nasiona marihuany

[AF] [800W LED] [Mars Hydro Pro 2 160] [80x50x140] 3x Auto AK47 2.0 / 2x Critical+ 2.0

Wyszukiwarka Forumowa:

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0

Witam, na wstępie trochę wyjaśnień odnośnie ostatniego growlogu


Grow został zakończony, jednak pod koniec zmuszony byłem do przeniesienia panienek pod inne ręcę, niestety żyjemy gdzie żyjemy i niestety, ale trzeba uważać komu się co mówi (NAJLEPIEJ NIKOMU!!), jeżeli mieszkacie sami i nikomu nie mówicie macie 100% pewności bezprzypałowej uprawy, oczywiście o ile nie macie hurtowej produkcji w piwnicy :), ja niestety pierwszy raz tej zasady nie posłuchałem, przez co zmuszony byłem przenieść panny pod inne schronienie. I mimo że nikt do mnie o 5 rano nie zapukał, ostatnie dni były bardzo stresujące.

Łącznie za tamtych panien wyszło 375g suchego, nie wiem ile z kazdej odmiany, gdyż w pośpiechu podczas zbiorów wszystko wrzuciłem do jednego wora... Palonko było całkiem spoczko, myślę że nie licząc ostatnich dni to zbiór był całkiem udany, średnio 75g z rośliny, zbió był na początku sierpnia, jednak po całej sytuacji wolałem chwilę odczekać zanim kolejne pestki wpadną na chusteczkę i ten czas właśnie nadszedł, także koniec tej prywaty tylko konkrety! :D


Pestki:
3x Auto AK47* 2.0 od Bulk Feminized Seeds
2x Critical+* 2.0 od Dinafem

*Pestki te ponieważ miałem przyjemność testowania ich pierwszych wersji i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i jestem ciekaw ich drugiej generacji :D

Box:
80x50x140cm

Mylar Diamond 100%Lightite

Oświetlenie:
Mars Hydro Mars Pro 2 160 - 800w
Świetłowka UV T8 - 18w
- UVB 10%
- UVA 33%

Doniczki:
5x 11l

Wentylacja:
3x wentylator komputerowy 140mm - wtłaczający
3x wentylator komputerowy 140mm - wytłaczający
1x wentylator mieszający - zwykły wiatrak

Medium:
Canna Terra Professional PLUS+** zmieszana - 50l zmieszana z kwiatową uniwersalną - 10l

**Ziemia przyszła w baardzo zgniecionej paczce, wewnątrz była pęknięta i zlepiona w jedną wielką grudę, mimo że starałem się ją rozluźnić i przesiać nadal zostały jakieś dziwne większe zlepione grudki (które widać na zdjęciach), których nie byłem w stanie rozdzielić, bym chyba musiał każdą z osobna, wcześniej z tą ziemią nie było takiego problemu, grudki te to jednak prawdopodobnie jakiś torfo-podobny nawóz, być może Canna na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniła coś w mieszance gleby, mimo że wiem że im luźniejsza ziemia tym generalnie lepiej postanowiłem dać jej szansę.

Nawozy:
Zestaw BioCanna (
Bio Rizotonic, Bio Vega, Bio Flores, Bio Boost)
z racji na dość żyzną glebę zamierzam nawozić raz w tygodniu dawką połowy zalecanej przez producenta

Warunki:

Temperatura:
Dzień: (24-27°c) / Noc: (17-20°c)

Wilgotność: ~55-65%

Treningi:
LST - na pewno
Reszta - nie wiem, zobaczy się potem :)


Pestki okazały się dość silne i szybkie. 27.09 w piątek z rana trafiły do wody, już wieczorem po lekkim puknięciu były na dnie szklanki, więc jeszcze tego samego dnia poleciały na chusteczki, następnego dnia wieczorem pojawiły się kiełki więc poleciały do ziemi - wyszły wszystkie :) Nie był potrzebny precrushing, co mnie bardzo cieszy, znaczy że mają siły by się rozwijać :)
Panny wyszły na powierzchnie 2 października i od tego momentu liczę im tygodnie, jeśli chodzi o oświetlenie pierwsze 4 tyg. zamierzam używać tylko diod przeznaczonych na Veg (mimo że są to automaty), dopiero po tym czasie odpalę wszystkie diody, po następnych 4 tyg. dopiero do gry wejdzie światło UV, gdyż jak się okazuję to własnie w ostatnich tygodniach kwitnienia dają najlepsze rezultaty, podlewać zamierzam co drugi dzień, co tydzień zwiększając ilość wody o 100ml, czyli w 1 tyg. 100, w drugim 200... w 10 1l, ph wody ok. 6.1 do 6.3 - no to tyle z planów, teraz parę fotek:













Miejmy nadzieje że ta ziemia z czasem i podlewaniem będzie wyglądać lepiej, jeśli chodzi o niewielkie białe włoski na powierzchni - tak to jest jak się żyję z czterema kotami, myślę jednak że nie powinno to w żadne sposób zaszkodzić :) Up myślę że za jakiś tydzień, chyba że stanie się coś ciekawego :)
:jocolor:Pozdro i z fartem! :jocolor:


---------- Post Zaktualizowany 22:01 ---------- Data pierwszego postu 21:55 ----------


zarzucam jeszcze fotką tematu z ostatniego logu, jak mówiłem nie wiem co to może być za odmianka, Northern Light, White Widow albo Punk Devil, może ktoś potrafi na oko ocenić :)
 
Ostatnia edycja:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Łącznie za tamtych panien wyszło 375g suchego, (...), średnio 75g z rośliny

Taki plon ci wyszedl z tych roslin?

20190723_115607.jpg
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
+ Jeszce jedna nadprogramowa z outa, ta która na pierwszych zdjęciach była w kubku po jogurcie - całkiem o niej zapomniałem :) jak mówiłem wszystkie wrzuciłem do jednego wora bez jakiejkolwiek segregacji, także 375g z 6 roślin z czego ta na oucie była dość sporawa, miała ok. 80cm przy ściance i też po LST miała kilka ładnych szczytów. :)
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Yo, yo, yo!
Panny mają już 2 tyg, dzisiaj zaczynam trzeci i już drugie nawożenie za nimi, także myślę że Up się należy :)
Wszystkie idą ładnie, nie widzę żadnych przebarwień czy innych odstępstw, myślę że za tydzień polecimy z LST, zastanawiałem się nad SCROG'iem, ale jeszcze nie wiem, jak uważacie?? :)
Niżej parę fotek, 3 z przodu to ak47, dwa dalej to Criticale:














Pozdro! :D
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Siemanko, minął zaledwie tydzień, a tu panny już nie mieszczą się w boxie i liście opierają się na ścianach, chyba czas na LST, pytanie odnośnie tego SCROG'a - siatka jest, gotowa do zawieszenia. Pytanie: robić scroga czy samo LST wystarczy? Czy może LST+SCROG? Niżej parę fotek, myślę że na razie idzie całkiem git.















Pozdro!
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
siema. Rozbawiłeś mnie hehehehe co Ci się tu nie mieści ??<rotfl>
Wszystko gra rób lst . Powodzenia tym razem<palacz>
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
siema. Rozbawiłeś mnie hehehehe co Ci się tu nie mieści ??<rotfl>
Wszystko gra rób lst . Powodzenia tym razem<palacz>

Pisałeś u siebie na logu że z tym criticalem to lipa z mocą i smakiem, mam nadzieję że u mnie będzie lepiej, ale szukam opinii kogoś kto już miał styczność z tym tematem. Ile wyciągnąłeś z tego criticala u siebie?
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
Jakieś 270 z pięciu kiepsko zadbanych plancików. Będzie dobrze , spokojnie.
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Jakieś 270 z pięciu kiepsko zadbanych plancików. Będzie dobrze , spokojnie.

Staram się dbać jak tylko mogę, mam nadzieję na 100g/plant, chociaż nie wiem czy aż tyle się uda jak na drugi grow - póki co buduje doświadczenie dlatego liczę na wszelkie rady, mimo że cicho w tym temacie :)
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Dzisiaj dopiero miałem czas na zrobienie LST, efekty na fotkach niżej, cóż, chyba nie jest źle - mogło być gorzej (chyba :D), jednak czekam na opinie innych :)



























Oczywiście niektóre dalej za jakieś parę dni ponaginam :)
Pozdro! :spalony:​
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Up!
Dzisiaj panny skończyły 5 tygodni, od mniej więcej 2 tyg. kwitną - dopiero teraz można mówić że jest im ciasno... Niestety na metraż nic nie poradzę, jednak może macie jakieś pomysły na to, nie lubię oglądać jak mają tak mało miejsca :(

Ciekawostką jest to jak wyrósł jeden Critical z tyłu, różnica jest spora zarówno wobec Ak jak i drugiego Criticala, warunki, odżywki, podlewanie każdy miał tak samo, a tu taka niespodzianka.























W dodatku problem jest z Ak, mimo wykonanego LST mało rosną na boki i mimo że mają dużo odnóg gdzie w przyszłości powinny być topy, niestety przykrywają je jej własne liście, czyli bezpośredni dostęp do światła ma tylko kilka szczytów, reszta jest zasłonięta, na kolejne naginanie nie ma już czasu, a nawet jeśli to nie ma na to miejsca, mam nadzieje że z czasem się to poprawi :(
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
A ten nawilżacz to wypie**** i juz się troche miejsca zrobi.Poza tym wyrównaj,nagnij ,połam,podstaw coś pod doniczki i zostaw w h*j jest ok. Pozdro
 

HempEmperor

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2019
Postów
66
Buchów
0
Na łamanie za wcześnie, ale możesz miażdżyć łodygę żeby tak się nie spieszyła do światła

Ale skoro już kwitnie to lepiej żeby właśnie na kwiatach roślina skupiła swoją energię a nie w odbudowę łodyg, lekkie ponaginanie to wszystko co mogę zrobić :/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół