nasiona marihuany

[AF][90/40/180][LED 100W] +speed auto

Wyszukiwarka Forumowa:

rafwis7317

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2019
Postów
111
Buchów
0
Siema. No jak mówią poprzednicy. Lampa chu**wa. Skąd ja masz? Za***ales z odzieżowej wystawy? Nadają się tylko do oświetlania ekspozycji w sklepie odzieżowym. W cenie 100zl możesz skręcić całkiem pokaźny panel Led.
Na ledzie ci grzyby wyrosna
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Już lepiej clu038 i cree xp photo red. Z 5sztuk. W sumie wyjdzie więcej jak 100 ale jak się ma to 200zl do plonu osiągniętego z takiego oświetlenia
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Kurde jakim cudem nie doczytalem calej specyfikacji tej lampki ? 60lm/W czyli 1200lm .
Te 100W to taki chwyt marketngowy (jakaś szczytowa moc z kosmosu...)
To tak jak kiedyś w latach 90tych byla moda na kina domowe to byla nowosc i kazdy musial miec 10 kolumn i ogromne pudlo z basem !!!! A na pudle ogromny napis "w pyte watt"
i obok taka malutka "*" z napisem moc PMPO (maksymalna moc szytowa) znaczylo to tyle ze glosnik jest w stanie zagrac tą mocą przez ułamek sekundy, a realna moc no niestety szalu nie bylo ;)
A teraz jest moda na LEDy ;) ( chociaz czytalem gdzies ze lumeny sa mniej istotne w ledach, ale... )
Niestety kelego, ale chlopaki mają racje dlugo na tym oswietleniu nie pojedziesz, na tu i teraz bedzie sobie roslo bo listki male i malo ich wiec i swiatla nie wiele potrzeba, ale za kilka dni jak to zacznie naprawde rosnąc bedzie problem

Już lepiej clu038 i cree xp photo red. Z 5sztuk. W sumie wyjdzie więcej jak 100 ale jak się ma to 200zl do plonu osiągniętego z takiego oświetlenia
Dokladnie, albo jakiegos COBa zmontuj sam, ja za 35 zeta skrecilem kawalek plytki ( kupilem gotowca na 230V , szkoda mi bylo zasilacza na 24V bo uzywam do czegos innego) z radiatorem i chlodzeniem aktywnym od jakiegos procka amd (dalem za 3szt 15-zeta) Swieca mi 2 szt po ok 3800 lm czyli niecale 8000 lm na 0,24 m2 a i tak dokupilem CFL 250W 13 000 lm 2100k, zeby nie zmarnowac czasu, teraz mam nadwyzke swiatla ale nie narzekam.

Cos dorzucić musisz
 
Ostatnia edycja:
P

Promuelx

Guest
Ehhh panowie, martwicie mnie. Czyżby to, co tanie okazało się drogie?:/ muszę dobrze przemyśleć sprawę. Wracam do lektury o świetle i ledach.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Zawsze mozesz uzyc jej pozniej zeby doswietlic dolne partie gdzieś z boku bo sprytna kompaktowa nie grzeje i wszedzie ja wcisniesz,

...albo (!!!!) zaprosić Panne i zrobić fajny klimacik ;) ;) ;)
 
P

Promuelx

Guest
Panie, panowie, a korzystaliście może z takich lamp, albo może czytaliście growlogi z podobnym oświetleniem? Nie neguje tego, co piszecie, ale do wydatków podchodzę ostrożnie i jeszcze poczekam, czy kupno nowej lampy będzie mi potrzebne. Ja się dowiedziałem, że w przypadku ledow lumeny nie mają żadnego znaczenia. Oprócz tego znalazłem growlog z chińskimi ledami. Link poniżej. Dzięki za komentarze i porady! 20 dnia będzie kolejne foto, narazie roślina zdrowa i rośnie. Pozdrawiam :)
https://www.forum.haszysz.com/showt...30W-Orient-Express-X-Sour-Kush-Z99-X-V3/page6


---------- Post Zaktualizowany 13:40 ---------- Data pierwszego postu 13:30 ----------

Zawsze mozesz uzyc jej pozniej zeby doswietlic dolne partie gdzieś z boku bo sprytna kompaktowa nie grzeje i wszedzie ja wcisniesz,

...albo (!!!!) zaprosić Panne i zrobić fajny klimacik ;) ;) ;)

Hehe oba pomysły równie dobre :D
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Ja się dowiedziałem, że w przypadku ledow lumeny nie mają żadnego znaczenia.

Mają, ale bardziej istotne w ledach jest dlugość fal światla (spektrum), kąt i chocby nie wiem jak idealnie bylo by dobrane przez producenta bez odpowiedniego natezenia swiatla czyli lumenow nie dotrzesz nimi do rosliny.
Generalnie w najtanczych "chinczykach" to loteria.

Ja mam takie cosik chinskie 2 szt (podobno sprawdzone spektrum), moc 40W ( realnie 37-38W osobiscie mierzone, swiatlo tez mierzyłem luksometrem niby sie zgadza, ale ten miernik ma troche lat, więc..., szkoda, ze nie mam juz dostepu do spektrometru :( ) i dało rade a i tak dokupilem jeszcze Cfl, zeby sie nie wqrwiac ze slabo kwitnie.






A jak wyrosło ?
Moze i super szału ni ma ale coś jest :D
Wpadnij do mojej fotorelki ;) https://www.forum.haszysz.com/showt...1x-WHITE-WIDOW-XXL-AUTO&p=1785398#post1785398

Nie namawiam na siłe, jesli chcesz podeśle link do aukcji, tylko nie wiem czy wolno ? (Regulamin)
 
Ostatnia edycja:
P

Promuelx

Guest
Mają, ale bardziej istotne w ledach jest dlugość fal światla (spektrum), kąt i chocby nie wiem jak idealnie bylo by dobrane przez producenta bez odpowiedniego natezenia swiatla czyli lumenow nie dotrzesz nimi do rosliny.
Generalnie w najtanczych "chinczykach" to loteria.

Ja mam takie cosik chinskie 2 szt (podobno sprawdzone spektrum), moc 40W ( realnie 37-38W osobiscie mierzone, swiatlo tez mierzyłem luksometrem niby sie zgadza, ale ten miernik ma troche lat, więc..., szkoda, ze nie mam juz dostepu do spektrometru :( ) i dało rade a i tak dokupilem jeszcze Cfl, zeby sie nie wqrwiac ze slabo kwitnie.






A jak wyrosło ?
Moze i super szału ni ma ale coś jest :D
Wpadnij do mojej fotorelki ;) https://www.forum.haszysz.com/showt...1x-WHITE-WIDOW-XXL-AUTO&p=1785398#post1785398

Nie namawiam na siłe, jesli chcesz podeśle link do aukcji, tylko nie wiem czy wolno ? (Regulamin)

Na priv na pewno wolno :) wyślij, jeśli możesz, przyda się na przyszłość
 
P

Promuelx

Guest
Jako, że jutro nie będę miał czasu, fotki wrzucam dziś
DZIEŃ 19
Nadal pryskam ziemię zamiast podlewać. Woda dalej źródlana pH ok 6,5. Chiński led daje rade, ale co mnie czeka przemonam się podczas kwitnienia. Czy do uzupełnienia światła można kupić lampę led o barwie ciepłej 3K i 10 000 lumenów, która przeznaczona jest na parking/ogrodek?

Roślinka wygląda zdrowo, mam jedynie obawy, że jest zbyt niska. Z tego powodu podniosłem lampę z 12 na 27cm wysokości nad szczytem rośliny.



Wysokość samej rośliny, to ok 7-9cm


Pozdrawiam i udanego weekendu
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Może niska bo buduje korzenie jak ino pryskasz ziemię, tak mi się wydaje. Dolistnie wchłania wodę a korzenie szukają wody.
Dlaczego właściwie pryskasz tylko a nie podlewasz? Ja osobiście podlewam i raz dziennie pryskam.
 
P

Promuelx

Guest
Może niska bo buduje korzenie jak ino pryskasz ziemię, tak mi się wydaje. Dolistnie wchłania wodę a korzenie szukają wody.
Dlaczego właściwie pryskasz tylko a nie podlewasz? Ja osobiście podlewam i raz dziennie pryskam.

Pryskam, żeby woda była równomiernie rozlana na całą ziemię, dzięki czemu, jak wspomniałeś, korzenie dobrze się rozwiną, a jednocześnie nie ma ryzyka przelania rośliny
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
No i bardzo dobrze robisz, sam nie dotykam butli przez pierwsze 3 tygodnie i robie opryski. Korzenie szukajac wody nie tylko ida w dol, ale tez na boki. Przy podlewaniu szybciej opada i zbija sie ziemia, przez co korzenie maja mniejszy dostep do tlenu - ma to wieksze znaczenie przy sadzeniu w docelowych.

Rosliny wygladaja ok, nie przejmuj sie, ze sa male i krepe - takie maja byc ;)
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
No to fajnie następnym razem też spróbuję pryskać aby korzenie porosły ładnie, ale tak jak Honza mówi może 2-3 tygodnie. Potem to już normalnie butla poleci.
 
P

Promuelx

Guest
Witajcie. Czytając ten artykuł:
https://www.forum.haszysz.com/showt...-zanim-obejrzysz-różne-zdjęcia-The-Art-of-LST
Postanowiłem wykonać LST. Poniżej zdjęcie, jak mi to wyszło. Co do samej rośliny, to wypuściła preflowery i zaczyna co raz bardziej wydzielać specyficzny zapach. Już niedługo będę montowal filtr węglowy.



---------- Post Zaktualizowany 27-10-2019 02:39 ---------- Data pierwszego postu 26-10-2019 22:35 ----------

Zadziwia mnie ta roślina. Zaledwie po kilku godzinach liście, które na zdjęciu są zwrócone do dołu, obróciły się w drogą stronę. Dla mnie, to coś niesamowitego. Nigdy nie przeglądałem się przyrodzie, która mnie otacza, a teraz rośliny wydają mi się bardziej żywe, niż kiedykolwiek.
 
P

Promuelx

Guest
DZIEŃ 30
Witam. Roślinka rozwija się prawidłowo. Nadal bez nawozów. Do tej pory pryskalem wodą, ale robi się to uciążliwe, więc będę przechodzić na tradycyjne podlewanie. Po LST bardzo ładnie się rozkrzaczyla. Nie mogę doczekać się plonu, ale ma to jeszcze trochę poczekam. Kiedy najlepiej zacząć nawozic tą odmianę? Czekać na pojawienie się kwiatów, czy już mogę zacząć coś lać? Zachęcam do komentowania i ewentualnych uwag. Pozdrawiam




 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół