nasiona marihuany

Jak to z tymi sezonami?

Wyszukiwarka Forumowa:

LeonOsiemset

New member
Rejestracja
Wrz 9, 2019
Postów
3
Buchów
0
Dzień dobry wieczór, pisze w sprawie dowiedzenia się kilku rzeczy.
Mianowicie to mój pierwszy sezon z roślinami pełno sezonowymi i nie mam doświadczenia z tak wielkimi krzakami.
Rośliny (no-name) mają ponad 3m wzrostu (są trenowane LST od drugiego miesiąca życia, mają już z 4-5).
2 krzaki są tak jakby późnymi sativami? i są jakieś takie nie zbite a trichomy są jeszcze przezroczyste.
Za to 2 inne powoli będą dochodzić do miesiąca i pięknie rosną.
Dolne partie krzaków są no że tak powiem cienkie, na spocie jest już mało słońca w dzień (10-18)
Można je uciąć żeby cała energia poszła do górnych partii rośliny i dobrze zbiły się te co fajnie puchną?
Z obserwacji wiem że dolne nie dojdą już, są za małe i w sumie tylko nadają się na makumbe lub jako zapychacz zamiast tytoniu.
Więc opłaca się ucinać tak 1/4 rośliny z dołu żeby na górze było lepiej? Bo boje się że te 2 sativki nie dojdą w listopadzie ;/
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
Dzień dobry wieczór, pisze w sprawie dowiedzenia się kilku rzeczy.
Mianowicie to mój pierwszy sezon z roślinami pełno sezonowymi i nie mam doświadczenia z tak wielkimi krzakami.
Rośliny (no-name) mają ponad 3m wzrostu (są trenowane LST od drugiego miesiąca życia, mają już z 4-5).
2 krzaki są tak jakby późnymi sativami? i są jakieś takie nie zbite a trichomy są jeszcze przezroczyste.
Za to 2 inne powoli będą dochodzić do miesiąca i pięknie rosną.
Dolne partie krzaków są no że tak powiem cienkie, na spocie jest już mało słońca w dzień (10-18)
Można je uciąć żeby cała energia poszła do górnych partii rośliny i dobrze zbiły się te co fajnie puchną?
Z obserwacji wiem że dolne nie dojdą już, są za małe i w sumie tylko nadają się na makumbe lub jako zapychacz zamiast tytoniu.
Więc opłaca się ucinać tak 1/4 rośliny z dołu żeby na górze było lepiej? Bo boje się że te 2 sativki nie dojdą w listopadzie ;/

dołączam sie do pytania mój no-name też ma podobnie
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Jak już kwitną i wiesz że jakieś odrosty będą popcornem bo światło nie dochodzi, to śmiało ucinaj, góra tylko na tym zyska ;)
 

LeonOsiemset

New member
Rejestracja
Wrz 9, 2019
Postów
3
Buchów
0
Dziękuję za upewnienie, swoją drogą to jak odcinać łodygi co mają ponad 1,5m? Czytałem że najlepiej w połowie i żeby potem same opadły ale to ma się nijak względem łodygi z automata która ma kilkanaście cm.
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Ja bym tych dolnych nie ucinał tylko dowali jakiś nawóz organiczny bogaty w fosfor i potas i czekał aż roślinka dojrzeje. Później ścinkę zaczął od tych górnych a te dolne by sobie dalej rosły i puchły. Na końcu bym ściął te dolne. Nie jestem ekspertem i tylko Ci pisze jak ja to robie.
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,210
Buchów
5,537
Odznaki
3
Dokładnie tak robisz tzw lizakowanie nawet na pokornie możesz usunąć najniższe szczyty l i zostawić same końcówki gdzie są największe bobki.
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Tu masz radę i opinię bardziej doświadczonej osoby więc lepiej zrobić tak jak pisze bardziej doświadczony kolegą z forum
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Jest dokładnie tak, jak pisze Ganjor- a nawet, kiedy zostawisz dolne kwiatostany, a odetniesz górne- najbardziej dojrzałe- te dolne po czasie będziesz mógł odciąć dużo grubsze niż grubość kwiatostanów wyższych pięter wcześniej ściętych...

Przetestowane info :tiphat:
Pzdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół