nasiona marihuany

Rachunek za prąd-obawy

Wyszukiwarka Forumowa:

LubieZiolo

Member
Rejestracja
Sie 16, 2019
Postów
5
Buchów
0
Witam. Jestem w posiadaniu boxa 1,5m*1,5m a w nim:
-600tka,
-wentylator radialny 60w,
-wentylator oscylacyjny 25w,
-nawilżacz powietrza 38w,
-osuszacz powietrza 24w,
-jonizator powietrza 2w.

Czasowy włącznik trzyma dzieciaki na słońcu przez 18h. Czasem zmieniam o godzinę/pół godziny w jedną bądź druga stronę dla bezpieczeństwa. Radialny chodzi cały czas zależnie od temperatury a oscylacyjny ma mieszany czas pracy w nocy. Nawilżacza nie używam bo ostatnio oddają dużo wilgoci. Jonizator chodzi cały czas. Osuszacz utrzymuje 50-55% wilgotności.
Z uwagi na to, że jest to moja druga uprawa w środku i nadchodzi czas rozliczenia za prąd zaczynam się obawiać. Czytałem artykuł na tym forum gdzie było napisane, że elektrownia widzi włączenie lampy jeśli jest to najmniej 600. Później było opisane włączanie kilku lamp o łącznej mocy 2000w tak żeby nie wzbudzało to podejrzeń i mieszanie tego z urządzeniami indukcyjnymi.
W mieszkaniu wszystko jest na prąd (krany w domu po 2kw, bojler, płyta indukcyjna i tak od kilku lat). Kiedy lampa ma się wyłączyć robię małe zamieszanie.
Dom ma jeden licznik główny, podlicznik do którego są podłączone jeszcze dwa na osobne mieszkania z czego jeden jest mój (chyba jeszcze komunistyczny, dłużej włączony kran z konsolą i lampą robi spięcie czego się boję przez nagły spadek 3kw).
Rozliczamy dom z elektrownia raz na pół roku. Pierwszy raz włączyłem lampę 2 miesiące przed rozliczeniem z elektrownia. 6 tygodni po rozliczeniu miałem zbiory. Wtedy zacząłem przygotowania do outa lampa była włączana na 2-3 tygodnie przez 2 miesiące wysiewu. Teraz jest włączona 6 tygodni i zbliża się kolejne rozliczenie.
Rachunek gospodarstwa domowego ze statystyk które znalazłem na internecie oscyluje w granicy 230-300 zł na miesiąc. Za mieszkanie płacę 300-400 zł. Wcześniej miałem komputer z 600w zasilaczem i płaciłem 250.
W domu mam porządek. W razie w przygotowane elegancję ubranie i mowa która może zmniejszy wyrok do zawiasów.
Interesuje mnie jaka jest możliwość, że po rozliczeniu zapuka do mnie pogotowie energetyczne lub policja? Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Interesuje mnie jaka jest możliwość, że po rozliczeniu zapuka do mnie pogotowie energetyczne lub policja? Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.


Bliska 0% ludzie zużywają więcej prądu niż ci się wydaje :p 2kw w te czy wewte nie robi różnicy.
 

Samsung s10

Active member
Rejestracja
Wrz 1, 2019
Postów
25
Buchów
0
Policja ma w to wy***ane. Zalezy czy masz gospodarstwo czy mieszkasz w mieszkaniu 40m2 :) Kolegi babcia uzywa starego sprzętu AGD i rtv w mieszkaniu i wychodzi jej 400zł na 2 miesiące ;O a mieszka sama babinka biedna. Na działce budowlanej u ,,znajomego'' jak jest ta pierwsza faza przypinki do Sieci wychodzi mi po 2-3tysiące miesiecznie za prąd i nikt nie intresuje sie tym.
 

LubieZiolo

Member
Rejestracja
Sie 16, 2019
Postów
5
Buchów
0
Teraz będę spać spokojniej dzięki :d. Rachunek miesięczny 500 pln wychodzi mi
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Nic nie bój, nie będzie żadnego przypału z powodu zużycia.
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Ja po 700-800 płaciłem w bloku w pl wiec nie masz co się martwic
 

Samsung s10

Active member
Rejestracja
Wrz 1, 2019
Postów
25
Buchów
0
Przy growach na te 600 lub 1000W w starych blokach bardzo często słychać przez sciany szum turbiny wentylacji :p do tego jakieś wibracje itp, na to trzeba tez uwazać, w nocy łatwo takie coś usłyszeć jak juz jest cicho ;)
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Jak się ma głowę na karku to nic nie słychać :jprd: :hypnotized-smiley:
 

LubieZiolo

Member
Rejestracja
Sie 16, 2019
Postów
5
Buchów
0
Jeszcze raz dzięki. Turbine może słychać ale tylko na 20 cm i wyłącznie w okolicy okna. Trzeba zainwestować w tłumik :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół