nasiona marihuany

[0.16m] Lubię piwko i ziółko V2.0. Auto Night Queen I Auto CBD Compassion Lime [Dutch Passion]

Wyszukiwarka Forumowa:

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Mały upek.

Było dobrze ale chyba już nie jest. Mimo tego że roślinka zaczęła dużo i szybko pić, połamane szczyty poszły w górę i teraz ma z 80 centów wzrostu, pojawiły się kolejne plamki na liściach. Mimo oprysków z siarczanem magnezu coś jej dalej dolega. Dolne liście poodpdaly całe żółte. Wskazuje to na niedobór azotu ale jakim cudem w allmixie, podawanym bio grow z każdym podlaniem i pH na poziomie 6,3-6,7 (pH metr skalibrowany ale błąd wynosił 0,1 tylko). No cóż. Przy następnym grow dodaje łyżkę dolomitu na każdy litr ziemii i od razu jadę na wodzie z biedry która zawiera jakiś tam magnez. Jak znów będzie mi roślina żółknąć to rozkładam ręce i poddaje się bo nie kumam czaczy gdzie popełniam błędy. Panna idzie mimo wszystko do przodu. Topy puchną. Jest to jej 43 dzień od wyjścia z ziemii.

Bio Diesel Mass Auto - 43 dni życia:



 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Wyglądają na głodne lał bym im ful dawkę nawozów na przemian z wodą :pop: siadam i oglądam
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Wyglądają na głodne lał bym im ful dawkę nawozów na przemian z wodą :pop: siadam i oglądam

Tylko że ja leje full dawkę co podlanie. Nie leje samej wody wcale.

---------- Post Zaktualizowany 22:02 ---------- Data pierwszego postu 17:22 ----------

Znalazłem na necie taka konwersacje growera z moimi problemami z Biobizz:

Good info J You’re actually on the right track! The way of watering is good (assuming you add nutrients to every watering) and you’re aware that growing autoflowers is slightly different, so that is good! However, that pH though ;).


Biobizz products have a very low pH, so when you add the nutrients to the water, the pH drops a bit. But: it isimpossible for the pH to drop from 8,3 to 5,4 after adding Biobizz nutrients! Either your pH meter is seriously off, or you are feeding way too much Biobizz products, but I don’think so ;). If the pH goes lower than 6,2, it means the organic material is no longer assimilated correctly and either you suffer from deficiency, or overdosage because of a sudden release of to much fertilizer. So that declares your yellow leaves ;).


Overfeeding autoflower plants is the most common grower’s mistake. You can overfeed and not even know that you are harming until it is too late. So, for autoflowers the rules are a bit different indeed, but you can also use our grow schedule. The easiest way to use Biobizz for autoflowers is to grow in Light-Mix (so, good choice!), but to follow dosages for All-Mix. This way you can control the NPK's better, by using liquid products. The key to working with autoflowers is to ensure a low Nitrogen level at all times. Too much nitrogen and your plants won't flower ;).


When you stick to normal dosages of the Biobizz nutrient schedule, after mixing Biobizz in the water you should normally have a pH of between 6,2 and 7,0. But your water is very hard, so that should probably even be a bit higher than that, when you stick to the dosages of the nutrient schedule.


We suggest to calibrate your pH meter again, with calibration liquids at a temperature of 20°C. Because with the products you use now, and the dosages it is almost impossible the pH drops from 7,5 to 6,0. The feeding water should of course also have a temperature of 20°C for the pH measurement to be correct.


As turns out the water is really 8,3, you can do the following to deal with your water issues: First of all, fill a bucket with water and let it rest for 1-2 days. When you do this, some of the nasty bits in the water will evaporate and the pH of the water will go down a bit. Afterwards, you probably do not need to correct too much. Mix the recommended dosage of Biobizz with the water and measure it again.(As Plagron Light-Mix is not organic, you will have to measure your pH anyway, with organic Light-Mix you don’t). If the pH is 6,2 -or a bit higher, up to 7,0- you have to do nothing.


If the pH is higher than 7,0 after mixing, you can use more natural sources like Dolomite lime, apple vinegar or citric acid to adjust the pH. If it goes below 6,0, some Epsom Salt halfway through the flowering circle might do the trick. Ask your local Growshop about this product. It is organic and harmless and can be useful in case the hard water starts giving you issues. We do not recommend to use a chemical pH up or down, because it might kill some of the microbes in the soil.


Another option is to use some reverse osmosis water instead of tap water.


When your pH is good and stable, your plant will have less stress, assimilate nutrient again and soon you should notice a difference. Ca/Mg is probably not even necessary, because all our base fertilizers (Bio-Grow, Bio-Bloom and Top-Max), our substrates and some of our stimulators (Alg-a-Mic) already contain sufficient levels of Ca/Mg. The product with the highest content of Ca/Mg is Bio-Grow. If you use the Biobizz products in the recommended dosages, you actually do not need a supplement.


And one of the most important lesson to remember: it is always better to be modest than to add more. A plant will not die from too less nutes, but certainly doesn´t survive an overdose.


Sorry for the loooong story, but I think it might be helpful for you J


Best regards,



Team Biobizz

Wygląda na to że automaty w ich ziemii nie potrzebują za bardzo nawozów. Potem poczytałem o blokadzie spowodowanej zbyt dużą ilością nawozów w ziemii. Pojechałem do biedry i kupiłem 2x oazę 5l. Wyregulowalem jej ph do 6.5. najpierw jedną butle 5l wlałem do doniczki w wannie. Woda wypływała brązowa w k***ę jak syfu hamburger. Odczekalem 15 min i wlałem druga butle. Na początku woda wypływała lekko brązowa a potem czysta jak psu jajca. Generalnie roślinka przepłukania. Sorry że jesteście świadkami tego co się dzieje. Moja aktualna roślinka jest absolutnym królikiem doświadczalnym, ale muszę spróbować wszystkiego, bo chce w końcu zrozumieć gdzie popełniam błędy
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Up po flushu.

Dopiero dzisiaj roślina znowu chciała pić. Dostała jednak tylko sama wodę 6.5 pH. Górne liście są jakie były za to zaczęła żółknąć od dołu. Chyba jest już głodna po płukaniu ale narazie dostała tylko wodę. Z następnym podlaniem dostanie już nawozy. Obok namiotu stanl namiot veg. To będzie kolejny eksperyment. Jest w nim 5k lumenów w barwie 6500k i 1800 lumenów w barwie 3000k. We większej doniczce wylądowała ziemia Biobizz light mix a w mniejszej Biobizz All-mix. Tym razem jednak obie doniczki zostały zalane 5 litrami wody pH 6.5 a po dobie wleciały do nich po pestce Bio diesel Mass Auto. Teraz po około 5 dniach powinny wyjść z ziemii i nie będą podlewane wcale przez jakieś dwa tygodnie życia. Zobaczymy czy nie będą przelane. Zrobiłem tak wg instrukcji jakiegoś doświadczonego growera z zagranicznego forum. Tak zawsze postępuje z automatami.

Bio Diesel Mass Auto - 48 dzień życia:




I namiot veg:

 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Twoje małoprywatne zdjęcia mnie za każdym razem zaskakują... :oczy:
pzdr
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Gdybym zapraszał znajomych do domu to nie miałbym namiotów koło łóżka. Nikt kto mnie zna nie wie jak mieszkam.
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Bez kielkowania wrxuciles pestki? Z tego co wiem to filtr powinien być w środku boksa i went ma zasysac przez niego powietrze. Długo zastanawiałem się jak to zrobić u siebie
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Bez kielkowania wrxuciles pestki? Z tego co wiem to filtr powinien być w środku boksa i went ma zasysac przez niego powietrze. Długo zastanawiałem się jak to zrobić u siebie

Filtr może być na zewnątrz a powietrze może być wrzucane do filtra. Byleby zapachu nie było a nie ma. Pestki zostały wrzucone do eazy plugów i plugi do ziemii. Nie moczylem ich wcale. Można prosto do nasączonego wodą pluga.

UP

Mamy dziś 54 dzień życia dużej Bio D. Przestała zupełnie chorować. Nauczka na przyszłość - automatów się prawie że nie nawozi, a już na pewno nie 100% dawka w ziemii All-mix. Panna dostała dziś tylko wodę 6.5 pH a poprzednio wodę z nawozami 50% zalecanej dawki. Puchnie w oczach i będzie trochę z tego palenia. Młode panny w veg namiocie mają swój drugi dzień życia. Posiedzą tam aż duża pójdzie pod kosę i wjadą do wysokiego namiotu. Bonusowo do wysokiego namiotu wjechał skrzydłokwiat, który z rok czasu kisił się na parapecie w doniczce wielkości kubka po jogurcie i ch*j wie jakiej ziemii. Poszedł do dużej doniczki i dostal ziemie Biobizz All-mix i ch*j. A teraz niech łapie światełko i dochodzi do siebie.

Bio Diesel Mass Auto - 54 dni życia:







Skrzydłokwiat:


Veg namiot:


 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Szybki up przed Sylwkiem. Ja w sumie już trenuje przed Sylwkiem i na lekkiej bombie.

Sprawa wygląda tak:
Dużej Bio D już nie ma. Ściąłem bo małe się wyciągały w małym namiocie. Poszła w 60 dniu życia. Nawet zdjęć nie robiłem bo generalnie wyszło coś koło 120g mokrego z łodygami więc lipa. Małe poszły do dużego namiotu. Oczywiście nie byłbym sobą gdym czegoś nie z***ał. Dałem im 150w LED w odległości z 15 cm od szczytów. Termometr wisiał na ścianie boxa i wskazywal 26 stopni. Czyli w miarę ok. Jednak młodym liście zaczęły się wykręcać i pojawić się im jakieś plamki. Położyłem termometr w doniczce i ups... 35 stopni przy roślinach. Trochę lipa. Lampy poszły w górę na jakieś 50 centów plus dodatkowo w otworu wlotu pasywnego wstawiłem wiatrak i teraz temperatura przy roślinach to 23 stopnie. Przypomnę że ta w mniejszej doniczce jest w ziemii biobizz allmix z 5 łyżkami dolomitu a ta w większej doniczce jest w biobizz lightmix bez dolomitu. Narazie dostają tylko i wyłącznie wodę (choć ciężko to nazwać podlewaniem bo dopiero dzisiaj po raz pierwszy dostały po szklance wody). Będą dostawać tylko wodę aż pokażą oznaki niedoboru. Nie wiem czy w ogóle kontynuować ta fotorelację bo jak startowała to była z zupełnie innymi roślinami. Dzisiaj daje upa a później zobaczymy.

Bio D x2 - 10 dzień zycia:



 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Upik

Witajcie mordeczki.
Mam do was wielką prośbę. Znowu nie rozumiem co dolega moim pannom i może ktoś z was mi doradzi. Obie mają po 25 dni. Jedna (ta która już choruje) jest w ziemi Biobizz light mix a druga która wygląda dobrze ale już zaczyna tracić kolor jest w ziemi Biobizz all mix plus na każdy litr ziemi dawałem łyżkę dolomitu przygotowując glebę. Sprawa wygląda tak. Ta w allmixie z dolomitem do tej pory nie dostała nawet kropli nawozu. Tylko woda oaza z biedry z wyregulowanym pH. Druga, ta chora będąca w lightmixie bez dolomitu dostała wczoraj pierwszy raz nawóz. Pół litra wody z 0,5 ml bio grow i tyle samo bloom i top max plus dodatkowo 0,5 ml ATA calmag do tego. Ta w lightmixie mnie martwi. Końcówki młodych liści ma dziwnie zawinięte w dół (ta w allmixie ma sterczące) i dodatkowo pojawiły się plamy na liściach widoczne na zdjęciu. Czy ona jest po prostu głodna czy jaki ch*j? Dostała nawozy wczoraj wiec nie dawno ale co ona pokazuje? Niedoboru czego? I czemu końcówki liści zwisają w dół a u drugiej stercza? Obie to Bio Diesel Masa Auto. Obie mają raczej dobre warunki. Temperatura max 26 stopni wilgotność około 50 procent.

Zdrowa (w miarę):



Chora w light mix:



Liczę mordeczki na waszą pomoc bo glupieje już z tymi roślinami.
 

DobreBicie

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2011
Postów
256
Buchów
1
przejrzałem fotorelacje i za każdym razem coś się dzieje z roślinkami, moim zdaniem to wina lamp, ledy takie są, ja miałem podobne przebarwienia i podobne "niedobory" nadganiaj przy ledach calmagiem i będzie dobrze, u mnie pomogło
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Miałem podobne objawy. Może korzenie maja za mokro? Ja bym przesuszył trochę donice, potem sama woda i obserwował co się dzieje. Można oprysk z calmag zrobić. A światło na jakiej wysokości masz?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół