nasiona marihuany

Jak wyciszyć powietrze wychodzące z wentylatora??

Wyszukiwarka Forumowa:

holii

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2012
Postów
376
Buchów
218
Witam. Macie jakieś metody żeby wyciszyć dźwięk wylatującego powietrza przy samym wentylatorze? Nie chodzi mi o dźwięk działania wentylatora tylko o dźwięk wypchanego powietrza.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jeśli tylko powietrze to nawet zwykły przewód wentylacyjny to załatwi. Kilka załamań i po sprawie. O ile to nie jest jakiś mocarny sprzęt hehe
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Musisz wychować powietrze. Zrobić kolanko lub kilka albo długi przewód który się rozszerza np 100mm—-> 150mm
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Ja używam starego filtra- w namiocie jest filtr ten właściwy, rura, wentylator i za nim ten stary zużyty filtr.
 

holii

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2012
Postów
376
Buchów
218

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
sorry nie rozumiem Twojego pytania.... normalnie podłączyć do wentyla na wyjściu przewód.... I wogole używać tego przewodu wszędzie zamiast standardowych rur
 
R

Rodzilla

Guest
Miałem taki przewód i było ok ale powietrze zasysane z pokoju robi nieznośny do spania szum. Teraz zamontowałem na rurę pcv trzy warstwy mat wygłuszających i jest to samo. Wentylator z filtrem mam na zewnątrz , zestaw wyciąga powietrze z pokoju. Nie mam pojęcia jak to wszystko wygluszyc
 

romrom

Member
Rejestracja
Wrz 10, 2019
Postów
19
Buchów
0
filtr > tłumik > wentyl > tłumik > rura wylotowa. W takiej konfiguracji przestaje słyszeć pęd powietrza a zaczynam słyszeć wentylator. Owinąłem chu*a armaflexem i teraz jest naprawdę cicho przy 200m/h prawie nic nie słychać, przy 400 lekki szum łożyska wenta.
Przestałem używać tłumików elastycznych bo wełna łapie po jakimś czasie wilgoć oraz z obawy przed rozdmuchiwaniem po mieszkaniu wełny skalnej. może schiza, ale ch*j tam.

displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

romrom

Member
Rejestracja
Wrz 10, 2019
Postów
19
Buchów
0
Na końcu można, a w zasadzie powinno się dać ,,skrzynkę rozprężną". Kkażde kolano, zakręt, element systemu powoduje podniesienie sprężu a przez to hałasu powietrza wylotowego. gdyby dać skrzynkę na wejściu i na wyjściu instalacji było by idealnie. Jak będę te bebechy wywalał na dach boksa postaram się zrobić pomiary i dokumentację z montażu. W każdym razie: zapewnienie minimalnych oporów instalacji niweluje hałas, komplikacja go podnosi. Wielkość skrzynki rozprężnej powinna być policzona do wydatku instalacji
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół