nasiona marihuany

Led 50w full spectrum budowa panela

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
7
Buchów
0
Siemanko posiadam 4 namioty 150x300cm aktualnie działają hpsy po 3x600 w na jeden namiot i jest naprawdę dobrze ale chciałbym przejść na oświetlenie Led że względu na prąd. Jak wiadomo gotowe panele są drogie i myślałem o tym żeby zbudować samemu.
Myślałem o diodach COB 50w full spectrum jeden panel składał by się z 6 diod i oczywiście radiatora i wentylatora ogólnie wiem jak się za to zabrać. Tylko chciałbym się dowiedzieć ile potrzebował bym takich paneli na jeden namiot. Co powiecie o diodach 50w full spectrum czy panel zbudowany na takich diodach wystarczy na obie fazy tzn. Veg+flo?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Co masz na myśli mówiąc diody full spectrum?
 
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
7
Buchów
0
Chodzi o to :
Dioda Grow Led / Full spectrum 50W 230V COB

Dioda 50W Full spectrum 230V - nie wymaga zasilacza. Produkt ten zasilany jest bezpośrednio z 230V, nie jak dotychczas produkowane diody wymagające zasilacza stałoprądowego.

Dioda przeznaczona do uprawy roślin, dzięki szerokiemu spektrum światła doskonale wspiera wegetację.
Podczas produkcji tej diody wzięto pod uwagę sposób przyswajania światła przez rośliny dzięki czemu zakres fal został dostosowany do wymagań fotosyntezy.

Promieniowanie fotosyntetycznie czynne – jest to część spektrum promieniowania
słonecznego w zakresie długości fali 400-700 nm wykorzystywana przez rośliny w procesie fotosyntezy. W świetle słonecznym, które dociera do powierzchni Ziemi, PAR stanowi przeciętnie 45%. Chlorofil "A" posiada maksimum absorpcji dla długości fal 410, 430 i 662 nm, a chlorofil "B" dla 453 i 642 nm. Minimum absorpcji przypada na długości fal w zakresach 400-500 nm i 600-700 nm. Zatem te długości fal są dla roślin najcenniejsze. Dioda ta posiada pełne spektrum barw niezbędnych w procesie fotosyntezy
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Jakiś producent? Model? dane technicze/specyfikacja/ppfd? magiczny opis niewiele tu daje
 
Rejestracja
Paź 7, 2019
Postów
7
Buchów
0
Niestety jest tylko taki opis. A czy może mi ktoś polecić diody 50 w konkretny model i ilość na panel 300 w? Najlepiej jak by miały wbudowany zasilacz
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół