nasiona marihuany

[0.09m2] 50W Pico Seeds Factory

Wyszukiwarka Forumowa:

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Witam,

zapraszam do fotorelacji w której to postaram się przedstawić w formie
graficzno-pisemnej przebieg zmagań z "piko produkcji" nasion feminizowanych.
Po co ?
Dla nauki, dla zabawy, dla tanich nasion,
aby udowodnić sobie że piko może być piękne (tzn że się da) - lub obalić tą tezę :)

Materiał genetyczny:
"matka z jajami" czyli jak to się teraz mówi - członek sekcji LGBT+:
- Auto Gorilla Glue (Fast Buds)

Biorcy nasienia:
- Auto Gorilla Glue (Fast Buds)
- Auto Northern Lights (Seedsman)
- Auto AK 470 (Sensi Genetics)
- Auto LSD (Barney's Farm)
- Jakiś mix genetyczny z poprzedniej zabawy sts'em

(wszystkie nasiona feminizowane)

Hardware:
Box: 0.3x0.3x0.6m (0.09m2)
Światło - chiński biały led 50W ( 18/6h cały czas).
Doniczki- wielodoniczki 6 x ~150ml
Wentylacja - na początek wentylator komputerowy,
(jak zacznie unosić się aromat to jakiś kanałowy z filtrem węglowym).
Pożywka: Peters Blossom Booster (za jakiś czas, w mikrodawkach).
Gleba: Jakaś marketowa Compo do sadzonek + hydrożel(mam nadzieje że pomoże ustabilizować wilgotność gleby). Dosypałem troszkę grzybków i bakteri od BioTabsa.


Czas start:
6 IX - Ojciec pokazał się na powierzchni. Kiełkowanie odbyło się bezpośrednio w doniczce poprzedzone kilkugodzinnym moczeniem w H20.
Aktualne warunki w boksie to temperatura 21-25stC, wilgotność 60-75% (nawilżacz przed wlotem powietrza, sterowany sonoff'em)
Biorcy poczekają na swoją kolej ~2 tygodnie, zresztą zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Do procesu feminizacji (o ile do niego dotrwamy) użyty zostanie STS wg forumowego przepisu, rok przeleżał w lodówce, ale mam nadzieję że da radę.
Na koniec powtórzę: projekt robiony dla zabawy, na pełnym luzie. Jeżeli uda się uzyskać jakieś kule to oczywista oczywistość że jakiś OS się pojawi.

Zdolności poetyckich to ja nie posiadam, fotograficznych tym bardziej, więc z góry przepraszam za chaotyczne wypowiedzi i zdjęcia jakby robione lodówką.

Aktualizacja co ~7 dni lub w razie wyższej konieczności.
Wszelka krytyka mile widziana.




 

JBlaze

Well-known member
Rejestracja
Sie 22, 2019
Postów
106
Buchów
1
"dawcy nasienia" :D
ciekawy projekt ,bd patrzy i odwiedza.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Siadam w pierwszym rzędzie i bacznie się przyglądam :)
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Witam,

ehhhh, ohhhh, i kamieni kupa ....
Projekt się przedłuży o jakiś tydzień lub dwa ...
Mamusia nie ma ochoty rosnąć, aktualnie wygląda jak by
dorastała w Prypeci zaraz po wybuchu reaktora.
Tak na poważnie, po ostatnmiej sesji (post nr 1), coś zaczeło mnie niepokoić,
listki zaczeły się dziwnie układać, wzrost zachamowany, kolory blade...
Szybka decyzja, zmiana medium. Dostała nową (przesianą) ziemię do sadzonek z Hollasa (moja ulubiona). (Korzenie bialutkie)
Bardzo delikatnie podlana.Oczywiście zero nawozów, światło 20/4, podniesiona wilgotność do ~70-75%, Oprysk z Asahi. I tylko marnieje...
Co by nie tracić czasu, (swojego i użytkowników forum) wczoraj drugie nasionko wylądowało w doniczce.

Teraz prośba do Was: czy po zdjęciach jesteście w stanie ocenić co dolega pierwszemu egzemplarzowi ?
Przelana nie była, przesuszona też, zero nawozów czy innych dodatków(oprócz oprysku z Asahi), temperatura stabilna, żadnych stworków czy to na powierzchi czy w ziemi nie znalazłem.

Genetyka czy błąd ludzki ?





Straciła możliwość aby przekazać swoje geny .... jednak ją zostawię jako "materiał do badań", czy STS działa, czy Asahi leczy tak jak głoszą legendy, itd ... :spalony:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie wiem co ty jej robiles, wyglada jak przewiana i przelana (hydrozel?). Ona ma 10 dni? Daj jej wieksza doniczke, w 150ml ziemi do sadzonek to nie wypali, jakbys tego torfu nie przesial ;)
 
U

Usunięty 65798

Guest
przesadź ją może bez tego hydrożela do light mixa i lej bakterie.
poza tym wygląda na mutanta, mutant potrafi czasem zaskoczyć lub nie :D
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
[MENTION=85529]Honza[/MENTION] & [MENTION=79537]benger[/MENTION] :
Ziemia była przesiana, ale w hollasie nie znajdziesz "włosów" torfowca, na sicie pozostało tylko trochę zbitych gródek.
Większe doniczki odpadają, mają być karły, takie założenie projektu.
Hydrożel - teraz praktycznie nieużywany, dosłownie szczypta na 10 litrów podłoża.
Bakterie i grzybki - obecne.
Dzięki chłopaki za Wasze pomysły, zobaczymy co z niego wyrośnie. Jeżeli coś ciekawego to może dostanie szansę na samozapylenie,
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Cześć czołem napewno zajrze co się dalej z tym dzieje.

Jestem bardzo ciekawy co z tego Mutanta wyrośnie :p
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
No jak to ma rosnąć normalnie jak po podlaniu jest przelane, a potem przeschnięte ? Ewentualnie cały czas przelane... Minimalnie te dwa/trzy litry pojemności doniczka musi mieć . Wszystko o mniejszej pojemności = kłopoty. Podłoże za mało spulchnione. Popatrz sobie jak ludzie prowadzą uprawy i wyciągnij wnioski.
 
Ostatnia edycja:

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
No jak to ma rosnąć normalnie jak po podlaniu jest przelane, a potem przeschnięte ? Ewentualnie cały czas przelane... Minimalnie te dwa/trzy litry pojemności doniczka musi mieć . Wszystko o mniejszej pojemności = kłopoty. Podłoże za mało spulchnione. Popatrz sobie jak ludzie prowadzą uprawy i wyciągnij wnioski.

Masz 100% o ile to była by "standardowa" uprawa. Normalnie sadzę do 9.5 lub 11l. airpotów, było też DWC...więc ekspertem nie jestem ale coś tam wiedzy teoretycznej mam.
Zgdzam się z twierdzeniem, że im większe medium tym łatwiej zachować równowagę (biologiczną, chemiczną, hydrologiczną).
Jednak główne założnie tego laba to minimum medium. Uprzedzam pytanie "Po co Ci to ?" - bo lubię i mogę :freak2: może również z nudów.
Nigdzie nie widziałem tutaj podobnego projektu, kiedyś gdzieś była tylko zabawa w sadzenie w puszki 0.5l.
Jeżeli chodzi o spulchnienie ziemi, jest jak kołderka z gęsiego puchu, ....
Nie chcę polemizować, tym bardziej się kłócić .... wiem na co się zdecydowałem, wiem że zabawy przy tym będzie bardzo dużo. efekt mizerny lub żaden.... ale czy się da ? To pytanie mnie nurtuje, i chcę sobie (i Wam) na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam ... Jutro postaram się wrzucić jakieś fotki, druga siewka już na powierzchni... a pierwsza "udaje" że żyje....
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Witam,

Na początek muszę przyznać się do winy....
Z własnego lenistwa nie sprawdziłem parametrów wody na aktualnej miejscówce, co się okazało ?
PH ~8(test kropelkowy, miernik gdzieś zakopany). Czy to było winą problemów z roślinką nr. 1 ?
Napewno był to jeden z czynników które jej zaszkodziły.
Teraz przygotowałem sobie 5L zbiornik z wodą PH ~6.5(zakwaszona zwykłym octem...), ~260-270 PPM.

Skróciłem czas świecenia do 18h, co by miała okazję się chwilę dłużej regenerować.
Pierwsze piętro liści zostało zutylizowane, pożókły, zrobiły się kruche.... zmarło im się...
Ziemia wymieniona jak już wspomniałem na Hollasa dla sadzonek.
Chwilę przed zrobieniem zdjęć dostała pierwszy oprysk STS'em.


Roślinka nr 2. Odmiana ta sama, warunki te same. Tej chyba nie pomaga period 18/6 bo niebezpiecznie się wydłuża. Pożyjemy zobaczymy.

Jeżeli wszystko będzie ok, to za jakiś tydzień do ziemi trafią biorcy pyłku.









 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,105
Buchów
9,709
Odznaki
10
Tylko pamiętaj, że ten ocet się "rozkłada" w wodzie. Zanim znowu podlejesz, to może już być znowu wyższe pH.
A najmłodsza się wyciąga bardziej z racji oddalonego światła, a nie braku go przez kilka godzin.
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Witam,

.... i się poddałem ...., nie dla mnie uprawa w mikro-doniczkach , to nie ten poziom (jeszcze)...
Więc tak, roślinki przeznaczone na zmiane płci, w stanie prawie agonalnym zostały przeniesione do większej donicy.
Razem z nimi trafiła tam reszta trzódki. Więc powstał burdelik z prawdziwego zdarzenia.
STS zmieszany w 2017 roku jednak nie działa, dzisiaj na szybko zrobiłem nową mieszankę wg przepisu forumowego i transwestyci
dostali po kropelce "bazy" na swoje stożki oraz lekkie nagięcie co by mniej światła zabierały młodym matkom.
Czekamy na banany ....

Zdjęcie z 2 X 2019


Zdjęcie z 4 X 2019


Zdjęcie z 7 X 2019
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół