nasiona marihuany

Ledy Philips 1521 lumenów bardzo się grzeją

Wyszukiwarka Forumowa:

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
Witam. Zakupiłem ostatnio boxa 30x30x60. Jako oświetlenie wrzuciłem do niego 3 "żarówki" led Philips 12-13w mających według producenta po 1521 lumenów. Oprawy/bańki oczywiście zostały odklejone.
Dziś przystąpiłem do montażu oświetlenia i przetestowania. W szybkim czasie okazało się że ledy grzeją się tak mocno że przy złapaniu za plastikową część żarówki można się poparzyć. Czy to jest normalne aby tak mocno grzało? W boksie pracuje wyciąg kanałowy 100m3/h. Dodam że nie chcę dokładać dodatkowego chłodzenia w kierunku oświetlenia. Czy znajdzie się ktoś kto stosował taki projekt jak ja i może się wypowiedzieć? Może shizuję i nagrzewanie się jest normalne??
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wszystko sie troche grzeje i kazdy inaczej odczuwa cieplo - ciebie moze parzyc, a ktos inny zlapie i bedzie mu lekko cieplo. To, jaka temperature osiaga zarowka ma male znaczenie - wazniejsze jest jaka temperatura panuje w boksie, na wysokosci, na ktorej beda rosliny. Masz jakikolwiek mieszajacy? Bo bez tego na flo bedzie slabo, musi wiac
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Podstawe tych żarówek bedziesz miał lekko gorącą, to normalne. Jest tam zwykła plytka pcb w najlepszym wypadku podklejona kawałkiem aluminium jako niby radiator (dlatego te najtańsze tak szybko sie palą, ledy są wrażliwe na temperature roboczą). Tak jak kollega Honza pisze najwazniejsza jest temperatura otoczenia roślin.
Nie wiem czy dobrze zrobiłes odklejając ta "bańke" jeśli się nie myle to producent mierzy temp. barwową z "bańka" . Napewno zwiekszyłeś ilosc lumenow bo bańka jest pewnie lekko ciepło/mleczna i delikatnie rozprasza to światło, ale nie lumeny są najwazniejsze a własnie temp. barwowa i spektrum jakim swieci led
... ale upierać przy tym sie nie bede bo nie jestem pewien.
 
Ostatnia edycja:

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
Rozumiem tylko jakoś boję się przepalenia tych ledów w bardzo szybkim czasie lub jakiegoś pożaru na chacie. Odklejenie bańki też miało mieć związek z lepszym odprowadzaniem ciepła. Mieszak tam wrzucę jakiś mały komputerowy bo z miejscem na tej powierzchni i wysokości bardzo ciężko ;) Co do temperatury w boksie ogólnie to jest pokojowa w okolicy 20 stopni bo wyciąg robi swoje.
 

holii

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2012
Postów
376
Buchów
219
No to chyba aż tak się nie grzeje skoro masz 20 stopni
 

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
Ale mi chodzi o sam ten biały element żarówki, który grzeje się naprawdę mocno. Pytanie czy jestem przewrażliwiony czy to normalne
17.jpg
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Dokładnie o tym elemencie pisałem, masz tam max 50-60*C
Tylko jak Ci to powiedzieć... w dotyku to sie wydaje gorące, dotknij kaloryfer odkrecony na maxa i bedzie tak samo ciepły a bedzie mieć ok 50*C
Spokojnie :)
 

holii

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2012
Postów
376
Buchów
219
Dokładnie. Też miałem zdjęte te plastiki i też były gorące. Ważne że w boxie nie masz takiej temperatury.
 

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
Dzięki za odpowiedzi. Uspokoiliście mnie. Nie posiadam pirometru i miałem wrażenie że jest dużo więcej ale jeśli po kilkugodzinnych testach nic się nie spaliło to raczej będzie ok ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół