nasiona marihuany

[250W HPS+MH][0,7 m2][2xOG Kush, 2xLemonSilverHaze, 1x BlueBerry, 1xLSD, 1xEuforia, 1xWhiteWidow]

Wyszukiwarka Forumowa:

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Witam wszystkich i zapraszam do mojej Fotorelacji!

Rośliny:
2x OG Kush od Royal Queen Seeds
2x Lemon Shining Silver Haze od Royal Queen Seeds
1x White Widow od BULK
1x BlueBerry od taniesianie
1x LSD od taniesianie
1x Euforia od taniesianie

Box: 100cm x 70cm x 140 cm
Zbudowałem go z płyt OSB, uszczelniony silikonem akwarystycznym, nietoksycznym.
Drzwi wyłożone uszczelkami.
Ściany: folia Mylar lustrzana

Oświetlenie:
MH 250W PHYTOLITE GROW SPECTRUM - WEG
HPS 250W - FLO

Wentylacja:
Kilka wiatraków komputerowych regulowanych przez zasilacz komputerowy AT/ATX.
Wentyl kanałowy wyciągający Dospel Euro 3 fi 150 (aktualnie wyłączony, żeby nie tracić wilgotności, uruchomię go na FLO wraz z filtrem)


Medium: BioBizz Light-Mix. Donice 11 l

Nawozy:

WEG:
BioBizz BIO-GROW
FLO:
BioBizz BIO-BLOOM
BioBizz TOP-MAX
BioBizz ALG-A-MIC

Trening: LST
Warunki: 24 - 27 DZIEŃ / 20 - 21 NOC
Wilgotności nie mierzę ale mam nawilżacz-jonizator HanksAir 300ml/h
Podlewam przegotowaną kranówką, przepuszczoną przez gazę i odstaną przynajmniej 48h

Roślinki są w różnym wieku, ponieważ pierwotnie miało być 6 ale 2 nie wzeszły, 4 nowe poszły na waciki i wszystkie żyją zatem w sumie będzie 8 i ostry trening. Od początku i aktualnie pod CFL ale opisane oświetlenie jest już w drodze.





Tutaj 3 już są po wstępnym LST, BlueBerry nawet jak nie odmuli to za 2 dni też będzie na glebie






:jocolor::jocolor::jocolor: Zapraszam do odwiedzania i komentowania! :jocolor::jocolor::jocolor:
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
A może dzbanek filtrujący z filtrem węglowym, np. Dafi? Przelewa i masz. Twój opis przygotowania wody brzmi jak sporo chrzanienia się xD Szczególnie ta gaza zastanawia.

No i powodzenia! :D
 
M

Marek77.77

Guest
Leci buch dla Ciebie,siema.Ładnie wygląda twój boxik.Komentować nie będę bo w nie mam w in doświadczenia ale roślinki widzę zdrowe i zadbane.Życzę ciężkich plonów.
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
[MENTION=76553]Marek77.77[/MENTION] Dzięki! :smokee:
[MENTION=92665]Beasto[/MENTION] - mam 3 litrowy słój na który zakładam gazę i przelewam wodę z garnka po przegotowaniu potem do baniaków i stoi w cichym miejscu. Niestety wypstrykałem się z całego budżetu, więc póki co musi mi to wystarczyć. Skorzystam z Twojego pomysłu później bo rzeczywiście trochę je#$%#nia z tym jest :)
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
taniesianie firma z dupy lepiej uważaj na te parówy.
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Nasiona są tragicznej jakości, widać to zresztą na zdjęciach jak wygląda BB z taniesianie a jak roślinki od RQS a wszystkie 4 w tym samym wieku.

A czy parówy to nie wiem bo w stacjonarnym za cash kupuję :)
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Siemanko!
Up po 48h ale już się co nieco zmieniło w boxie.
To pierwsze dni roślinek i nie chcę popełnić żadnego błędu.
W późniejszym etapie upy oczywiście będą zgodne z regulaminem forum.

01.10.2019
DZIEŃ 14. roślin LSSHx2,WhiteWidow,BlueBerry
DZIEŃ 7. roślin OGkushx2, Euforia, LSD


4 młodsze roślinki trafiły do donic docelowych, ustawiłem je w centrum światła z nadzieją, że nadgonią te wcześniejsze. Nadal pod CFL bo czekam na przesyłkę z żarówami. W zasadzie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... Starsze ponaginałem, wyrzuciłem na rogi boxa i nie mają tam teraz za wiele lumenów z tych cfelek, może to je nieco opóźni na rzecz młodych.
Jak już się nieco wyrównają to ujednolicę liczenie dni weg.

LemonHaze 1 -> podlany samą wodą 500 ml (poprzednie podlanie było pierwszy raz z nawozami - 27.09 500ml wody + 1 ml Bio-Grow)
LemonHaze 2 -> 450 ml + 1 ml BioGrow
WhiteWidow -> 450 ml + 1 ml BioGrow
BlueBerry -> 450 ml + 1 ml BioGrow

Następne podlanie jak donice będą lekkie i nieco przesuszone.
Warunki temp.: Dzień 26-27, Noc 20-21.

Kilka fotek z przesadzania do docelowych:

Euforia



LSD



OG Kush



OG Kush mutant




Nie jestem zadowolony z 'bryły' korzeniowej (na zdjęciach chyba nie widać żadnego korzenia ale zapewniam, że było kilka kłaków).
Do notesu leci info: 'GreatWhitePremium w proszku na następne Grow'.


Po przestudiowaniu wielu relacji z forum jestem zwolennikiem tylko jednego fryzjera na kilka dni przed przełączeniem na FLO, LST to mały stres, więc zamiast ciachania liści powinienem je odginać, zawijać i podwiązywać.
Niestety na tej mizernej BlueBerry nie miałem wyjścia - ciach ciach jeden liść bo zasłaniałby 'odrosty' a przy okazji tego zabiegu może dostanie małego kopa na popęd.



Wszystkie razem:





Dodatkowo może kogoś zainteresuje kilka fotek z laboratorium PH i koksu:








500 ml wody + 1 ml octu dla LSSH1




500 ml wody + 1 ml Bio-Grow



500 ml wody + 1 ml Bio-Grow + 1 ml octu





Pozdrawiam Wszystkich Odwiedzających! Oczywiście komentarze mile widziane !

Buch z Wami :jocolor::jocolor::jocolor:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dobrze wyczytałem, że masz wyłączony wyciąg? :scratch:

Nie widzę sensu sadzenia roślin i przesadzania ich bez dobrze rozwiniętej bryły korzeniowej. Nie lepiej było wsadzić do docelowych? Wygląda z resztą, że niezłe bagienko tam miały. Może dlatego korzeń kiepsko rozwinięty?

Mam nadzieję, że mieszasz te nawozy tylko w celach pokazowych i nie ładujesz ich dwutygodniowym siewkom. :D
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Dobrze wyczytałem, że masz wyłączony wyciąg? :scratch:

Nie widzę sensu sadzenia roślin i przesadzania ich bez dobrze rozwiniętej bryły korzeniowej. Nie lepiej było wsadzić do docelowych? Wygląda z resztą, że niezłe bagienko tam miały. Może dlatego korzeń kiepsko rozwinięty?

Mam nadzieję, że mieszasz te nawozy tylko w celach pokazowych i nie ładujesz ich dwutygodniowym siewkom. :D

Tak, wyciągający dospel jest wyłączony. Włączone są dwa wiatraki komputerowe na dwóch wlotach boxa.

Nie, bagienko zrobiłem tuż przed przesadzeniem bo wyczytałem, że tak nie uszkodzę korzeni. Małe nie były podlewane wcale (zraszałem tylko raz dziennie wierzch doniczki).

UPS! no właśnie podlałem z nawozami te dwutygodniowe... Co teraz ? :sunny::sunny:
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Śmiem twierdzić, ze źle odczytujesz testy zooleka. Kładziesz obok koloru i patrzymy od góry na papierek i wodę. Tak swoją droga te testy zooleka ze sporego doświadczenia akwarysty mogę powiedzieć, ze nadają się do kosza. Lepiej zainwestować w 10000paskow pH wyjdzie taniej i pewniejszy pomiar.
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Śmiem twierdzić, ze źle odczytujesz testy zooleka. Kładziesz obok koloru i patrzymy od góry na papierek i wodę. Tak swoją droga te testy zooleka ze sporego doświadczenia akwarysty mogę powiedzieć, ze nadają się do kosza. Lepiej zainwestować w 10000paskow pH wyjdzie taniej i pewniejszy pomiar.

Cytat z Haszyszopedii :
"Ph papierki - du*e sobie mozna tym podetrzec za przeproszeniem." :lol3:

Testy Zoolka kupione celowo, ponieważ jeden z doświadczonych growerów (chyba smieszek ale nie mam pewności) w którymś temacie polecał je innemu użytkownikowi, twierdząc, że używa od wielu lat i się nie zawiódł. Trochę się nimi pobawiłem i w mojej ocenie chyba działają dobrze, jedyny minus, że gorzej się nimi du*ę podciera :)
Zatem dzięki za wpis ale póki co na pewno nie będę tego zmieniał na papierki.

Buch z Tobą!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
chyba smieszek ale nie mam pewności) w którymś temacie polecał je innemu użytkownikowi, twierdząc, że używa od wielu lat i się nie zawiódł.

Ja nigdy nie sprawdzałem ani nie regulowałem ph ;)
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Poczytaj tak z ciekawości na forach akwarystycznych jak ludzie na nie narzekali a to jest ich główny klient. Btw papierki kosztują grosze a ten zoolek ze 2dyszki w 99% źle przechowywany ale co tam kto co lubi
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Poczytaj tak z ciekawości na forach akwarystycznych jak ludzie na nie narzekali a to jest ich główny klient. Btw papierki kosztują grosze a ten zoolek ze 2dyszki w 99% źle przechowywany ale co tam kto co lubi

Tak z czystej ciekawości kolego jak należy prawidłowo je przechowywać? Bo moje stoją obok boxa używam je już 3 grow i jak na razie spisują się wspaniale nie zapomnę o nich nigdy ;)
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Najbardziej istotny element to temperatura. Wielokrotnie na forach poruszany był temat złego przechowywania. Nie bez powodu testów nie zaleca kupować się w zimę. Konkretnych informacji co dzieje się z produktem nie pamietam ale można je znaleźć na ogólnym forum o paletach.


Druga sprawa jak Wy się tak bawicie tymi kropelkami to nie lepiej kupić jakies akwarium do odstanej kranówki i zainstalować indykator z odczynnikiem który również w kolorze ale stale będzie pokazywał pH... jest wiele lepszych i mniej czasochłonnych rozwiązań
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół