wszystkich mikroorganizmów a tym samym roślin...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół