nasiona marihuany

[AF][90/40/180][LED 100W] +speed auto

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Promuelx

Guest
Witam.

Jest to moja pierwsza(taka druga pierwsza, bo 8 lat temu próbowałem outdoor, który zakończył się fiaskiem), uprawa konopii. Celem jest jak najszybsza i najtańsza uprawa konopi, która da ok 100g plonu. Na pierwszy rzut idzie nasionko +speed auto, które wykielkowalo po 2 dniach, a zasadzone do ziemi wyszło po kolejnych, niecałych dwóch dniach.

Oświetlenie 18/6(led 100W)

Ziemia Composana z Obi(posiada m. In. Perlit)



Woda źródlana(NIE mineralna) z biedronki lub Lidla.

Donica 11L

- rodzaj uprawy - indoor, autoflo
- moc i typ lampy - 100W LED
- przestrzeń uprawowa czyli powierzchnia boxa - 90/40/180

DZIEŃ 1(30.09.2019)

 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Co to za lampa? Chiński led? Do podlewania wystarczy ci odstana kranowka wyregulowana octem. Na taka powierzchnie dalbym przyjajmniej 2 automaty.

I dawaj wieksze zdjęcia! Powodzenia <shiza>
 
Ostatnia edycja:
P

Promuelx

Guest
Nie mam ph-metra, a tą wodę i tak kupuję dla siebie do picia, groszowe sprawy. Co do ilości roślin, to chciałem zasadzić 2 automaty, ale przez pomyłkę zamówiłem jedną pestkę i uznałem, że do nauki będzie ok. Lampa LED to chinczyk, zobaczymy, jakie będą plony. Kliknij na zdjęcie to wyświetli Ci się galeria z większym formatem. Dziękuję za uwagi i komentarz, następnym razem wrzucę większe fotki. Pozdrawiam!
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Jeż nie posiadam elektronicznego ale test kropelkowy od ghe drogi nie jest. Ph to jedno z najwazniejszych rzeczy ktore musisz kontrolowac. Kazda partia w sklepie moze miec inne ph. A tak to do odstanej kranówki 1.5l pyk 1ml octu i elo ;)
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Może i groszowe, ale może dwie wody na rynku mają pH poniżej 7 (sprawdź w necie spis). I tak jak Barto1312 napisał, to ważne, bo już nieraz ludzie tu przychodzili z pannami w kiepskim stanie właśnie z powodu pH.
 
Z

z\G/esio

Guest
Ja od siebie dodam parę słów odnośnie ziemi, którą zastosowałeś. Pamiętaj, żeby przez pierwsze tygodnie (albo nawet przez całego wega) absolutnie nie lać żadnych nawozów! W aktualnej uprawie też jej użyłem do czterech z pięciu roślin i to był błąd (oby bez większych konsekwencji). Niestety na trzech z czterech plantów wyszło przenawożenie w ciągu pierwszych 14 dni,w tym na dwóch dosyć mocne. Te dwie zrobiły się jasnozielone, mają przypalone jasno rdzawe końcówki, ale na szczęście rozwijają się i wygląda na to, że przetrwają. Tylko na jednej nie ma żadnych skutków ubocznych, ale ona od początku miała największy wigor i najlepiej idzie. Tyle ode mnie w temacie.
 
P

Promuelx

Guest
Ja od siebie dodam parę słów odnośnie ziemi, którą zastosowałeś. Pamiętaj, żeby przez pierwsze tygodnie (albo nawet przez całego wega) absolutnie nie lać żadnych nawozów! W aktualnej uprawie też jej użyłem do czterech z pięciu roślin i to był błąd (oby bez większych konsekwencji). Niestety na trzech z czterech plantów wyszło przenawożenie w ciągu pierwszych 14 dni,w tym na dwóch dosyć mocne. Te dwie zrobiły się jasnozielone, mają przypalone jasno rdzawe końcówki, ale na szczęście rozwijają się i wygląda na to, że przetrwają. Tylko na jednej nie ma żadnych skutków ubocznych, ale ona od początku miała największy wigor i najlepiej idzie. Tyle ode mnie w temacie.

Nie strasz mnie z tą ziemią! Myślałem, że to był świetny wybór. Co do nawozów, to właśnie myślałem o ostatnich 3 tygodniach(2tyg nawóz i tydzień znowu woda), albo nawet wcale. Nawóz do kwiatów kwitnących.
Chłopaki dzięki również za zwrócenie uwagi na wodę i ph tester. Doczytam jeszcze, czy koperkowy z randomowej firmy w zoologicznym się nada i postaram się jak najprędzej coś kupić
 
P

Promuelx

Guest
DZIEŃ 6
Panowie co się dzieję???? O 11 roślinka rośnie, a o 14 takie coś


Podniosłem ją, ale co się stało?

Lampa 35-40 cm od doniczki, brak nawilżacza, a higrometru nie mam. Higrometr zdobędę wieczorem, a nawilżacz zamówię na allegro. Ph wody od początku 8, ale dowiedziałem się wczoraj no i będę teraz zabijał octem. Mam powody do zmartwień? Czy tylko obniżyć lampę i ogarnąć resztę, którą opisałem? Poniżej zdjęcia liści

 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Jeszcze nie masz, wygląda dobrze. Napraw wodę, tak jak piszesz.
Po drugie, wyciągnęła się i upadła :V Usyp jej kopiec z ziemi aż pod listki.
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Takiego Leda kupiłeś ... Wyciągła się i łobaliła. Spróbuj dać panel niżej, ale to ja nie wróżę uprawy za dobrze jak już się takie tematy dzieją.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Takiego Leda kupiłeś ... Wyciągła się i łobaliła. Spróbuj dać panel niżej, ale to ja nie wróżę uprawy za dobrze jak już się takie tematy dzieją.

Moze nie bedzie tak zle, ja cały weg jechałem na 2x40W i elegancko wyrosły ( chociaz led ledowi nie rowny, wszystko zalezy o spektru swiatła troche loteria z tymi chinskimi), jak juz kwitła dopiero dokupiłem cfl. Moze poprostu za wysoko kolega trzymał tego leda.
Swoją drogą mozesz pokazac te ledy?
 
P

Promuelx

Guest
Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie i pomoc, nie spodziewałem się zbytniego zainteresowania moim growlogiem. Jeszcze bardzo dziękuję

Specyfikacja lampy LED to:
SPECYFIKACJA :

Źródło światła LED:

SMD2835

Napięcie wejściowe (V):

AC85-265V

Moc lampy (W):

100

Strumień świetlny lampy (lm):

1200

Efektywność świetlna lampy (lm / w):

60

CRI (Ra>):

80

Temperatura barwowa (CCT):

Inny

Temperatura robocza (?):

-20 - 65

Working Lifetime (Hour):

20000

Materiał korpusu lampy:

Stop aluminium

Klasa IP:

IP44



Certyfikaty:

CCC, CE, FCC, RoHS

Emitujący Kolor:

Czerwony + Niebieski + Biały + IR

Nazwa handlowa:

SINJIA

Numer modelu:

ZW0190

Pobór energii:

20 W

Gwint:

E27

Powierzcha oświetlenia:

3-5 metrów kwadratowych

Ilość LED:

150 sztuk (Red100 + Blue35 + White10 + IR5)

Kąt świecenia:

160 stopni

Widmo:

625 ~ 630nm (czerwony), 445 ~ 470nm (niebieski)

Rozmiar produktu:

122 mm x 125 mm

Wielkość opakowania:

130 x 130 x 130 mm

Masa netto:

300g

Waga brutto:

420g
Lampę wymienię dopiero, jak plony nie będą zadowalające. Uprawa jest hobbystyczna, nie będę dilował, dlatego szukam jak najtańszych opcji.
Dziś wieczorem(Niedziela 6.10.19) spryskalem intensywnie ziemię wodą pH 7.0, a lampę spuściłem na wysokość ok12-15cm od roślinki. W tym tygodniu zamówię nawilżacz powietrza. Rozważam kupno wykrywacza dymu. Polecacie coś?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Tez myslałem nad taką lampa ostatecznie kupiłem płytke z ledem cob ( 30 pare zeta dałem) były jeszcze tansze ale sprzedawca na alledrogo pisał, że sprawdza wszystkie partie spektrometrem i że moc itp jest zgodna z trescią aukcji i faktycznie ciągnie prawie 40 W do tego dokupiłem radiator z went i smiga wszystko lumeny też sie zgadzają ( chociaz pomiar natezenia swiatla roznie mozna interpretować), spektrometr niestety zginął w moim zakladze pracy a szkoda.

Z odległoscią musisz uważać bo ja jak miałem za nisko to to zaczęly najwyzsze liscie jasniec ( albo mi sie wydawalo bo zawsze najmlodsze sa jasniejsze, ale fakt faktem mozna wypalić chlorofil zbyt mocnym swiatlem) i generalnie tylko na boki rosła, jak dzwigłem to znowu za szybko szła w gore. Ostatecznie jak miała ok 2-3 tyg dzwignąlem delikatnie i czekałem az sie zatrzyma tą odległosc traktowalem jako zerową, jak chcialem zeby troche podrosla to dzwigalem jak na boki to opuszczalem ( z moja white widow przegialem bo byla sporo nizsza a chcialem ja wyrownac z druga rosliną , dluzsze lodygi potrzebowałem zeby je rozstawic i wstawic pionowo lampe CFL, ostatecznie zrezygnowałem bo box za maly)

Chociaz to moja pierwsza uprawa indor w zyciu, coś tam o uprawie kwiatów czy warzyw wiem. Chociaż to tylko moje spostrzeżenia jesli chodzi o oswietlenie led i tak robiłem to ja a sa tu naprawde goscie ktorzy cuda uprawiają.

Podsyp roślinke ziemią ok 1-2 cm pod pierwsze (te okragle) listki, bedzie stabilna i z tej czesci zasypanej wyjda korzenie.
 
P

Promuelx

Guest
Mam drewniany "stelaż" który podtrzymuje roślinkę. Boję się, czy roślina nie zmarnuje energii na tworzenie nowych korzeni, zamiast nowych liści. Myślę, że podsypanie nie jest konieczne ze względu na wspomniany stelaż. Co sądzicie?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Uwierz mi, że na tym etapie prawie cała siła idzie na korzenie im ich wiecej tym lepiej. Roslina bedzie duzo stabilniejsza. Tak naprawde to do tych listkow jest wlasciwie korzeń, za tym listkami łodyga.


 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół