nasiona marihuany

Obumieranie liści roślin - proszę o pomoc.

Wyszukiwarka Forumowa:

fanboykici

New member
Rejestracja
Paź 2, 2019
Postów
3
Buchów
0
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem newbie, więc nie pogardzą żadną radą dla początkującego.

Co skłoniło mnie do napisania tego postu?
Od początku :
Jakiś czas temu posadziłem pomidory, odmiana powerplant.
Po dwóch/trzech tygodniach zacząłem stosować odżywki firmy plagron zgodnie z zastosowaniem, czyli :
terra grow, power roots, pure zym + opryski vita race.
Wszystko szło zgodnie z planem, do pewnego momentu.
Zauważyłem, że liście zaczęły "czarnieć" i "usychać" (pic real)
Poczytałem trochę forum i z tego co wyczytałem doszło do przenawożenia. Przelałem zgodnie z zalceniami doniczki wodą ( była to woda z kranu). Jednak teraz wiem, że jest to nie prawda, z tego względu, że na nowych roślinach (miałem miejsce, więc dosadziłem 4 krzaki) występuje to samo - a podlewane były wyłącznie samą wodą.
Dalszy research tematu doprowadził mnie do tropu z ph gleby - co może mieć rację bytu, z tego względu, że miernik pH wody pokazał mi, że woda ma odczyn 7,0.

Co do pozostałych, może mających znaczenie informacji :
Ziemia to substral osmocote mieszaknina 3w1 (torfow + nawozow+kermazyt)
specyfikacja boxa : wysokość 2m / szerokość kwadrat o boku 1,2m
oświetlenie : lampa hps 600v
powietrze : dwa wiatraki (jeden wtłaczający/ drugi wyciągający) + 1 mieszający w środku.
Temp w boxie waha się od 27 do 30 / wilgotność powietrza od 60 do 70 (w nocy temp najniższa temp zarejestrowana to 19C)
Jutro będę posiadał miernik pH gleby, więc podam odczyt kiedy będzie to możliwe

Proszę uprzejmie o pomoc, gdyż nie wiem co mam poczynić, a zaczynam obawiać się o swoje dziewczynki.
Wszystkim dobrym ludziom, którzy dotrwali do końca tego posta dziękuję i proszę tych, którzy wiedzą w czym może tkwić problem o poradę.
clear.gif


clear.gif


---------- Post Zaktualizowany 21:14 ---------- Data pierwszego postu 21:12 ----------

5.jpg

6.jpg


---------- Post Zaktualizowany 21:22 ---------- Data pierwszego postu 21:14 ----------

YQVWd29


---------- Post Zaktualizowany 21:23 ---------- Data pierwszego postu 21:22 ----------

IMG-20191002-222005.jpg
 

leN

Member
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
5
Buchów
0
Cześć,
Tak, to przenawożenie - wstrzymaj nawożenie i obserwuj co będzie się działo z plantem.
Ph również warto byś sprawdził, będziemy mieć szerszy obraz problemu.
Póki co obserwuj czy będzie postępować na coraz to wyższe partie liści,
Pozdro leN :tiphat:
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Skoro na nowych roślinach bez nawozu masz to samo to wychodziło by że faktycznie problemem jest ph. Jaką masz ziemie?
 

fanboykici

New member
Rejestracja
Paź 2, 2019
Postów
3
Buchów
0
Cześć,
Tak, to przenawożenie - wstrzymaj nawożenie i obserwuj co będzie się działo z plantem.
Ph również warto byś sprawdził, będziemy mieć szerszy obraz problemu.
Póki co obserwuj czy będzie postępować na coraz to wyższe partie liści,
Pozdro leN :tiphat:


Skoro na nowych roślinach bez nawozu masz to samo to wychodziło by że faktycznie problemem jest ph. Jaką masz ziemie?


Sprawa wygląda następująco :
Ogarnąłem dzisiaj urządzenie mierzące ph w glebie.
W pomidorkach posadzonych wcześniej (czyli tych większych) miernik wskazuje ok 6.9 (picreal)

13.jpg


W pomidorkach posadzonych później, czyli tych mniejszych miernik wskazuje 5.9 (picreal)

14.jpg


Ziemia to SUBSTRAL - Osmocote Mieszanina 3w1 (torfów + nawóz + kermazyt) - wszystkie dziewczynki egzystują w tej samej ziemi.
LINK do tej gleby jeżeli ktoś by potrzebował więcej info :

https://allegro.pl/oferta/podloze-do-kwiatow-roslin-nawoz-3w1-substral-50l-7686640367

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
W takim razie ziemia do bani.
Tak się zastanawiam, czemu niektórzy nie biorą dedykowanych. [MENTION=92955]fanboykici[/MENTION] nie masz jak zamówić dostawy do domu, czy jaki był powód pójścia w tego Substrala?
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,141
Buchów
1,393
Na moje oko przenawożony. Uczysz się widać. Ja też się uczę i nauczysz się na błędach. Tylko ja outdoorowiec jestem. Lepiej dać późnej troszkę nawóz niż przenawozić. Jak się chce mieć swoje to się człowiek nauczy :spalony:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
ta ziemia nabita nawozami jak homza jajami

A ten miernik to o kant dupy rozbić :D

Z drugiej strony pytanie - w jakim wieku są rośliny?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Eeee to faktycznie ziemia do bani, jak masz mozliwośc to przesadz, ale jak roslina ma juz kilka tygodni to ciezko bedzie raczej.
Swoją droga bardzo powyciągane masz te łodygi.
 

fanboykici

New member
Rejestracja
Paź 2, 2019
Postów
3
Buchów
0
W takim razie ziemia do bani.
Tak się zastanawiam, czemu niektórzy nie biorą dedykowanych. [MENTION=92955]fanboykici[/MENTION] nie masz jak zamówić dostawy do domu, czy jaki był powód pójścia w tego Substrala?

Zasugerowałem się opinią osoby, która twierdziła, że ma pojęcie na ten temat.


ta ziemia nabita nawozami jak homza jajami


A ten miernik to o kant dupy rozbić :D


Z drugiej strony pytanie - w jakim wieku są rośliny?

Starsze ponad 4tyg, młodsze 2tyg.

Eeee to faktycznie ziemia do bani, jak masz mozliwośc to przesadz, ale jak roslina ma juz kilka tygodni to ciezko bedzie raczej.
Swoją droga bardzo powyciągane masz te łodygi.

No z przesadzeniem będzie już ciężko.... Co masz na myśli "powyciągane" łodygi???

Panowie w takim razie, jaką solucje proponujecie? Przelanie doniczek z odstaną wodą i skontrolowanym PH?
Czy zwyczajnie podlewanie odstaną wodą, bez nawozów będzie wystarczające?

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i zainteresowanie tematem.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Powyciagane w sensie długie cienkie łodygi (lampa za wysoko?)
Płukanie już robiłeś, ja bym rozwazał dwie opcje:
Ryzykowne , ale rozwiazujące problem przesadzenie
lub
Lanie tylko wody z dobrym ph i obserwować czy nie jest gorzej, jeśli sie poprawi nawozy bym lał dopiero gdy pojawią sie jakieś niedobory.
Najbardziej chore liscie bym usunął.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół