nasiona marihuany

Konfitura z papryczek chilli. Łatwe, szybkie i piekielnie smaczne!

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Podstawowy przepis jest bajecznie prosty ale pozostawia sporą furtkę do modyfikacji! Ja już mam w planach różne dodatki :)
Tak przygotowaną konfiturkę można używać jako marynaty do mięs ale doskonale smakuje też na kanapce. Jeśli lubisz połączenia słodko-pikantne to musisz tego spróbować!

Zaczynamy?

1. Z papryczek usuwamy nasiona, kroimy, wrzucamy do słoika i zasypujemy cukrem. Na kilogram papryczek dajemy 750g cukru. Odstawiamy na dobę.



2. Po upływie tego czasu wrzucamy do gara, doprowadzamy do gotowania i gotujemy 10-15min.



3. Następnie należy za pomocą blendera rozdrobnić papryczki w taki sposób, aby widoczne były kawałki - nie na gładko.



4. Dodajemy sok z 1 cytryny. To pozwoli zachować żywy kolor.



5. Gorący produkt przekładamy do słoiczków, zakręcamy i odstawiamy. Ja nie stawiam do góry kopytami tylko normalnie na dnie, ustawiam koło siebie, przykrywam ręcznikiem i czekam aż ostygnie.



Gotowe!

Przepis zaczerpnięty ze stronki wielkiezarcie.com :)

Polecam gorąco :chili::chili::chili::chili:
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Widzę, że sosiki robią furorę.
Ogólnie mam za mało papryczek, cześć już szuszę na przyprawy, a resztę, zwłaszcza JLC też przerobie na ostry sos.
Wygląda to apetycznie, to czemu samemu nie zrobić.
Natchnęliście mnie ;)
pzdr
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Super sprawa. U mnie te sosy idą w sporych ilościach do kanapek czy mięska. Odkąd się wkręciłem w papryki i pomidory to nie jem żadnego ketchupu, a wręcz nie mogę na to patrzeć hehe
Ostatnio robiłem domowe a'la tabasco, też łatwe i jest mega dodatek - do kanapek, makaronów, mięs, sosów... wszystkiego! Za jakiś czas sprawdzę czy nadaje się do wściekłych psów :)
W weekend użyję tej konfitury do zrobienia żeberek. Zobaczymy co wyniknie.
 
Ostatnia edycja:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Spoko drzemik. Ja dzisiaj nastawiam tabasco ze skorpionów i goronongów :chili:
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Też zrobie bo łaśnie się zastanawiałem co zrobić ze swoimi chili. Mam Birds eye ,Serano Hungarian hot wax i Cherry bomb i jak co roku troche Jalapeno.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Ja dziś natarłem żeberka tą konfiturą w mixie ze swoim ketchupem + sól + pieprz. Jutro pieczenie, zobaczymy co wyjdzie ;) resztę ze słoika wyżarłem łyżeczką :D
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
A żeberka wieprzowe? Mi znajomi przywieźli za***ista marynate do wieprzowiny z wycieczki do Koreii. Jeszcze nie było okazji użyć ale muszę coś z nia zrobić.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Tak, wieprzowe, mam taki sklepik niedaleko, że dobry temat mają. Dawno nie jadłem ale liczę, że takie połączenie będzie dobre.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nastawilem dzisiaj rano konfiture z pół kila jlc z dodatkiem White fatali. :silent: :
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół