nasiona marihuany

[250W HPS+MH][0,7 m2][2xOG Kush, 2xLemonSilverHaze, 1x BlueBerry, 1xLSD, 1xEuforia, 1xWhiteWidow]

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,717
Odznaki
10
Można też znaleźć źródło wody o dobrym pH i dobierać nawóz, który ponoć też takie ma (niby Alga Grow i Bloom od Plagronu, na razie dwa razy tym podlałem bez regulacji, zobaczymy xD).
 

lionelo

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2018
Postów
53
Buchów
13
Jest jeszcze jedna istotna sprawa dlatego w kranach mamy tak zasadowa wodę bo ma duża twardość weglanową. Bez z zbicia twardości węglanowej zbijanie pH kwasem czy czymkolwiek innym jest chwilowe i bez większego sensu. A podsunę Wam eko pomysł jak lubicie zabawę to jeszcze szyszkami olchy czarnej, liśćmi dębu, ketapangu możecie zrobić własny zbijacz pH 100% eko i za friko.

Miłego i powodzonka
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Siemanko!

06.10.2019
DZIEŃ 19. roślin LSSHx2,WhiteWidow,BlueBerry
DZIEŃ 12. roślin OGkushx2, Euforia, LSD


Walka z temperaturą... Po mniejszych roślinkach widać, że za ciepło...
Wentyl wyciągający jest włączony, zamontowany na zewnątrz boxa, w środku rura wentylacyjna.
Lampa MH 250W od roślin około 15-18 cm
Temperatura mierzona przy doniczce.
Aktualnie z nawilżaczem jest w okolicach 29,0 - 30,0 stopni
Bez nawilżacza 31-33 stopnie

Zastanawiam się czy to nie wina zbyt małych wlotów pasywnych ? Przyjmując, że wentyl działa i przewód jest szczelny.

Otwór wylotu to rozeta fi 160mm
Czyli ok. 200 cm2
Otwory wlotu 14cmx9cm (2x)
Czyli 126cm x 2 = 252 cm2

Pomożecie ? co Wy o tym sądzicie ?

Wentylacja w boxie:



Wloty pasywne:



Roślinki młodsze:



Razem w boxie przed LST:



Po LST:




Pozdrawiam Wszystkich Odwiedzających!
Buch z Wami
:jocolor:
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Siemanko!


DZIEŃ 45 WEG
DZIEŃ 1 FLO


Rośliny określiły się po około 4 dniach od zmiany na fotoperiod 12/12. Od dziś liczę pierwszy dzień FLO.

Wszystkie razem:



Lemon Haze mniejszy z przodu, większy z tyłu:



OG Kush z przodu, za nim Euforia:



LSD z przodu, z tyłu BlueBerry:



OG Kush 'Mutant' z przodu, WhiteWidow za nim:



OG KushMutant+WhiteWidow+BlueBerry+LSD:



OG Kush+Euforia+LemonHaze+LemonHaze:

 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Fajny busz, przygotuj się na łamanie:good:
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Fajny busz, przygotuj się na łamanie:good:

Hehe, wiele szczytów musiało zostać połamanych a zatem nie pozostaje nic innego jak winszować słuszności Twojej tezy :) :) :) Dzięki za dobre słowo!
Buch z Tobą!

<wodna><wodna><wodna>

---------- Post Zaktualizowany 18:04 ---------- Data pierwszego postu 17:47 ----------

DZIEŃ 10 FLO

Warunki w dzień 27 - 30 stopni
w nocy 19 - 22 stopnie

Obawiam się pleśni. Wilgotności nie mierzę ale dzień po podlaniu na niektórych liściach są krople wody.. Wentylacja jest kiepska, po podłączeniu filtra węglowego wentyl ledwo daje radę z wymianą powietrza. Teraz już nic z tym nie zrobię.
Wyciąłem trochę szczytów, które były najmniejsze, niedoświetlone i prawdopodobnie stały by się popcornem. Może to zminimalizuje ryzyko plechy.

Oby z fartem do :harvest::harvest::harvest:


Wszystkie razem:



Lewy dolny: Lemon Haze większy
Lewy górny: Lemon Haze mniejszy
Prawy górny: BlueBerry
Prawy dolny: LSD




Lewy dolny: OG Kush
Lewy górny: OG Kush mutant
Prawy górny: Euforia
Prawy dolny: WhiteWidow




Losowy topek:

 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Radziłbym się tym zająć, jeśli już na liściach masz krople, to musi tam być w cholerę wilgotno, jak na czas nie zareagujesz to tylko się przyglądać jak plecha wpie****a ci rośliny. Zaufaj jeśli sam wiesz że coś nie tak, to usunięcie kilku odrostow nic tu nie zmieni. Wejdzie zaawansowane flo topy będą duże i wilgotne= istny raj na pleche. Pozdro
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Radziłbym się tym zająć, jeśli już na liściach masz krople, to musi tam być w cholerę wilgotno, jak na czas nie zareagujesz to tylko się przyglądać jak plecha wpie****a ci rośliny. Zaufaj jeśli sam wiesz że coś nie tak, to usunięcie kilku odrostow nic tu nie zmieni. Wejdzie zaawansowane flo topy będą duże i wilgotne= istny raj na pleche. Pozdro

W boxie jest kilka nieszczelności:
-Drzwi samorobne z płyty, więc pomimo dodania uszczelek jest trochę miejsca gdzie zasysane jest 'lewe' powietrze
-U góry jest wyjście na kable, gdzie są zrobione dziury
-Wentyl i filtr jest zamontowany na słabą taśmę i 'prowizorycznie' podwieszony, 'lewe' powietrze na pewno jest zasysane obok bo trochę śmierdzi w pokoju

Gdybym to naprawił, możliwe, że wydajność wentyla wzrośnie i kłopot będzie rozwiązany ? Czy niezbędny jest zakup nowego wentyla ?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Moc wentylatora myślę że około 280m3 potrzebujesz skoro tylko na 250w lecisz. Więc z tego co piszesz to "lewo" to wygląda. Sam wiem że nie warto nic robić na pół gwizdka i te takie stwierdzenia prowizoryczne, lewe, świadczą o tym że jesteś kiepsko przygotowany. Te twoje nie szczelności, raczej nie mają tu wpływu, ponieważ jak jest nie szczelny namiot czy pomieszczenie, to jeśli went działa dobrze to w sumie działa to jako wlot pasywny z drugiej strony gdyby uszczelnić to faktycznie went mógłby być wydajniejszy. Mimo wszystko lepiej by to uszczelnić. Jak to wygląda u Ciebie z tym wyciągiem? Postaraj się to zrobić jak trzeba A nie prowizorycznie. Jaki teraz masz wyciąg i jaki filtr?
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Rzeczywiście trochę zbagatelizowałem wentylację. Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi! Być może uratowałeś tą uprawę :freak:

FILTR WĘGLOWY PRO-ECO VF, fi125 mm, 240 - 360 m3/h
WENTYL: EURO DOSPEL 3, fi150mm, 280 m3/h

Poprawię połączenia wentylacji i usunę nieszczelności.
Mam nadzieję, że to rozwiąże sprawę bo nie chciałbym już inwestować żadnych środków. Nowy wentyl planuję na następne grow.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Jak uszczelnisz wszystko jak trzeba i ogarniesz wentylację to daj znać czy coś się poprawiło. Moc wentylatora masz ok, on działa jak trzeba czy coś to zamula? Równie ten filtr może być lekkim problemem blokowania powietrza. Ma tylko 40m3 więcej niż moc wentylatora o ile chodzi na 1 biegu jeśli na drugim to chu*nia bo wtedy potrzebujesz filtr. Powiedzmy mam went 280-380m3 to filtr kupuje minimum 380-480m3. ;)
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
DZIEŃ 20 FLO

Po uszczelnieniu boxa wentylacja działa znacznie lepiej. Brak zapachu. Dla pewności dorzucę za kilka dni jakieś pochłaniacze wilgoci.
Na następne grow koniecznie nowy wentyl i większy filtr.. Dzięki [MENTION=89777]BioFarmer[/MENTION] za pomoc! <coolpalacz>

Oby z fartem do
:harvest::harvest::harvest::harvest:


Lemon Silver Haze #1:






Lemon Silver Haze #2:






Euforia:






BlueBerry:






OG Kush #1:






OG Kush Mutant #2:








LSD:






White Widow:






Prawa strona boxa:






Lewa strona boxa:






Wszystkie razem:

 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
PROBLEM Z LSD! :jprd:

Na wszystkich topach LSD, na liściach przytopowych pojawiły się rdzawe plamy, krawędzie liści zawijają się ku górze, zaatakowane są głównie młode, mniejsze listki.
Co powinienem teraz zrobić ? Według różnych źródeł może to być oznaka niedoboru magnezu ? Mam kupić Dolomit ?

Używam tylko nawozów Bio-Bizz (Top-Max, Bio-Grow, Bio-Bloom i Alg-a-Mix) zgodnie z tabelą producenta, ostatnia dawka w poniedziałek 25/11, w piątek 29/11 sama woda (około 1 litr na każde podlanie).






 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Witajcie, dziś podjąłem decyzję o wcześniejszym zakończeniu uprawy. Złapałem fajną ofertę LastMinute i święta spędzę z dala od śniegu i mrozu. Uprawa zostanie zakończona 17 - 18 grudnia, czyli około 50. dnia kwitnienia. Podczas mojej nieobecności sąsiadka będzie karmić żółwia i podlewać kwiaty, zatem pozostawienie uprawy wykluczam całkowicie.


Przez najbliższe 8 dni podlewam maksymalnie nawozami (bez azotu), potem flush, sama woda przez 7 dni, flush i po 1 - 2 dni ścinka. Zmniejszam również fotoperiod na 10 światła/14 ciemni.

Trochę szkoda mi tego czasu, który spędziłem nad tym projektem. Najważniejsze, że bezcenne doświadczenie zostało zdobyte. Jestem mega zaskoczony, że 8 roślin wymaga aż takiego wysiłku i tak dużej ilości pracy, jak dla początkującego growera to trochę za dużo. Nabrałem jeszcze większego szacunku do wszystkich doświadczonych growerów!
Dopiero z perspektywy zdaję sobie sprawę jak kiepsko byłem przygotowany, pomimo dokonanych inwestycji finansowych i mogłoby się zdawać, dokładnego planu działania.

Celem uprawy było zapalenie różnych odmian własnego ziółka i na pewno będzie 100 razy lepsze od tego z ulicy, pomimo, że niedojrzałe. Jeśli uzyskam 5 gram gotowego suszu z każdej roślinki to będę mega zadowolony.

Fotorelacja zostanie doprowadzona do końca, zatem do kolejnego Upa! :freak2:
 

DonSkrzatuski

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2019
Postów
46
Buchów
0
Dziś ostatnia dawka nawozów. W środę flush. Następny up ze ścinki.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół