nasiona marihuany

[0.16m] Lubię piwko i ziółko V2.0. Auto Night Queen I Auto CBD Compassion Lime [Dutch Passion]

Wyszukiwarka Forumowa:

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Chcesz mi powiedzieć że mam niedobór azotu w allmixie i z podlewaniem z nawozem za każdym razem? Czy może ktoś jest w stanie mi pomóc bo nie ogarniam. Liście są żółte a łodygi liści czerwone. pH metr wskazuje około 6.5 pożywki i przelewu. Chyba że źle skalibrowany. Nie wiem. Nie ogarniam.



A może to niedobór magnezu? Kolejne podlanie zrobić litrów wody z 20g siarczanu magnezu? A może jednak niedobór azotu? Pie****nąłem jej dodatkowo 0,5 l wody z 4ml bio grow. Niech się zesra tym azotem.
 
Ostatnia edycja:

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Mam podobnie i Pany podpowiadają, że to magnez. Ponoć przy oświetleniu led często tak się zdarza :) Nie mogę jeszcze tego potwierdzić bo nie mam nic do oprysku jeszcze.

chociaż chyba jednak nie, bo u mnie tak żółte od wewnątrz liścia się robi:

 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Też obstawialem na azot lub magnez. Ale chciałem żebyś się zapoznał napewno tobie i twoim damom się przyda. Myślę że problem będzie rozwiązany.
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Dziś nowy dzień i nowy pomysł. Dziś patrząc na spalone końcówki liści stwierdziłem że może to jednak przenawozenie w allmixie? Może lać tylko wodę z wyregulowany pH? Oj idzie zglupiec przy tych pannach.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
zrób oprysk z mgso4 :) ale jak lejesz biogrow do allmixa to sam sie prosisz o kłopoty :p

edit: patrzylem na fote usb :D

ale i tak by sie przydal oprysk
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Więc co wy ta to że to jednak przenawozenie? Doszedłem po długim czasie że to jednak nie problem zbyt intensywnego światła więc do***alem chiński panel 5k lumenów 6500k. Więc jest teraz 150w światła w środku. I ch*j.

Edit. Poszedł oprysk z siarczanu magnezu. Dobrze to zrobiłem? W litrze wody rozpiscilem 20g siarczanu i oprysk całej rośliny.
 
Ostatnia edycja:

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Nadmiary Pierwiastków
Nadmiar nawozu (zazwyczaj azotu)lub przelanie
Końcówki liści są żółte, brązowe i/lub martwe. Reszta rośliny wygląda zdrowo i zielono. Łodygi mogą być miękkie.Może się też zdarzyć że takie same objawy ukażą się przy nadmiernym podlewaniu gdy roślina ma zbyt mokro

---------- Post Zaktualizowany 14:39 ---------- Data pierwszego postu 14:37 ----------

Tu są lepsze zdjecia
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Niedobory_pierwiastków_u_roslin
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
No popalona końcówki w górnych liści wskazywałyby na przenawozenie, sam to potwierdzenilew, że lejesz 4ml/l do allmixa. :sunny:

Jak Cię łapy swierzbia to podrap się po jajach, daj roślinom rosnąć, lej sama wodę, nawozy podawaj prewencyjne w przypadku widocznych niedoborów. (niedobór azotu objawia się zolknieciem dolnych partii liści)
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Ale tu reszta rośliny nie wygląda zdrowo więc to brak Pierwiastków a nie przenawozenie
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
No właśnie dolne liście są najbardziej żółte i martwe. To by wskazywało na brak azotu. Ale brak azotu w allmixie i z odżywkami bio bizz co podlanie?
 

ble123

New member
Rejestracja
Lut 26, 2011
Postów
2
Buchów
0
Więc co wy ta to że to jednak przenawozenie? Doszedłem po długim czasie że to jednak nie problem zbyt intensywnego światła więc do***alem chiński panel 5k lumenów 6500k. Więc jest teraz 150w światła w środku. I ch*j.

Edit. Poszedł oprysk z siarczanu magnezu. Dobrze to zrobiłem? W litrze wody rozpiscilem 20g siarczanu i oprysk całej rośliny.

Może to nie być problem zbyt intensywnego światła, jednak ledy mają tendencje to "przypalania" liści i wtedy właśnie występuje taki efekt. Szczególnie, że reszta roślinki wygląda normalnie. Odsuń lampy o ok 20 cm i za 2 dni powinno wszystko wrócić do normy.
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Czytałem na stronie Biobizz FAQ i pisali że w niektórych rejonach przy wodzie kranowej ubogiej w magnez przy ich ziemii i odżywkach może wystąpić deficyt magnezu i polecają stosować w tych przypadkach siarczan magnezu. Hmmm. Nie miałem tego problemu tylko w mojej pierwszej uprawie w życiu kiedy stosowałem wodę ze sklepu. Później przeszedłem na kranówkę i każda roślina była żółta. Czyżby chu**wa woda u mnie była? Od następnego podlania poleci woda sklepowa a narazie dostała dwa opryski z siarczanem magnezu.

Do I need to add Calcium or Magnesium to BioBizz?

In general, no. If your local water source has less than 200 ppm of dissolved mineral content you may need to add calcium and/or magnesium. We suggest top-dressing or amending with dolomite lime for a balanced source of calcium and magnesium. Epsom salt (magnesium sulphate) is another source of readily available magnesium approved for organic gardeners.
 
Ostatnia edycja:

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
No popalona końcówki w górnych liści wskazywałyby na przenawozenie, sam to potwierdzenilew, że lejesz 4ml/l do allmixa. :sunny:

Jak Cię łapy swierzbia to podrap się po jajach, daj roślinom rosnąć, lej sama wodę, nawozy podawaj prewencyjne w przypadku widocznych niedoborów. (niedobór azotu objawia się zolknieciem dolnych partii liści)

już popryskane Panny chyba im lepiej ;)

sory za offtop Panie autorze
 

lubiepiwko

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2019
Postów
123
Buchów
85
Panna jest po kilku opryskach z siarczanem i zmianie wody ma butelkowana. Ruszyła z kopa. Żółknięcie się zatrzymało a na starych liściach nie pojawiła się ani jedna więcej plamka. Panna zaczęła chlac wodę dużo szybciej niż wcześniej. Jednak moim problemem był deficyt magnezu. Panna ożyła i ma się super.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół