nasiona marihuany

Co się dzieje z moją roślinką? Brązowy szczyt, i jak to odmiana.

Wyszukiwarka Forumowa:

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam, to mój pierwszy sezon nie ukrywając, miałem 7 randomowych pestek marki nie wiem, i nie wiem co to jest oraz zaczyna mnie martwić brązowa maź na szczycie, teraz również na boku drugiej rośliny na owocu, pojawiło się góra ze 2 dni temu, generalnie roślinki wyglądają na bardzo zdrowe (tak mi się wydaje), tylko że nie wiem co z tym szczytem, jakieś sugestie, może rady? Odmiana nieznana, pierw myślałem że ak, potem blueberry, white widow, teraz zaczyna przypominać amnesia haze... Pomocy :jprd: ta maź mnie martwi najbardziej, roslina obumiera, pleśń, grzyb?

22.jpg
23.jpg

24.jpg
22.jpg

25.jpg
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Poczytaj o stadiach życia rośliny i co się w nich dzieje, przestaniesz panikować. Poza tym nauczysz się podstaw :)
 

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
Poczytaj o stadiach życia rośliny i co się w nich dzieje, przestaniesz panikować. Poza tym nauczysz się podstaw :)

najbardziej mnie zastanawia czy jest zdrowa i nie zmarzła, bo pogoda nie rozpieszcza, a stadia - czytałem o trichomach, zmienianiu ich koloru na bursztynowy i tak dalej, ale to w takiej obfitej ilości że aż szczyt prawie byłby cały mokry? Bo nie powiem że z dnia na dzień teraz przy jednym dniu słońca tak się zaczęło robić, i swoim eksperckim okiem kolego, mógłbyś mi powiedzieć co myślisz o mojej roślince prostymi słowami? Panikuję trochę bo człowiek dba jak o dziecko, nie chciałbym patrzeć jak moje dzieci łapie jakaś choroba, jeszcze teraz, pod (jak mi się wydaje) koniec roboty. <palacz>

dziękuję za odpowiedź, stawiam piwko - jak odblokuje mi forum tę możliwość. :woohoo:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Nie zauważyłem, że to outdoor, tu mój błąd. Na tych wielkościach zdjęć wygląda normalnie, trudno coś więcej dostrzec poza tym, ze żywica na nich jest (liściach konkretnie) i że jest mokra miejscami?
 

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
Nie zauważyłem, że to outdoor, tu mój błąd. Na tych wielkościach zdjęć wygląda normalnie, trudno coś więcej dostrzec poza tym, ze żywica na nich jest (liściach konkretnie) i że jest mokra miejscami?
pół outdoor, tak trochę - bo nie jest dziko na zewnątrz tylko w folii, ale wtedy akurat bardzo mocno padało i zaczęło przeciekać, kwiata przepłukałem delikatnie odestałą wodą bo wydawało mi sie że jest trochę zanieczyszczeń, to znaczy brudna woda na dachu była.

to jest ta druga roslinka, co dzisiaj zobaczylem ze tez sie robi takiej barwy
26.jpg


to ta pierwsza roślinka na ktora pokapało po burzy i wtedy ten szczyt pokrył się tą brązową powłoką (następnego dnia było bardzo słonecznie)
27.jpg

28.jpg


szczyt na który kapało
29.jpg


po przepłukaniu wodą
30.jpg

27.jpg



a to inne szczyty do wglądu, zdjęcie jakoś z ostatnich dni
31.jpg

32.jpg


---------- Post Zaktualizowany 20:23 ---------- Data pierwszego postu 20:21 ----------

33.jpg


to ta roślinka na którą kapało, ale dziś i nie jest mokra:jaraczz:

---------- Post Zaktualizowany 20:25 ---------- Data pierwszego postu 20:23 ----------

34.jpg


szczyt

---------- Post Zaktualizowany 20:41 ---------- Data pierwszego postu 20:25 ----------

72219743_788460724940017_7801238193973493760_n.jpg
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Wstawiaj zdjęcia, które można powiększyć, tak na przyszłość (drugi link do skopiowania z galerii).

Poza tą zalaną na brązowo wszystkie wyglądają zdrowo. To brązowe, to nie wiem, co to jest, pewnie jakiś syf zebrał się na dachu. IMO, skoro się to nie spłukało, a masz inne obiecujące kwiatostany na tej roślinie, to tego zasyfionego odetnij - para, która by w niego poszła, pójdzie w pozostałe.
 

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
Wstawiaj zdjęcia, które można powiększyć, tak na przyszłość (drugi link do skopiowania z galerii).

Poza tą zalaną na brązowo wszystkie wyglądają zdrowo. To brązowe, to nie wiem, co to jest, pewnie jakiś syf zebrał się na dachu. IMO, skoro się to nie spłukało, a masz inne obiecujące kwiatostany na tej roślinie, to tego zasyfionego odetnij - para, która by w niego poszła, pójdzie w pozostałe.

starałem się aczkolwiek coś telefon sie chrzani i jak wrzucałem zdjęcia to z automatu na telefon dobra rozdzielczość, na pc kupa :( No nic, jutro się przejdę i jak nic sie nie zmieniło to go wywalam i tyle, szkoda rośliny. Wrzucę też zdjęcia, dziękuję za odpowiedź! <coolpalacz>
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
trzymaj do bólu, jak jest w szklarni, pryśnij tylko na pleśń, nawet jak nie dojdzie to ładnie jest oblana i zawsze coś popalisz sobie, i przestań ja płukać tylko oprysk zapodaj
 
P

POTUS

Guest
Zawsze sobie popalisz niedojrzałych topów wzbogaconych o środek na pleśń.
 

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, to co jest na zdjeciach to jest raptem ułamek tego co tam jest, ale wiadomo ze najlepiej wyrwac z korzeniami, i wyj***c do smietnika ;P
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Trzymaj ja jak najdłużej. Zgodnie z prognozą pogody teraz mamy najchłodniejsze dni października za dwa dni ma się poprawić pogoda. Moje są w podobnym stanie dojrzałości jak twoje. Swoje będę trzymał do połowy listopada a może nawet dłużej o ile pogoda dopisze
 

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
Trzymaj ja jak najdłużej. Zgodnie z prognozą pogody teraz mamy najchłodniejsze dni października za dwa dni ma się poprawić pogoda. Moje są w podobnym stanie dojrzałości jak twoje. Swoje będę trzymał do połowy listopada a może nawet dłużej o ile pogoda dopisze
też tak myślałem, że im jeszcze z miesiąc by się przydał, no ale cóż - mamy to co mamy, trzeba trzymać póki naprawdę nie będzie źle, miejmy nadzieje że dopisze nam szczęście, jutro pójde na spota zobaczyć jak sobie radzą, dzięki bardzo za odpowiedź :))
 

oshee

Member
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
15
Buchów
0
[MENTION=36172]update[/MENTION] dzisiaj

IMG_20191010_141802.jpg

IMG_20191010_142126.jpg

IMG_20191010_143426.jpg

IMG_20191010_143441.jpg

IMG_20191010_143458.jpg


---------- Post Zaktualizowany 22:39 ---------- Data pierwszego postu 22:23 ----------







dalej wygląda na to że do wywalenia na śmietnik, bo nic z tego nie będzie? :freak2:

---------- Post Zaktualizowany 22:41 ---------- Data pierwszego postu 22:39 ----------



---------- Post Zaktualizowany 22:42 ---------- Data pierwszego postu 22:41 ----------

normal_IMG_20191008_174352_28129.jpg

normal_IMG_20191010_141801_28129.jpg

normal_IMG_20191008_174256_28129.jpg

normal_IMG_20191010_141743.jpg
 

Sun King

Well-known member
Rejestracja
Sie 19, 2017
Postów
70
Buchów
0
Brązowe przebarwienia na topach mogą być początkiem pleśni. Najlepiej popatrz sobie przez kieszonkowy mikroskop, jak nie masz to na alledrogo sobie spraw. Jeśli pod mikroskopem będzie widać nitki grzyba to albo wycinasz ogniska na bieżąco i modlisz się, żeby nie było ich więcej albo jeśli trichomy mleczne to ścinka
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół