nasiona marihuany

Mój początek box led

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
Lampa ma dwukrotną przebitkę cenową, kup ją u producenta. Resztę poskładaj pod potrzebny, np. nawozy pod ziemię. Zapytaj sam siebie, czy potrzebny Ci cyfrowy programator, może zwykły, tańszy da radę itp. Jako baza wyjściowa do zrobienia własnego, tańszego zestawu może być.
 

Kazik1192

Active member
Rejestracja
Sty 11, 2018
Postów
42
Buchów
0
Lampa ma dwukrotną przebitkę cenową, kup ją u producenta. Resztę poskładaj pod potrzebny, np. nawozy pod ziemię. Zapytaj sam siebie, czy potrzebny Ci cyfrowy programator, może zwykły, tańszy da radę itp. Jako baza wyjściowa do zrobienia własnego, tańszego zestawu może być.


OK tak zrobię interesuje mnie raczej hodowla automatów lampa jak może być to spoko a powiedz reszta jest ok czy jednak za wysoki box mam 7 pestek critical 3
White whidow XXL black Jack 1 cbd scharlotta i
blueberry
Zależy mi w sumie tylko na zapachu aby nikomu nie przeszkadzał a to czy będzie duży czy głośno to mniejsza o to ale chce jakiś ciekawy zestaw raczej kupić niż robić bo puszczę dom z dymem:) a i PS jestem kobietą i średnio na tym się znam :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
[MENTION=87286]Kazik1192[/MENTION], to mogłaś wybrać nick Kazia1192 xD

W sumie skupiłem się na lampie, a nie na wielkości boksa. Ja mam tego Marsa do 60x60x160 i myślę, że jest odpowiedni. Producent nie zaleca go do większych powierzchni, więc raczej czegoś mocniejszego szukaj do 80x80.

Jeśli zajrzysz do mojej relacji, to zobaczysz, jak wyglądają 4 automaty w 60x60. W te 80x80 wsadzisz swoje pestki, ale czy na pewno już na początek chcesz tyle roboty? xD

O wentylacji ja się nie wypowiem. Moja teoretycznie powinna działać, a mam delikatne kłopoty z zapachem, inni za to nie mają xD Zasadnczio zestaw, który tam jest podany, jest OK. Ale jeśli masz trochę kasy, to weź droższy wentylator typu silent z myślą o zamontowaniu go w namiocie.
 

Kazik1192

Active member
Rejestracja
Sty 11, 2018
Postów
42
Buchów
0
[MENTION=87286]Kazik1192[/MENTION], to mogłaś wybrać nick Kazia1192 xD

W sumie skupiłem się na lampie, a nie na wielkości boksa. Ja mam tego Marsa do 60x60x160 i myślę, że jest odpowiedni. Producent nie zaleca go do większych powierzchni, więc raczej czegoś mocniejszego szukaj do 80x80.

Jeśli zajrzysz do mojej relacji, to zobaczysz, jak wyglądają 4 automaty w 60x60. W te 80x80 wsadzisz swoje pestki, ale czy na pewno już na początek chcesz tyle roboty? xD

O wentylacji ja się nie wypowiem. Moja teoretycznie powinna działać, a mam delikatne kłopoty z zapachem, inni za to nie mają xD Zasadnczio zestaw, który tam jest podany, jest OK. Ale jeśli masz trochę kasy, to weź droższy wentylator typu silent z myślą o zamontowaniu go w namiocie.


No właśnie wiesz moje doświadczenie kończy się na 10 latach na słoneczku siedzę na forum od 3 tygodni i szukam informacji co mi pomogą ale generalnie to się gubię z pomysłami może porostu kupię oddzielnie tak jak mówisz i nawet mi to lepiej wyjdzie kupię lampę boxa w twoim rozmiarze co do wentylacji poproszę link jeszcze poczytam może wezmę porostu konkretny filtr może w sumie czuć trochę ale tak aby wiesz nikomu nie przeszkadzalo? na jakich odrzywkach jedziesz twoje panienki ładnie rosną powodzenia życzę i oby z fartem
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
Właściwie filtr każdej firmy się nada. Najpopularniejsze są Can, zdaje się. Mało kto narzeka na nie, na pozostałe zresztą też - sam myślę, że problem w jakiś sposób jest u mnie, a nie w tym filtrze. Co do przerobu, to 150m3/h powinno starczyć, ale może być też większy. Przy wyborze wentylatora pamiętaj, że filtr pochłania 25% przemiału wentylatora. Więc jeśli weźmiesz np. 130m3/h, to efektywnego będzie jakoś 100m3. Na pewno nie bierz czegoś dużo mocniejszego. Jeśli Ci się coś spodoba z oferty sklepu, poszukaj na forum opinii.

Ziemię mam Batmix Plagronu, nawozu jest w niej na 6 tygodni, czyli na cały okres weg. Najlepiej wcześniej przygotować doniczkę z tą ziemią, tak z dzień, i przelać całą powierzchnię wodą. U mnie wystarczyło 0,5 litra wody na 7 litrową doniczkę, aby świeżo wyrośnięte roślinki ładnie się przyjęły.
Do kwitnienia od 7 tygodnia będę używał Alga Bloom też od Plagronu oraz sporadycznie melasy. Bardziej kombinować w tej uprawie nie będę, na to przyjdzie czas z kolejnymi.

Dzięki i Tobie też powodzenia :D
 

Kazik1192

Active member
Rejestracja
Sty 11, 2018
Postów
42
Buchów
0
Właściwie filtr każdej firmy się nada. Najpopularniejsze są Can, zdaje się. Mało kto narzeka na nie, na pozostałe zresztą też - sam myślę, że problem w jakiś sposób jest u mnie, a nie w tym filtrze. Co do przerobu, to 150m3/h powinno starczyć, ale może być też większy. Przy wyborze wentylatora pamiętaj, że filtr pochłania 25% przemiału wentylatora. Więc jeśli weźmiesz np. 130m3/h, to efektywnego będzie jakoś 100m3. Na pewno nie bierz czegoś dużo mocniejszego. Jeśli Ci się coś spodoba z oferty sklepu, poszukaj na forum opinii.

Ziemię mam Batmix Plagronu, nawozu jest w niej na 6 tygodni, czyli na cały okres weg. Najlepiej wcześniej przygotować doniczkę z tą ziemią, tak z dzień, i przelać całą powierzchnię wodą. U mnie wystarczyło 0,5 litra wody na 7 litrową doniczkę, aby świeżo wyrośnięte roślinki ładnie się przyjęły.
Do kwitnienia od 7 tygodnia będę używał Alga Bloom też od Plagronu oraz sporadycznie melasy. Bardziej kombinować w tej uprawie nie będę, na to przyjdzie czas z kolejnymi.

Dzięki i Tobie też powodzenia :D


Co powiesz o tym zestawie https://ajzu.pl/home/3140-zestaw-we...250m3h-turbo-filtr-can-tlumik-akustyczny.html. Tylko zastanawiam się czy do tego ta rura odprowadzająca jeszcze jest potrzebna ta srebrna czy to w zupełności wystarczy co jest:)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
[MENTION=87286]Kazik1192[/MENTION], sama długość tłumika to już 60 cm, nie zmieścisz tego w boksie, a tłumik lepiej dać przy wentylatorze, jeśli dobrze pamiętam. Może lepiej wentylator tego typu + przewód wentylacyjny izolowany.
I jakiś drogi wydaje mi się ten growshop, jak patrzę na ceny tych wentylatorów.
 

Grow1210

Member
Rejestracja
Lip 15, 2017
Postów
13
Buchów
0
Jesli wentylacja jest odpowiednio zamontowana nie ma prawa smierdziec nic. Ja mam box 50x50 i juz 4 uprawe lece i nic nie czuć. I na dodatek mam wiekszy wentylator niz ten co byl w zestawie z regulacja obrotów. Przydaje sie taka opcja w malych boxach bo mozna obrotami wentylatora zmieniac temperature i wilgotnosc powietrza. W gorące dni jak znalazl;) lampa mars hydro.hmmm z tego co wiem to zalezy jak trafisz. Moze zapach wydostaje sie na zewnątrz przez lewe powietrze. Inaczej nie ma opcji. Nawet przy uchylonej jednej scianie u mnie nie czuc.

---------- Post Zaktualizowany 17:01 ---------- Data pierwszego postu 16:23 ----------

I nie wiem jak inni ale nie polecam automatow pod lampe jesli bedziesz mial je w ziemi. Sa duzo słabsze niz pelnosezonowe rosliny.

---------- Post Zaktualizowany 17:06 ---------- Data pierwszego postu 17:01 ----------

Tylko jak kupi u producenta to w razie jakiejkolwiek gwarancji paczka do Chin kosztuje okolo 170-200 zl. A rożnie bywa z Chińskim sprzetem. A jak kupi w Pl to odsyla do sklepu i sie nie martwi

---------- Post Zaktualizowany 17:17 ---------- Data pierwszego postu 17:06 ----------

[MENTION=87286]Kazik1192[/MENTION], to mogłaś wybrać nick Kazia1192 xD

W sumie skupiłem się na lampie, a nie na wielkości boksa. Ja mam tego Marsa do 60x60x160 i myślę, że jest odpowiedni. Producent nie zaleca go do większych powierzchni, więc raczej czegoś mocniejszego szukaj do 80x80.

Jeśli zajrzysz do mojej relacji, to zobaczysz, jak wyglądają 4 automaty w 60x60. W te 80x80 wsadzisz swoje pestki, ale czy na pewno już na początek chcesz tyle roboty? xD

O wentylacji ja się nie wypowiem. Moja teoretycznie powinna działać, a mam delikatne kłopoty z zapachem, inni za to nie mają xD Zasadnczio zestaw, który tam jest podany, jest OK. Ale jeśli masz trochę kasy, to weź droższy wentylator typu silent z myślą o zamontowaniu go w namiocie.

Masz klopoty z zapachem bo ta rura aluminiowa ma duzo malych otworow. Załoz wentylator prosto do filtra i potem przewod wentylacyjny z wentylatora na zewnatrz. Mialem tak samopozdro
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
[MENTION=85703]Grow1210[/MENTION], wszystko mam podpięte dobrze, nie ma żadnych nieszczelności, wentylator jest przy filtrze. Możliwe, że pomieszczenie jest problematyczne i resztki zapachy się nie rozchodzą - bo to, co wychodzi, jest znacznie lżejsze niż w boksie, więc do filtracji dochodzi. Na razie pomaga dodany przy wylocie rury went filtr do okapów.

Co do Marsa, nawet nie sprawdziłeś, skąd jest wysyłany. Mają magazyny na każdym kontynencie, a do Polski można wziąć sobie z Niemiec i można zapłacić dzięki temu około 430 zł, a nie 800, jak to sobie niektórzy liczą :p
Moje automaty ładnie lecą w ziemi po Marsem i wcale nie wyglądają na słabe. Dobre geny od RQS, dobra ziemia, dobre światło i tyle.
 

Grow1210

Member
Rejestracja
Lip 15, 2017
Postów
13
Buchów
0
[MENTION=85703]Grow1210[/MENTION], wszystko mam podpięte dobrze, nie ma żadnych nieszczelności, wentylator jest przy filtrze. Możliwe, że pomieszczenie jest problematyczne i resztki zapachy się nie rozchodzą - bo to, co wychodzi, jest znacznie lżejsze niż w boksie, więc do filtracji dochodzi. Na razie pomaga dodany przy wylocie rury went filtr do okapów.

Co do Marsa, nawet nie sprawdziłeś, skąd jest wysyłany. Mają magazyny na każdym kontynencie, a do Polski można wziąć sobie z Niemiec i można zapłacić dzięki temu około 430 zł, a nie 800, jak to sobie niektórzy liczą :p
Moje automaty ładnie lecą w ziemi po Marsem i wcale nie wyglądają na słabe. Dobre geny od RQS, dobra ziemia, dobre światło i tyle.

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/102665/tlumik_1.jpg

Na tym zdj(link) wentylator jest poza boxem na końcu przewodu wentylacyjnego.
Lampe na dobra sprawe bedziesz mogl ocenic na koncu:)
Mowilem tylko o Mars hydro tyle ze to jest masówka i roznie mozna trafic i ze na bank jest za mala na 80x80
Automaty ogladalem Twoje i sa spoko. Bede zaglądal. Pozdro
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
No był poza na początku, ale potem zmieniłem. Możesz poczytać wątek "Filtr słabo działa", czy jakoś tak, w dziale "Początkujący". Ta, ja i jeden inny forumowicz walczymy xD

Niemal wszystko jest masówką i z wszystkim można różnie trafić ;) I tak, że 48 jest za mały do 80x80, to już ustaliliśmy.
 

Grow1210

Member
Rejestracja
Lip 15, 2017
Postów
13
Buchów
0
[MENTION=92665]Beasto[/MENTION] co do wentylacji w takim razie nie mam pomyslu
A na ocene Mars hydro jeszcze bym poczekal. Dobrego wega mozna na clf zrobic a waza flo weryfikuje lampe a z tego ck widzialem masz dopiero 12 dzien flo

---------- Post Zaktualizowany 20:14 ---------- Data pierwszego postu 19:17 ----------

[/COLOR [MENTION=92665]Beasto[/MENTION], zle przeczytalem nazwe Twojej lampy. Caly czas myslalem o mars hydro reflektor 48 240, a ty masz 300. Rzeczywisty pobór mocy 100 a nie 55.
 

Kazik1192

Active member
Rejestracja
Sty 11, 2018
Postów
42
Buchów
0
[MENTION=87286]Kazik1192[/MENTION], to mogłaś wybrać nick Kazia1192 xD

W sumie skupiłem się na lampie, a nie na wielkości boksa. Ja mam tego Marsa do 60x60x160 i myślę, że jest odpowiedni. Producent nie zaleca go do większych powierzchni, więc raczej czegoś mocniejszego szukaj do 80x80.

Jeśli zajrzysz do mojej relacji, to zobaczysz, jak wyglądają 4 automaty w 60x60. W te 80x80 wsadzisz swoje pestki, ale czy na pewno już na początek chcesz tyle roboty? xD

O wentylacji ja się nie wypowiem. Moja teoretycznie powinna działać, a mam delikatne kłopoty z zapachem, inni za to nie mają xD Zasadnczio zestaw, który tam jest podany, jest OK. Ale jeśli masz trochę kasy, to weź droższy wentylator typu silent z myślą o zamontowaniu go w namiocie.



Przy tworzeniu miałam na mylis mojego kota jakieś 5 lat temu może mniej nie pamiętam tylko to zaglądalam teraz
Zaczęłam się udzielać nie nie bardzo tu cos kumam :)

---------- Post Zaktualizowany 11:26 ---------- Data pierwszego postu 11:23 ----------

Czy ten Wiatrak ogólnie to mi się zmieści w box 60x60 jakiś strasznie duży się wydaje do tego jeszcze bezpośrednio jeśli dobrze rozumiem ma iść filtr w takim razie jaki zestaw byłby dobry aby się zmieścił jeśli ja mam Wiatrak i filtr zmieścić nad lampa:)

---------- Post Zaktualizowany 11:41 ---------- Data pierwszego postu 11:26 ----------

Szukam tak i szukam w tym necie lampy co ty masz i zastanawia mnie jedno jak to jest ze na stronie producenta pisze 300 w i oczywiście ja pewnie zamówię a u nas w pl nie ma 300w a wszystkie są opisywane jako 240w na twojej fotoleracja ktoś napisał że producent zaleca full spectrum tak faktycznie jest ze od początku lampa ma iść na full na yt na testach tej lampy i nie tylko zresztą to mówią że niby jakoś za mała ta moc jest jednak bo niby 240 czy tam 300 a jednak rzeczywista to trochę ponad 100
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
[MENTION=87286]Kazik1192[/MENTION], wentylator i filtr się zmieszczą, problemem będzie tłumik, chyba że dasz go na zewnątrz. Każdy z tych sprzętów ma podane wymiary, zawsze możesz sprawdzić dla pewności.

Nawet w linku na stronie Mars Hydro przy lampie 48 jest "240W". IMO, to wszędzie ta sama lampa, tylko podają 300, bo na tyle może wbić z włączonym grow i bloom oraz więcej wygląda lepiej - taką mam teorię pod tym względem.
Przy LEDach to norma, że wyciągają więcej mocy z mniejszego poboru prądu - popatrz na domowe żarówki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół