nasiona marihuany

Problem miesięcznej rośliny

Wyszukiwarka Forumowa:

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0
Witam, oto automat 2x Orange Punch Critical od Dinafem

Roślinki mają mniej więcej miesiąc +/-
Rosną w growboxie pod HPSem 150w, do tej poty bylo wszystko okej, jednak od jakiegoś tygodnia dzieje się coś złego

Podaję link do zdjęć:



Co to może być? Co robię źlę.. Pozdrawiam :)[/h]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0


Na początku chciałem podziękować Ci za pomoc we wdrożeniu mnie w realia forum :)

Oto link do mojej galerii https://www.forum.haszysz.com/solarr/thumbnails.php?album=26365
(Nie jestem pewien czy dobrze to zrobiłem / zamieściłem link)

Zawarłem w niej zdjęcia które wcześniej niepoprawnie dodałem na forum :)

Prosiłbym teraz o pomoc co mogę robić z tymi roślinkami, bardzo chciałbym mieć z nich jakieś owoce, są to rośliny które nie widziały żadnego nawozu (nawet na weg) przez cały okres ich życia, jedynie odstaną wodę z kranu i światło lampy. Podejrzewam że żółć która pojawia się na liściach (wszystkich niemal) jest spowodowana brakiem jakichś pierwiastków (prawdopodobnie) Jednak jest to tylko moja sugestia.

Co mogę zrobić aby roślina która defacto zaczyna już kwitnienie co widać, odżyła i nie umarła, jest to mój drugi w życiu plant, popełniam wiele błędów, ale bardzo chciałbym kiedyś z tych roślinek być zadowolony, proszę więc o radę i szybką pomoc!
Pozdrawiam :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nawozisz czymś je czy sama woda? bo wyglądają jak ja po maratonie :crazy:

Aaa doczytałem, zrobiłbym oprysk z fishmixa albo nawet z jakiegoś syntetyka co by szybciej roślina wchlonela i zaczął je nawozic intenaywnie/regularnie. Ale też ostrożnie żebys w drugą stronę nie przegial...

W trakcie indukcji/early flo roślina potrzebuje duuuzo azotu bo wtedy ma największy przyrost
 

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0
Sama woda, tak jak pisałem nawozu nie widziały, myślisz że tu jest problem? :)

---------- Post Zaktualizowany 14:21 ---------- Data pierwszego postu 14:17 ----------

Rozumiem, czyli nawóz z dużą ilością azotu powinien pomóc? :) Znalazłem w sieci coś takiego: BIOBIZZ FISH-MIX - STYMULATOR ORGANICZNY - Nie jestem tylko pewien czy to o czym piszesz jest dokładnie tym o czym napisałem ja. :)

Bardzo Ci dziękuję za szybką pomoc, jestem mile zaskoczony tym forum i bogactwem wiedzy tutaj zawartej, dzięki ;)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
kup sobie trypak z biobizza daj jej tego fish mix żeby jakiś impuls dostała a potem na kwitnienie bo nic nie spuchnie. i sprawdż na wszelki wypadek ph w donicy. ten zestaw jest w całosci organiczny więc nie zaszkodzisz jej jakimś szokiem jak po mineralnych koktajlach
 

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0
1. Zamawiam właśnie TRY-PAK który ma w składzie:
:)

1) BIO-BLOOM 250ml
2) FISH-MIX 250ml
3) TOP-MAX 250ml

- Przed chwilką podlałem pierwszy raz rośliny 1.5 litrową butelką wody z rozcieńczonym nawozem do pelargonii i roślin kwitnących (PlantaVit) Azot 3,3% Fosfor 5,1% Potas 7,6% Myślicie że to był dobry pomysł żeby dostarczyć jej cokolwiek zanim przyjedzie paczka z nawozami i boosterami/stymulantami? :)

- Co proponujecie mi jeszcze zakupić jeśli chodzi o kwitnienie, jakiś konkretny nawóz oprócz tego co poradziłeś?

Jak mogę dawać buchy, bo chcę a nie wiem w jaki sposób hehe ;)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ten try pak jest kompletny masz tam i na weg i na flo więc jest spoko. dobrze że podlałeś tym plantavitem całkiem spoko skład tymbardziej że tam są braki wszystkiego. żeby dawać buchy to musisz wykazać się trochę aktywnością na forum, wszystko jest opisane w dziale technicznym. ale masz bucha na dobry start.
 

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0
Witajcie, ;) w oczekiwaniu na try pak chciałem zaktualizować stan roślin
oto link do galerii:

https://www.forum.haszysz.com/solarr/thumbnails.php?album=26372

Zacznę może od tego że jedna z roślin jak widać ma dużo większy problem z żółtymi liśćmi, jakieś 90% tej rośliny jeśli chodzi o liście wiatrakowe jest żółte, niektóre z nich są oklapnięte a inne z kolei wykręcone, wysuszone w niektórych miejscach jak widać poplamione rdzą. Kompletnie nie wiem czemu się tak dzieje.

Podlewam co 2 dni, każdą z tych roślin około 1.5 litra wody z 5ml nawozu który dodałem również wraz ze składem do galerii.
Druga roślina również ma problem z żółknięciem ale nie aż tak.
Trochę jestem wkurzony, bo do tej pory żadna z prób, plantów które robiłem się nie udała, a plaga która mnie prześladuje schnących, suchych liści jest dla mnie bardzo dołująca i nie znam sposobu by sobie sz tym poradzić.

1. Czy te rośliny da się uratować? Stworzyły już małe topki, białe włoski powoli zaczynają gdzieniegdzie łapać brąz, miałem nadzieje że cokolwiek z tego będzie a z każdym dniem jeszcze bardziej się irytuje i nie wiem co mogę zrobić.

Świeci nad nimi HPS 150W, mam wiatrak wylotowy z filtrem cana, jakoś specjalnie gorąco tam nie jest, szklanki z wodą dla utrzymania wilgotności chociaż wiem że to cudów nie da, też są.

Czy ten trypak faktycznie może pomóc czy problem tkwi w czymś jeszcze?

Panie i panowie, pomóżcie koledze.. ;) Będę wam bardzo wdzięczny, z osobna za każdą pomoc ;)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
słuchaj a sprawdzałeś ph ziemi i wody którą podlewasz? bo jak masz złe to roślina nie przyswoi składników. piszesz o rdzawych plamach to by wskazywało na brak wapnia ale w tym przypadku mi to wygląda na brak potasu bo pierwsze dostały wiatraki jak widzę. tak jak kolega pisał wcześniej przy niedoborach najlepiej pierw wykonać oprysk bo jest szybko przyswajalny, liści które były w bardzo złej kondycji nie odratujesz już, pytanie jest czy te żółknięcie postępuje nadal na zdrowych liściach czy się zatrzymało.
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Kokosów to tu nie będzie, ale coś tam może się uda zebrać ;)
Na moje to trochę je przelewasz, 1,5L wody na takie małe krzaczki co 2 dni to stanowczo za dużo, zmniejszyłbym dawkę do litra na łeb i podlewał co 3 dni (sprawdzaj donicę czy jest lekka przed podlaniem, jeśli nie to poczekaj jeszcze jeden dzień).
Kontrolujesz ph pożywki? Kolejna sprawa, one są głodne - na pewno przydałoby się podlać czymś z przewagą N, obawiam się że ten nawóz co wrzuciłeś w tym momencie ma za dużo PK, a za mało azotu, którego to na pewno jest deficyt.
Ogólnie to wyglądają ch***wo, jak dasz radę to obróć ją o 180* i zerknij na korzenie czy nie pogniły, ale jestem na 99% pewien że lejesz im za dużo wody - ja przy 3x większych automatach lałem litra na łebka co 3 dni, czasami co 2 dni ale to tylko w lecie jak w boxie dochodziło do 35* i woda odparowywała dużo szybciej.
Podsumowując, zmniejszyłbym dawkę pożywki do 1L/3dni, przy następnym podlaniu dorzucił nawóz na wega, później sama woda i dalej już nawóz na flo. Tylko żebyś teraz nie poleciał w 2gą stronę i nie do***ał ich nawozami, pamiętaj żeby podlewać na zmianę, raz nawóz raz woda i powinno być okey ;)
 

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0
Szemi, ;) PH jest w normie, mam mierniki i nie wykazują różnic. Stacja pogodowa którą dzisiaj zakupiłem pokazuje poniższe dane:

72% Wilgotności
21.4 st.C

Wczoraj podlałem je na noc po 1.5 litra wody + 5ml PlantaVitu na każdą roślinę. ;)

Dzisiaj wieczorem dojechał TRYPAK w zestawie mam:

1. BioGrow
2. TopMax
3. BioBloom

(Mimo że zamówiłem ten z fishmixem, fishmixu tam nie ma)

1. Wzrost (Pomijam)
2 - TopMax - To stymulator Kwitnienia
3 - BioBloom - Organiczny nawóz na kwitnienie

W opisie pisze że można też stosować za ich pośrednictwem oprysk dolistny, po malej lekturze i po waszych poradach zdecydowałem że zrobię oprysk używając:

*2.5ml bioblooma / 0.5 litra wody.

Zpruszyłem wodą i jej kropelkami, dosłownie całe rośliny, zaczynając od największych liści wiatrakowych, na mniejszych skończywszy (dostało się też łodygom i topom ich włoskom - dosłownie całej roślinie, jednej i drugiej).

+ Jak myślicie zrobiłem dobrze że spryskałem calą roślinę, czy powinienem trzymać się tylko liści?
+ Czy dobrze zrobiłem wybierając na oprysk biobloom a nie stymulator?

Dajcie znać ;) Hej!

---------- Post Zaktualizowany 22:54 ---------- Data pierwszego postu 22:42 ----------

Kokosów to tu nie będzie, ale coś tam może się uda zebrać ;)
Na moje to trochę je przelewasz, 1,5L wody na takie małe krzaczki co 2 dni to stanowczo za dużo, zmniejszyłbym dawkę do litra na łeb i podlewał co 3 dni (sprawdzaj donicę czy jest lekka przed podlaniem, jeśli nie to poczekaj jeszcze jeden dzień).
Kontrolujesz ph pożywki? Kolejna sprawa, one są głodne - na pewno przydałoby się podlać czymś z przewagą N, obawiam się że ten nawóz co wrzuciłeś w tym momencie ma za dużo PK, a za mało azotu, którego to na pewno jest deficyt.
Ogólnie to wyglądają ch***wo, jak dasz radę to obróć ją o 180* i zerknij na korzenie czy nie pogniły, ale jestem na 99% pewien że lejesz im za dużo wody - ja przy 3x większych automatach lałem litra na łebka co 3 dni, czasami co 2 dni ale to tylko w lecie jak w boxie dochodziło do 35* i woda odparowywała dużo szybciej.
Podsumowując, zmniejszyłbym dawkę pożywki do 1L/3dni, przy następnym podlaniu dorzucił nawóz na wega, później sama woda i dalej już nawóz na flo. Tylko żebyś teraz nie poleciał w 2gą stronę i nie do***ał ich nawozami, pamiętaj żeby podlewać na zmianę, raz nawóz raz woda i powinno być okey ;)


Poprzedni post napisałem już po tym jak przeczytałem Twój a więc pies pogrzebany, ale spokojnie ;)

1. Następne podlanie zrobię w niedziele i zredukuje do litra wody na roślinę.
2. Brakuje im Azotu, wybierając na oprysk Biobloom zrobiłem dobrze, czy powinienem wrzucić na oprysk stymulator?
3. Korzenie nie pogniły, nie przelewałem ich zbytnio, ostatnio chciałem to nadrobić bo miały dość sucho.

* Przy następnym podlaniu dorzucił nawóz na wega, (Kolejne podlanie rozcieńczam na litr wody BioGrow i podlewam nim roślinki?)

* Później sama woda (Czyli po podlaniu BioGrowem i odczekaniu 3 dni?
I dalej już nawóz na flo (Biobloom do gleby?)

** Tylko żebyś teraz nie poleciał w 2gą stronę i nie do***ał ich nawozami - Tak jak jak napisałem w poprzednim poście, dziś poleciał tylko oprysk z bioblooma a wczoraj ten plantavit w malej ilości, teraz odczekam te 3 dni :p ;)

Reasumując Panowie.

Mam nadzieję że nie spieprzyłem nic tym opryskiem (Ładując po topach)
Dajcie znać co dalej, goodnight ;)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ogólnie to jak parametry są ok to trzeba czekać i obserwować. szkoda że tak pużno się zgłosiłeś, sam widzisz mały błąd i cięzko jest potem reagować, ja zawsze stawiam na wielkość doniczek i przygotowanie ziemi , zamiast 2 w małych wolę jedną w większej, zamiast af wolę femkę bo więcej czasu na reakcję, też mam af ale tylko out, i wiem jakie korzenie potrafią im porosnąć i ile potrafią zjeść nawozu ale się zbiera po 70=80 g z rośliny a w boxe nie pokazują swojego całego potencjału. na następny projekt weż jakąś sezonową satiwkę jak ładnie rozłożysz ją i nie zagłodzisz to szafę ci rozwali i zgarniesz więcej niż z 4 stłoczonych autosów.
 

WolnyCzlowiek

Member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
23
Buchów
0
Może faktycznie bym spróbował sezonówke, zawsze byłem przekonany że automaty są proste i szybkie, jak widać mylnie. Czy ten oprysk zrobiłem dobrze? Też nigdy wcześniej tego nie robiłem stąd moja obawa. W każdym razie dzięki że pomagacie, doceniam to naprawdę i jak będę mógł dawacyjuz buchy, to kazdyybez wyjątku dostanie. :)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
normalka , pryskaj po całości nic się nie stanie. poczytaj parę fotorelek z indora , takie zakończone, i sam wyciągnij wnioski. ludzie mają sprzęt o tych samych parametrach co twój i mają doświadczenie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół