nasiona marihuany

Przeróbka wentylatora

Wyszukiwarka Forumowa:

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Witam Panie i Panowie.

Potrzebuje rady z dziedziny " elektryka"..
Z powodu usterki poprzedniego wentylatora. Wymyśliłem coś na podmainke typu wentylator łazienkowy.
displayimage.php
[/url][/IMG]

Namiot ma 1x1x2 czyli z moich obliczeń jakieś 250mc pompy.


Problem tkwi, że wentylator jest na czujniki wilgotności i i czasomierz, są dwie możliwości podłączenia pod włącznik + czujnik wilgotności max działania 30min i cisza. Są dwie kwestie zepsuty czujnik lub wilgotność niżej niż 60%.

Chciałbym go podłączyć na stałe.. Pytanie czy mogę rzucić prad prosto pod kable od silnika i które bo oby dwa czarne.

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Mam coś takiego w łazience:
Masz trzy wejścia na przewód:
a) Faza z włącznika światła
b) Faza stała
c) Zero

a) tu masz podłączony przewód który normalnie w łazience jest spiety z oświetleniem, dopóki świeci się światło - wentylator działa, po wyłączeniu światłą, wentylator działa tak długo jak jest ustawione na potencjometrze
b) tu jest podłaczona faza na stałe, odpowiada za automatyczne włączenie wentylatora jeżeli wilgotność przekroczy zadany próg
c) zero podłączone na stałe.

Jeżeli chcesz aby wentylator działał cały czas - do wejścia a) i b) musisz podłączyć fazę a do c) zero. Wtedy ani czasomierz ani poziom wilgotności nie wyłączy wentylatora.
Opis wejść znajdziesz w instrukcji ... google Twoim przyjacielem ;)

Edyta:
Masz "schemat" na naklejsce: pierwszy z lewej "Neutral", środkowy i prawy - faza
 

Melon

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
84
Buchów
0
Dzięki, dorodna wypowiedź. Czekając na nią trochę się sam skręciłem. Zaraz się biorę za połączenie..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół