nasiona marihuany

pobór prądu na wynajmie a przypal?

Wyszukiwarka Forumowa:

kojot

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2005
Postów
110
Buchów
0
Panowie jak myślicie wynajęcie mieszkania 50m2 i pobór 1200W to żaden problem? i jak myślicie o pomyśle, mieszkanie na wsi, przyjeżdżać raz dziennie, wynajmujący młody w porządku ....????Pzdr
 

Slexses

Member
Rejestracja
Wrz 10, 2019
Postów
5
Buchów
0
Jako tako na rachunku, nie masz wydzielone, na co idzie pobór energi, 1200wat to myśle, że to nie jest jakieś wielkie zużycie, czajniki elektryczne mają po 2000 W, zresztą u nas jeszcze nie anglia, że z termowizją latają i patrzą, myślę, że bez przypału luźno, choć każdą ewentualność trzeba brać uwagę, z fartem pozdrawiam!
 

Myoghi

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2017
Postów
200
Buchów
1
Od poboru pradu bardziej przejmowal bym sie ludzmi. Na wsi kazdy zna kazdego i kazdy wie o kazdym. Zaraz dewotom wyda sie podejrzane ze przyjezdzasz raz dzienie na pare godzin. I co zrobisz jak przyjedzie gosc od ktorego wynajmujesz dom? Dobrze wszystko przemysl. Pozdr i powodzenia
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
czajniki elektryczne mają po 2000 W

Tylko czajnik nie chodzi ci 18 godzin nonstop. Na wynajmie raczej nie ryzykowałbym z takim watażem. Prz wynajmie masz dostępne 3 metody rozliczenia. Najmniej prawdopodobny jest taki, że właściciel mieszkania pozwoli ci samodzielnie płacić rachunki. Wtedy ok, ale to rzadko się zdarz, bo z reguły właściciel woli uniknąć sytuacji kiedy najemca na***ie długów na rachunkach. Drugą opcją jest to, że co miesiąc właściciel przysyła ci naliczony rachunek za prąd wg zużycia. I o ile dostawcy prądu mają wy***ane na co go zużywasz, to już własciciel mieszkania może się zastanawiać dlaczego masz rachunki za prąd po 600zł. Często spotykany jest tez ryczałt za media z późniejszym rozliczeniem np po pół roku. Ale tu sytuacja jest analogiczna, właściciel i tak szybko zorientuje się że masz zużycie z dupy. Zawsze możesz spróbować jakiejś bajeczki że chcesz postawić koparke bitcoinów, albo serwerownie :D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
A w UK wykrywają termowizją planty na 1200W w bloku? Bajanie z ławeczki pod blokiem.

1200W w mieszkaniu da radę ale porównanie do czajnika, który po nawet maksymalnym napełnieniu nie będzie odpalony dłużej niż 10 minut trochę nietrafione. Nie uważasz?
Na weg dobrą opcją jest fotoperiod "12/1". W porównaniu do 18/6 to jest 5h dziennie "oszczędności". W skali miesiąca to już całkiem sporo.

Bardziej obawiałbym się kwestii wspomnianych przez Myoghi - jeśli to wiocha a Ty się będziesz tam pojawiał na chwilę to może to wzbudzić zainteresowanie. Sam musisz określić czy to jest w tym przypadku realne zagrożenie.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
jeśli to wiocha a Ty się będziesz tam pojawiał na chwilę to może to wzbudzić zainteresowanie.

powiedział bym raczej - to wzbudzi zainteresowanie na pewno,włączając w to podchody pod okna 'przylukać'
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Z wynajmem chodzi o to,aby nie wzbudzić u właściciela podejrzeń,gdy rachunek miesięcznie będzie wynosił 300zl+ tym bardziej że nie będziesz tam mieszkał.

Co innego gdyby w twoim interesie było oplacanie,ewentualnie i najlepsza opcja mieszkanie z licznikiem na doładowanie,wtedy właściciel nie ma wglądu w pobór.

Na wsi wszyscy się znają i jak wjedzie obcy nie przechodzi to obojętnie jak w mieście.

Na parę strzałów to przejdzie,tylko musisz poradzić sobie z właścicielem,aby nie wzbudzić podejrzeń bo 300zl+ to jest nad przeciętny pobór na wieś (mieszkanie),co innego gdybyś tam mieszkał.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
coś tam skrobne od siebie, szukasz takich ofert wynajmu gdzie sam musisz podpisać umowę na prąd albo tak jak pustelnik napisał, doładowanko licznika kodem, 1200w to jest nic, 1200w plus wenty itp to koszt 400zł, mam znajomych, którzy na mieszkaniach mają klimatyzacje a to conajmniej 2000w poboru, wiadomo, sytuacja analogiczna co do tego czajnika, nie bedzie chodziła cały czas ale koszta generuje wieksze, zużycie prądu jest najmniejszym problemem o ile własciciel nie bedzie widział ile ciągniesz, bo to na pewno wzbudzi jego ciekawość, najlepiej dobrze zakręcic się koło sąsiadów, przewinąć im czym się zajmujesz (oczywiście nie mówie tu o uprawie), jedym słowem zdobyc ich zaufanie, sam miałem taka sytuacje, gdzie wy***ało mi korki ale nie te w chacie a te na klatce a babka od wynajmu nie dała mi kluczy do skrzynki, pomógł mi sąsiad, z którym zawsze probowałem dobrze gadać, to zawsze zaprocentuje. Ogólnie to musisz myśleć nad tym co robisz i nad tym oby nikt nie miał cienia wątpliwośći ze jestes zwykłym zjadaczem chleba ...
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
A co myślicie o tym, czy nie lepiej wynająć zamiast mieszkania, jakieś pomieszczenia na terenach industrialnych?
W miejscu gdzie są jakieś pracownie, warsztaty, magazyny. W takich miejscówkach zużycie prądu jest raczej większe niż w budynkach mieszkalnych, plus odpada chyba ciekawość potencjalnych sąsiadów. Ceny wynajmów takich pomieszczeń chyba też są mniejsze, niż mieszkań.
Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie co lepsze :p
 

Slexses

Member
Rejestracja
Wrz 10, 2019
Postów
5
Buchów
0
A w UK wykrywają termowizją planty na 1200W w bloku? Bajanie z ławeczki pod blokiem
Chodziło mi tylko o to, że w Angli, Vietnamce czy inne kitajce, wynajmują całe domki na uprawy.

200W w mieszkaniu da radę ale porównanie do czajnika, który po nawet maksymalnym napełnieniu nie będzie odpalony dłużej niż 10 minut trochę nietrafione. Nie uważasz?

Rzeczywiście, nie przemyślałem sprawy, macie rację, trzymało mnie jeszcze po wczorajszym bongu najwyraźniej, Z fartem! <coolpalacz>
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
To wychodzi Ci prawie 650 Kwh / na miesiąc , sporo jak na domek 50 m2 i kawalera. Dom piętrowy dwie rodziny zużywa przeciętnie +/- 400Kwh msc.

---------- Post Zaktualizowany 19:51 ---------- Data pierwszego postu 19:48 ----------

kWh sie pisze a nie Kwh

---------- Post Zaktualizowany 20:08 ---------- Data pierwszego postu 19:51 ----------

Skoro to domek na wsi 50m2 to pewnie z lat 50-60-tych z kamienia, mowisz wlascicielowi ze nie bawisz się z weglem itp bo Ci sie nie chce i stać Cie na ogrzewanie elektryczne...
Placisz rachunki na czas i masz problem z głowy.
Zaklad energetyczny ma to gdzieś czy placisz rachunki 100 czy 400 zł dopóki nie przekroczysz mocy umownej. Kasa sie musi zgadzać.
 

JerzyBuzek

New member
Rejestracja
Wrz 1, 2019
Postów
4
Buchów
0
zdecydowanie lepiej i chyba taniej wynająć jakiś warsztat albo magazyn albo na uboczu albo na terenie starych fabryk gdzie mieszczą się warsztaty pracownie itd. W tym przypadku trzeba mieć działalność ale raczej nikt nie będzie Cie wnikliwie prześwietlał
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
zdecydowanie lepiej i chyba taniej wynająć jakiś warsztat albo magazyn albo na uboczu albo na terenie starych fabryk gdzie mieszczą się warsztaty pracownie itd. W tym przypadku trzeba mieć działalność ale raczej nikt nie będzie Cie wnikliwie prześwietlał

Poważnie nie wynajmą komuś bez działalności? Sądziłem że właścicieli takich konkretnie obiektów średnio obchodzą takie rzeczy, dopóki się płaci. A czy ktoś wynajmuje do celów własnych, czy do celów działalności gospodarczych to rybka.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,106
Buchów
9,727
Odznaki
10
Wynajmują ;) Ale warto rzeczywiście coś robić, a nie pójść na głupa.
 

JerzyBuzek

New member
Rejestracja
Wrz 1, 2019
Postów
4
Buchów
0
Poważnie nie wynajmą komuś bez działalności? Sądziłem że właścicieli takich konkretnie obiektów średnio obchodzą takie rzeczy, dopóki się płaci. A czy ktoś wynajmuje do celów własnych, czy do celów działalności gospodarczych to rybka.

Nikt nie broni Ci wyszukać w internecie jakąś losową nieaktywną firmę i na nią wynająć lokal. Przecież nie musisz być właścicielem by wynająć tylko pracownikiem wysłanym przez prezesa zarządu do załatwienia formalności. Trochę kreatywności :dancee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół