nasiona marihuany

Oszczędne światła

Wyszukiwarka Forumowa:

baleron123

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
10
Buchów
0
Witam, pierwszy raz będę uprawiał indoor, z racji tego mam parę pytań. Ale Panowie, na prawdę zamiast zadawać głupie pytania, sporo czytałem i nie znalazłem odpowiedzi, dlatego musiałem już założyć nowy temat.

A więc:

1.Mieszkam w bloku, mam boxa szer: 150cm x dł: 150cm x wysokość: 200cm i chciałbym zaoszczędzić na zużyciu prądu, pomyślałem, że na fazę wzrostu zamocuję leda, a na kwitnięcie hps... Hps już mam, ale nie wiem jakiego leda zamówić... pomożecie?

2.Mam donice 12L 30cm, ile wsadzić do boxa, aby było w miarę optymalnie?

3.Hps 600W, a więc jaki wiatrak mieszający wstawić do środka? wylotowy to Extractor TT 150mm dual 405-520m3/h

4.Jakie pestki? myślałem na początku o automatach, nie chce czekać na plony 3 miesięcy, tak więc ma być w MIARĘ jak najszybciej i jak najwięcej, co powiecie?

5.Polecicie jakiś nawilżacz powietrza? taki żeby można było ustawić jakie ma być nawilżenie procentowo.

6.Jaki polecicie Ph miernik?

Chyba narazie to tyle :oczy:
A może, któryś z doświadczonych Panów, chciałby poprowadzić swieżaka? :jaraczz::tiphat:
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
HPS 600W to mało na takiego boxa. Przydało by się jeszcze dorzucić coś do niego.

Jakie pestki? myślałem na początku o automatach, nie chce czekać na plony 3 miesięcy, tak więc ma być w MIARĘ jak najszybciej i jak najwięcej, co powiecie?

3 miesiące to długo dla ciebie ?
 

baleron123

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
10
Buchów
0
Długo jak na pierwszy raz, gdybym miał pewność, że poradzę sobie z różnymi wybrykami natury, to oczywiście biorę się za te 3 miesięczne.
Na pierwszy raz myślałem o +Speed Auto, podobno bardzo łatwa odmiana, każdy chwali no i rzekomo 7 tyg się czeka od pestki po ścięcie.
Chodzi mi o to, że szkoda by było czekać na damulkę już 8-9 tygodni i naglę Ph ziemi wariuję, albo jakaś pleśń, a ja nie będę w stanie tego zwalczyć i wszystko pójdzie na marne po 2 miesiącach czekania.
A co myślisz o reszcie moich wątpliwości?
Pozdrawiam!
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
3 miechy to raczej minimum, no może 2 i pół przy jakiś ultra szybkich automatach. Ale nie polecam automatów wcale, szczególnie jak jesteś początkujący.
 

PykPykLolek

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2018
Postów
204
Buchów
4
Bo jak coś spie****isz przy automacie to już nie będziesz miał czasu żeby to naprawić
Co się wiąże z mniejszym plonem
 

baleron123

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
10
Buchów
0
A widzisz, a ja myślałem wręcz przeciwnie... no nie ważne :jaraczz:
Swoją drogą zauważyłem, że box 1,5 na 1,5 to rodzynek... prawie każdy led pracuje na powierzchni 1,2x1,2, a te które pasują do 1,5x1,5 już mają spory przeskok mocy co wiąże się z nieprzyjemnym rachunkiem...
A co powiecie jakbym zmienił namiot na 1,2x1,2 i od początku do końca pracował na California Lightworks SolarSystem 550 pełen cykl?
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
kup sobie 2 x Lampa LedFarm Gold 240W 3500K. 240 Watt realnej mocy. Lampa posiada regulację od 120 do 240W albo zbuduj cos sam wyjdzie cie to taniej i na prądzie tez zaoszczędzisz więcej panel zbudowany do rozmiaru boxa jest najekonomiczniejszy.
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Plon jest zależny od wielu czynników ludowe opowieści mówią ze gram z wata to minimum :pop:
 

baleron123

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
10
Buchów
0
Pany, wentylator mieszający BOX FAN CORNWALL ELECTRONICS, 230V, TRZY-BIEGOWY, Z OSCYLACJĄ, 50W, 40x40x13c będzie dobry na 2.25m2 ?
 

baleron123

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
10
Buchów
0
I czy jak rośliny mają np. 100cm wysokości to nawilżacz powietrza musi nawilżać mniej więcej na wysokości szczytów, czy może stać na podłodze boxa razem z donicami?
 

Growb0x

Member
Rejestracja
Lis 23, 2014
Postów
20
Buchów
0
starczy spokojnie na mieszajacy i bez różnicy na jakiej wysokości nawilżacz skoro jest mieszajacy wentylator i hps 600 starcza na boxa 1,5x1,5 nie słuchaj tych wredny śmiesznych typów co ci herezje wmawiac próbują i steruja na minę poprawkę musisz brać na wszystko tutaj
możesz jeszcze dać odbłyśnik wings żeby lepiej światło się rozchodziło po boxie
 

baleron123

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
10
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź! jeszcze jedno pytanie, czy wentylator mieszający może sobie wisieć np. w połowie boxa (odpowiedniej odległości od roślinek, by nie było ciasno), czy musi stać na ziemi skierowany w górę?
 

DonHihot

Member
Rejestracja
Paź 3, 2019
Postów
6
Buchów
0
Moze sobie wisiec byle owiewal panienki,co wzmocni lodygi i bedzie chlodzic co przy hps'ie jest dosc wazne.
Cyrkulacje powietrza w gore wymusza wentylator wyrzucajacy powietrze gora boxa i same prawa fizyki...takie tam pie****y typu ze cieple powietrze idzie w gore,a zimne w dol.
Pzdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół