nasiona marihuany

[MH/HPS/LED][3x RÓŻNE BOXY][AF/FEM/REG] Eko Kącik #1 by benger

  • Autor wątku Usunięty 65798
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 65798

Guest
szybki up

box 80x80x180

lecą na kwasie z activera i root juice.

6x tropicana cookies f4 reg zacier - 36 dzień veg
3x killer kush f1 fast fem sweet seeds - 36 dzień veg




40x40x140

Jednak 1/4 tabsa outdoor na jedną donice 2 litrową z light mixem to problem dla tych mniejszych i trochę popalenia pokazują, ale puchną. Dwie większe sztuki połamałem. Te dostały ostatnio kwas + top max.

4x white widow af anakonda - 42 dzień w tym 16 dzień indukcji/6 dzień flow








70x70x100

Kwas, acti vera i root juice.

4x red mandarine f1 fast fem sweet seeds - 28 dzień veg
3x crystal candy f1 fast fem sweet seeds - 28 dzień veg

 
U

Usunięty 65798

Guest
ELO :meksyk:

wjeżdża 80x80x180
40 dnia vega zostały przełączone na 12/12

6x tropicana cookies f4 reg zacier - 40 dni vega/4 dzień indukcji
3x killer kush f1 fast fem sweet seeds - 40 dni vega/4 dzień indukcji




70x70x100
Myślę, że na dniach też już będę przełączać

4x red mandarine f1 fast fem sweet seeds - 36 dzień veg
3x crystal candy f1 fast fem sweet seeds - 36 dzień veg




40x40x140

4x white widow af anakonda - 50 dzień w tym 16 dzień indukcji/14 dzień flow









AACT robie pierwszy raz, [MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] dzięki za pomoc :D


A to nowa zabawka, tzn bongo bo vapcapa m 2k19 już miałem heh



ENJOY OUR SECRETS

Pozdro
 
J

ja72

Guest
Wdowom, nie zawaliłeś coś ze światłem? Ewentualnie jak długo masz żarówkę która tam świeci? bo dziwne masz te roślinki.
 
U

Usunięty 65798

Guest
Wdowom, nie zawaliłeś coś ze światłem? Ewentualnie jak długo masz żarówkę która tam świeci? bo dziwne masz te roślinki.

a co jest w tym świetle nie tak?
biotabs ma za dużo azotu w sobie
 
J

ja72

Guest
Chodzi mi o to że 2 ostatnie zdjęcia kwiatów , wyglądają kiepsko, miałem podobny problem - rzadkie te "pręciki" u mnie okazało się że winna była żarówka, za czasem zgubiła jakieś pasmo, i rośliny dziwne rosły.
 
U

Usunięty 65798

Guest
Elo co tygodniowy UP

40x40x140h

Biotabs ciągle pokazuje swoje oblicze, nadmiary makro są ciągle widoczne.

4x white widow af anakonda - 57 dzień w tym 16 dni indukcji/21 dzień flow












70x70x100h

Przełączone na 12/12 2 listopada.
Jedna red mandarine słabiutko idzie od początku jak karzełek, jakby jakiś chory fenotyp mi się trafił, chyba będzie wyrzucona aby dać innym plantom w tym boksie przestrzeni.

4x red mandarine f1 fast fem sweet seeds - 43 dzień / w tym 5 dzień indukcji
3x crystal candy f1 fast fem sweet seeds - 43 dzień/ w tym 5 dzień indukcji





ta najsłabsza red mandarine

i reszta w tym boksie




Pytanko takie: wszystko w porzadku z tą lampą mh, że coś tam się skrapla w żarówce?


80x80x180h

4 z 6 tropicann pokazały jajca, robię z nich eksperymentalnie fpj. Nic pylić nie będę bo chce jednak same topy bez nasion :D

2x tropicana cookies f4 reg zacier - 51 dzień/ w tym 11 dzień indukcji
3x killer kush f1 fast fem sweet seeds - 51 dzień/ w tym 11 dzień indukcji

Jeszcze jak wszystkie były z jajcarzami:


Jajcarze:



i to co tu zostało:


piąteczka do następnego
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,044
Odznaki
4
Z mh wszystko dobrze ;) u mnie też tak to wygląda.
 
U

Usunięty 65798

Guest
korzenie jajcarzy


jedyna damka jaka mi się trafiła, dostała większą kwadratową doniczke tzn. 11 litrów z ziemią po męskich (biobizz all mix), zalane humusem active, acti vera, root juice, top max i oprysk boom boom spray. Przejawia już pierwszy fiolet.




i w 80x80 z resztą plantów


pierwsze fpj które robie. materiał z męskich

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 65798

Guest
Notka głownie dla mnie żebym pamiętał

Wbite dziś:
2x killer kush donice materiałowe po 5g biotabsa out
1x killer kush donica kwadratowa 3g biotabsa out
1x tropicana cookies 1g biotabsa out

focia tropicany z dnia na dzien coraz to kolor łapie




a tu gotowy produkt fpj z męszczaków po przecedzeniu, istne vegan z zapachu :D
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
No i hooja zczaiłem, lipa po angielsku, to jest wyciąganie, rozzpuszczanie thc cukrem?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
No i hooja zczaiłem, lipa po angielsku, to jest wyciąganie, rozzpuszczanie thc cukrem?

Odpowiednik gnojówki z pokrzyw tak w skrócie, ale w tym wypadku z konopi...
 
U

Usunięty 65798

Guest
No i hooja zczaiłem, lipa po angielsku, to jest wyciąganie, rozzpuszczanie thc cukrem?

Kurde kolego parę słów w języku ojczystym byś powiedział, bo niestety mój ingliszu nie jest w stanie tego ogarnąć. W week może zaatakuje wujka gugla :)


Co to jest sok z roślin fermentowanych? - Fermented Plant Juice
FPJ jest stosowany w roztworach do zaprawiania nasion i gleby oraz odżywiania roślin. Składa się z młodych pędów energicznie rosnących roślin, które mogą fermentować około 7 dni za pomocą brązowego cukru. Brązowy cukier wyciąga soki z materiału roślinnego poprzez osmozę, a także służy jako źródło pożywienia dla drobnoustrojów prowadzących proces fermentacji. Słaby alkohol produkowany podczas fermentacji ekstrahuje chlorofil (rozpuszczalny w etanolu) i inne składniki roślinne. Jest to nietoksyczne i jadalne.

Co wpływa na ilość i jakość FPJ?
Najważniejsze wymaganie przy wyborze roślin do robienia FPJ należy wykorzystywać rosnące wskazane gatunki roślin, które szybko rosną. Kwiaty, pąki kwiatowe i również można użyć niedojrzałych owoców. Twarde lub drzewne części roślin będą produkować mało soku roślinnego lub nie wytwarzać go wcale. Rośliny powinny energicznie rosnąć w momencie zbioru. Części roślin powinny być zbierane, gdy rośliny są w trybie oddychania (przed wschodem słońca) i nie w trybie fotosyntezy (podczas nświatła dziennego), zewzględu na wpływ tych procesów na chemie rośliny. Unikaj zbierania części roślin podczas lub po opadach deszczu (najlepiej poczekaj dwa słoneczne dni po ustaniu opadów) i nie płucz zebranych części roślin, aby zachować populacje drobnoustrojów powierzchniowych (wytwarzające kwas mlekowy bakterie i drożdże), które przeprowadzą proces fermentacji. Skutkiem tego będą niskie poziomy tych drobnoustrojów niewłaściwa fermentacja i / lub niska wydajność soku roślinnego.


Jakie rodzaje roślin można wykorzystać do produkcji FPJ?
Rośliny powinny być energiczne, szybko rosnące i zdrowe. W Korei najczęściej stosowanymi roślinami są bielica (Artemisia vulgaris) i dropwort (Oenanthe javanica). Inne idealne wybory uprawiane lokalnie obejmują, ale nie są ograniczone do portulaki (Portulaca lub chlewnia), rzeżuchy, arcydzięgiel (patrz rys.1), pędy bambusa, winorośl Wilca ziemniaczanego, fasola, dynia i wodorosty morskie (Tabela 1). Praktyki KNF podkreślają używanie tego co jest dostępne. W razie wątpliwości należy zlecić identyfikację roślin lokalnemu specjaliście.

Kiedy jest najlepszy czas na FPJ?
FPJ można robić przez cały rok na Hawajach. Umiarkowany klimat, FPJ zwykle powstaje w cieplejszych miesiącach gdy wzrost roślin jest energiczny i przejawia oznaki obfitości.


Wytwarzanie soku z roślin fermentowanych (FPJ)


Krok 1. Zbierz materiał roślinny Przed wschodem słońca zbierz energicznie rosnące (2-3 cm długości) odcinki roślin; dla roślin o dłuższych wąsach, takie jak sweetpotato (Wilec ziemniaczany znany pod nazwami: batat, patat, kumara lub słodki ziemniak), można zbierać dłuższe kawałki. Unikaj zbierania podczas opadów deszczu lub po nich.

Krok 2. Nie płucz zebranych części roślin, aby zachować mikroorganizmy powierzchniowe. Zważ materiał roślinny. Zanotuj wagę materiału roślinnego. Potnij materiał na odcinki od 2 do 3 cm (rys. 2).

Krok 3. Dodaj brązowy cukier - chyba chodzi o cukier trzcinowy ( w każdym bądź razie ja użyłem zwykły biały cukier). Odważ ilość brązowego cukru równą masy materiału roślinnego i wrzuć razem do
miski lub dużego garnka, wymieszaj. Pokryj jak najwięcej powierzchni materiału roślinnego z cukrem, jak to jest tylko możliwe, przyspieszy to proces osmotyczny i wyciągnie z rośliny soki (rys. 3).

Krok 4. Zapakuj mieszanine materiału roślinnego i brązowego cukru do pojemnika. Wybierz najlepiej przezroczyste szkło lub polietylen spożywczy (PE) plastikowy pojemnik (nie jest wymagana pokrywka). Nie używaj metalu, który reaguje z roztworem. Napełnij słoik mieszanką roślinno-brązowo cukrową aż do zapełnienia (rys. 4). Zakryj otwór pojemnika oddychającym materiałem, takim jak jak muślin, ciężka etaminą lub ręcznikiem, aby wymiana powietrza była ( Ja użyłem gazy opatrunkowej). Zabezpiecz pokrywę (sznurkiem, gumką opaską itp.), aby zatrzymać szkodniki i inne zanieczyszczenia (rys. 5). Ręczniki papierowe mogą być używane, ale powinny być wymieniane, jeśli staną się mokre lub rozdarte. Przechowuj przykryty pojemnik w dobrze wentylowanym miejscu od sztucznego lub naturalnego światła i ekstremalnego ciepła lub zimna. Nie przechowywać w lodówce (ja trzymałem w 13-16*C).

Krok 5. Sprawdź pojemnik po 24 godzinach i wyreguluj objętość materiału, jeśli to konieczne.
Aby proces fermentacji przebiegał prawidłowo, objętość mieszaniny materiału roślinnego i brązowego cukru powinna ustabilizować się na 2/3 pojemnika po 24 bgodzinach. Jeśli pojemnik jest zbyt pełny, to drobnoustroje zrobią brak wystarczającej ilości powietrza do prawidłowej fermentacji. Należy usunąć
część materiału roślinnego, aż pojemnik nie będzie więcej niż 2/3 pełny. Jeśli pojemnik jest mniejszy niż 2/3 pełnego pojemnika, dodaj wtedy więcej mieszanki, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Nie wszystkie rośliny opadają w ten sam sposób, więc jest to ważne, aby sprawdzać i regulować objętość po pierwszych 24 godzinach.

Krok 6. Niech zawartość fermentuje bez zakłóceń. Proces fermentacji zależy od temperatury otoczenia. Hawajski klimat jest cieplejszy, wilgotna pogoda przyspiesza fermentację (3 do 5 dni), podczas gdy chłodne lub zimne okresy spowalniają ten proces. Wiesz, że fermentacja zachodzi, gdy zaczynają się tworzyć bąbelki, co zwykle występuje drugiego dnia. Idealna ,fermentacja nie powinna trwać dłużej niż 7 dni, jakość FPJ wydaje się po tym okresie obniżać. Fermentacja jest zakończona, gdy:
1) materiał roślinny unosi się, a ciecz (sok) osiada na dnie (uwaga: jeśli użyto zbyt dużej ilości brązowego cukru, to wydzielenie jest nie wyraźne);
2) z powodu delikatnego zapachu alkoholu rozkład chlorofilu;
3) smak płynów słodki, nie gorzki.

Krok 7. Oddziel ciecz od substancji stałych. Po zakończeniu fermentacji (3 do 7 dni) oddzielić materiał roślinny od cieczy za pomocą durszlaka lub sitka. Zużyty materiał roślinny może być stosowany jako pasza dla zwierząt lub dodawany do mieszanki kompost (kolejny wkład znany jako IMO # 5). Płynem jest sok roślinny fermentowany (FPJ), który można zużyć natychmiast lub przechowywać w luźno zadaszonym pojemniku.

Krok 8. Prawidłowo przechowuj FPJ. Przelej FPJ do szklanego lub spożywczego plastikowego pojemnika z polietylenu (PE). Mikroorganizmy w roztworze są żywe i nadal wytwarzają gazy. Wieczko musi być luźne, inaczej pojemnik może eksplodować. Podobnie jak w przypadku wszystkich naturalnych koreańskich rolnictwach ( Korean Natural Farming )każda partia KNF powinna być przechowywana osobno. Należy je łączyć tylko wtedy, gdy powstaje zmieszany roztwór do natychmiastowego zużycia. W przypadku przechowywania długoterminowego dodaj równą ilość brązowego cukru do wagi do FPJ, aby zapobiec zakwaszeniu.

Jak FPJ stosować na roślinach?
FPJ rozcieńcza się z wodą i stosuje jako zraszacz gleby lub dolistna aplikacja bezpośrednio na rośliny. Tradycyjnie, materiał roślinny użyty w procesie fermentacji wytwarza FPJ dla określonych faz wzrostu rośliny. Ogólnie, używaj FPJ wykonanego z materiału roślinnego przy tym samym wzroście etapie/fazy (wegetatywna lub reprodukcyjna) jak rośliny, na których masz używać.
* FPJ wykonane z Kropidło, bielicy lub pędy bambusa stosuje się od kiełkowania do wczesnych etapów wzrostu roślin.
* FPJ wykonane z pędów maranta lub pędów bambusa jest dodawane na potrzebne wegetatywne uprawy (liściaste) azot (N).
* Używa się FPJ z zielonych (niedojrzałych) owoców rośliny, które dopiero zaczynają rozwijać pędy kwiatowe gdy potrzebujesz fosforu (P).
* Gdy rośliny osiągną fazę reprodukcyjną (kwitnienie i owocowania), wymagają dużej ilości wapnia (Ca). FPJ wykonane z roślin bogatych w wapń lub stosuje się FPJ, które było przechowywane od ponad roku.

Przygotowanie i stosowanie FPJ
Rozcieńcz FPJ z wodą. Najlepiej jest użyć mieszanki starego i nowo wykonanego FPJ w twoim roztworze. FPJ jest zwykle stosowany w stężeniu 1 ml na 500 ml wody (1: 500). Konieczny jest bardziej rozcieńczony roztwór (od 1: 800 do 1: 1000) aby unikać niszczenia roślin (oparzenia/przenawożenia liści) pod następującymi warunkami okoliczności:
* więcej niż trzy składniki ("koktajl" z różnych fpj) lub
* jest stosowany podczas upałów, lub
* FPJ, który był przechowywany dłużej niż rok, a tym samym
stał się bardziej skoncentrowany.

Najlepiej aplikuj FPJ raz w tygodniu późnym popołudniem godzinę przed zachodem słońca. Roztworem można spryskać rośliny lub do gleby uzyć. Pożywka jest aplikowana raz w tygodniu i dostosowywana jak roślina przechodzi przez okres wegetatywny oraz fazy rozrodcze/kwitnienia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół