nasiona marihuany

AF 250W 0,36m2 - Cheese, LSD-25, Gorilla Glue, Boy Scout Cookies

Wyszukiwarka Forumowa:

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0
Witam w mojej pierwszej relacji
mojej pierwszej uprawy :headbanger:

Relację zaczynam w 5 dniu weg - ale opiszę wszystko od początku.

Box: 60cm x 60cm x 160cm
Światło: HPS 250W w Cooltube
Jeden wentylator 100 mm 160m3/min TD Silent
Nawilżacz powietrza 5l obok boxa z doprowadzoną rurką



Pestki:
1 x Dinafem Auto Cheese
1 x Fast Buds Auto LSD-25
1 x Fast Buds Auto Gorilla Glue
1 x Amnesia Haze od Holenderski Skun - malutka pestka i nie wykiełkowała, w zamian poleciało z gratisa:
1 x Kalasznikov Boy Scout Cookies Auto

Cykl: 19h/5h (4:00-23:00)

(Gleba to Compo Super Lekka (70%) + włókno kokosowe (30%) - podsypane dodatkowym perlitem, z keramzytem góra dół i dodanym dolomitem.


4.09.
Rozpocząłem Kiełkowanie na ręcznikach papierowych

8.09.
Cheese, LSD-25 i Gorilla Glue zaczęły WEG

10.09.
Boy Scout Cookies zaczął WEG


12.09.
Miałem drobny problem z temperaturą na początku ale doinstalowałem cooltube'a i lampy poszły niżej - około 20 cm od roślinki. Lekko się powyciągały ale zostawiłem miejsce na podsypanie i podsypałem.
Na dzień dzisiejszy został pierwszy raz podlane i wydają się zdrowe.
Temperatura: 28-30 stopni
Wilgotność: 60-70%
pH gleby:6,5
(zmierzone na początku 7,0 - podlałem zakwaszoną lekko wodą i barwa płynu helliga zmieniła się na coś między 6 a 7)

Pozdrawiam i liczę na widownię :)
 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0


Update 16.09.
9. dzień weg

(i 7 Boy Scout Cookies)

Roślinki rosną raczej zdrowo jednak pojawiły się pierwsze kłopoty. Eksperymentowałem z wysokością lampy i zszedłem z nią do 15 cm nad najwyższym szczytem. Zarówno cheese jak i lsd są podobnej wysokości i wszystkie mają równy dostęp światła. Gorilla jest nieco mniejsza a Cookies goni resztę. Problem pojawił się na cheese której listki zawinęły się dość mocno w górę co zauważyłem dziś rano. Podlałem pierwszy raz panienki i podniosłem lampę na wysokość 20 cm oraz podniosłem moc nawilżacza żeby trzymał te 70-80% (wcześniej spadała mi wilgotność czasem do 40-50%) i teraz wieczorem listki zawinęły się jeszcze trochę co pokażę zaraz na zdjęciu. Nowe listki wyglądają zdrowo jednak też są juz lekko podwinięte. Reszta roślin podkręciła się minimalnie i już prawie tego nie widać. Tempratura w boxie to 27 stopni z czujnikiem w cieniu dawanym przez odbłyśnik minimalnie nad wysokością lampy - ręka nad szczytami to przyjemne ciepełko, raczej nie więcej niż 30 st - cooltube obniżyło mi skutecznie temperaturę.

Dodam że box świeci 4:00-23:00
po 22:00 zmniejszam obroty wentylatora (około 50-60%) oraz wyłączam nawilżacz - ale temperatura nie podnosi mi się, bo w domu mam już odczuwalnie chłodniej. O 4:00 gdy box zaczyna świecić - świeci do 7:00-8:00 aż nie wstanę - ze słabszą wentylacją i wyłączonym nawilżaczem, i tutaj obawiam się że jest problem. jak wstanę za późno potrafi mieć nieco wyższą temperaturę trochę powyżej 30 st (czyli z 33 przy szczytach) i wilgotność na poziomie 40%.


LSD-25


Gorilla Glue


Goniący Boy Scout Cookies (7. dzień weg)


I powyginany cheese który jest największy


oraz z bliska wygięty liść




Pytanie:
1. Czy te 3-4h rano z trochę podniesioną temperaturą, nieco gorszą wilgotnością i obniżoną wentylacją mogą mieć wpływ na to wygięcie krawędzi cheesa?
2. Czy może lepiej podnieść lampę dla uprawy ogólnie jeszcze trochę?
3. Czy taka roślina opamięta się bez problemu? Nowe listki wydają się zdrowe, a te które są podwinięte nie są suche.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
1. Czy te 3-4h rano z trochę podniesioną temperaturą, nieco gorszą wilgotnością i obniżoną wentylacją mogą mieć wpływ na to wygięcie krawędzi cheesa?
2. Czy może lepiej podnieść lampę dla uprawy ogólnie jeszcze trochę?
3. Czy taka roślina opamięta się bez problemu? Nowe listki wydają się zdrowe, a te które są podwinięte nie są suche.

1. Tak
2. 20-25cm od szczytów będzie optymalnie.
3. Tak.
 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0


12 dzień WEG


Moje pierwsze próby z LST na trzech starszych siostrach. Ułamałem jednego liścia w LSD-25 ale to chyba nic takiego.
Proszę o opinię czy zrobiłem to dobrze :)

LSD


Gorilla


Cheese

 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0

14 dzień WEG

Cheese się złamał :( zostawilem go nagiętego - po powrocie z pracy znalazłem go złamanego. Próbowałem skleić ale chyba mi to nie wyszło :D. Cóż, został badyl. Reszta rośnie ok! Najbardziej jestem zadowolony z lsd-25 - po treningu idą ładne równe szczyciki.


 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0

15 dzień WEG
Muszę się pochwalić LST bo chyba idzie dobrze :D


LSD-25
Moja ulubienica. Pękła mi też, ale nie całkiem, na jednym odnóżu. Podparłem ją i myślę że w przeciwieństwie do cheesa którego zepsułem - ta się zrośnie szybko :D. Muszę być delikatniejszy :D



Gorilla Glue



Boy Scout Cookies - 13 dzień WEG




Pozdro!
 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0

Pora na kolejny update

21 dzień


Dalej podlane tylko 2 razy. Podleję trzeci raz jutro. Wydaję mi się że warunki mają ok - są mega zielone i zdrowe. Utrzymuję 60-80% wilgotności i 28-29 st. Lampa idzie powoli wyżej. Przestałem je mocno naginać bo boję się że będą mi się dalej łamać. Delikatnie naginam listki aby dostarczyć więcej światła idącym szczytom. LSD-25 trochę ucieka reszcie - ale jak narazie po lst są w miarę równe.

I moje kolejne błędy.
Połamałem najładniejsze odnóże trenowanej LSD-25 a poprzednie nie zrosło się :( . Zostały mi więc 3 idące twardo do góry szczyty.
Tutaj pierwsze pytanie. Czy roślina pozbawiona 2 szczytów które równo rosły jest skazana na mniejszy plon? Czy jest szansa że energia pójdzie w inne topy które będą większe niż gdyby było więcej szczytów, a plon będzie podobny?

I drugie pytanie. Czy to już jest kwitnienie?

zdjęcie poniżej:


LSD-25
21 dzień życia (chyba 3 dzień flo)







Gorilla Glue - 21 dzień WEG

ładnie się krzaczy - jednak jest zauważalnie mniejsza niż pozostałe - rosną jej mniejsze listki i nie zabiera się do kwitnienia jak narazie



Boy Scout Cookies - 19 dzień WEG
zaczyna pokazywać włoski więc chyba lada moment zacznie kwitnąć



Cheese - 21 dzień WEG
mój połamaniec - rośnie z tego jednego małego odnóża i chyba zabiera się za kwitnienie
Pytanie trzecie - czy coś z niego będzie? Jakieś choćby 5g? :D czy raczej na to nie liczyć <rotfl>



I jeszcze foto w całości:



Rozmieszczenie:

Gorilla G ---- Cheese
| |
| |
LSD-25 ---- Boy Scout Cookies

 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Krzaczki ładne, a co do tych szczytów to nie martw się, rozłożył siłę na te szczyty które zostały i pewnie jakoś nie stracisz na tym. Chociaż troszkę stresu napewno dolozyles.
 
Ostatnia edycja:

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0

UPDATE 27 dzień

Dziewczynki rosną zdrowo. LSD-25 kwitnie i szybko wystrzeliła w górę przed wszystkie.
Rozwiązałem to tak że podniosłem resztę roślin do jednego poziomu żeby miały jednakowy dostęp do słoneczka.
Reszta dopiero zaczyna powoli kwitnienie.

Pojawiły się lekko żółte końcówki na niektórych liściach. Co to może być? Dziś podlałem (4 raz w sumie dopiero - podlewam raz w tygodniu - ziemia trzyma wilgoć) biogrow (2ml/l) + biobloom (2ml/l) + troszkę top max (niecały 1ml/l)

Przestałem lać ocet w celu wyregulowania bo widzę że z takim zestawem nawozów woda ma dobre ph ~ 5.8 - może te końcówki to przez ten ocet. Kupiłem też roztwory kalibracyjne i wyregulowałem miernik pH - rozjechał się o 0,5 pH.

Robi się ciasno - choć nie ma tragedii - wydaje mi się że miejsca jest w sam raz.


Zdjęcia :oczy::oczy::oczy:

LSD-25 - 27 dzień/10. dzień FLO







Gorilla Glue - 27 dzień/4 dzień FLO





Boy Scout Cookies - 25 dzień/4 dzień FLO





Cheese połamaniec - 27 dzień/6 dzień FLO





Cały busz razem <rotfl>



Kurde, codziennie mi panienki robią smaka i chyba za dużo ostatnio przez to palę <rotfl>
Pozdro!
 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0
Obawiam się że Boy Scout Cookies to regular bo coś nie kwitnie. Dostałem go w sumie jako gratis. Co teraz z nim zrobić? Czy jeśli przełączę na 12/12 to inne rośliny auto na tym ucierpią? Czy można zrobić jakiś myk polegający np na zainicjowaniu przez kilka dni kwitnięcia a potem wrócenia na 18/6?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Daj mu jeszcze tydzien, moze zaskoczy - wyglada na zestresowanego. 12/12 tak srednio przy auto, a sezon musi miec 12/12 przez cale kwitnienie...
 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0
A jeśli okaże się regularem to jak długo mogę ją trzymać na wegu? Jest opcja że zbiorę automaty i tą przetrzymam do następnego grow w którym planuje regulary? Nie zaszkodzi jej długi weg?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Co ty, przecież po tak długim wegu to ci oknami wyjdzie. :D
Mówimy tu o kolejnych 7-8 tyg wega, łącznie około 11 tygodni jeśli dobrze wszystko liczę. Gdy przeskoczysz na flo to rozwali ci namiot. Pod tak długiego wega musiałbyś powiększyć donice i ogólnie totalnie zmienić plan.
 

ciband

Member
Rejestracja
Wrz 12, 2019
Postów
15
Buchów
0
A jakbym ją jakoś przycinał co by mi nie rozwaliła namiotu? Pozbawił np kilku odnóg
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Jak wyżej napisałem raczej nie przejdzie, nie zmieniając donic, namiotu itd chyba że przyszły grow będziesz mieć 1 rośline. To czemu nie
Chociaż dla mnie sam okres prawie 3 miechy wega mówi tu za siebie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół