nasiona marihuany

[AF][2x40W LED COB DIY] [1x SWEET NURSE AUTO CBD, 1x WHITE WIDOW XXL AUTO]

Wyszukiwarka Forumowa:

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Szczerze? Zdecydowanie lepszy efekt uzyskałbyś wieszając tą CFLkę normalnie z odbłyśnikiem :)
Na przedostatnim zdjęciu widać ile światła ucieka na boki zamiast świecić na planta.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Ten biały pas to zewnętrzna lampa blyskowa, ale masz racje na tej wysokosci marnuje sie swiatlo . Na zdjeciach probnie zawiesiłem na tej wysokosci tego CFLa doraznie miał być nizej rowno z rantem doniczki, ale... niestety ta lampa troche grzeje z bliska o ile Sweet Nurse nic nie dolega to White Widow od razu oklaply liscie (delikatniejsza jakas) jak ja spuszcze tak jak planowałem to mi powiedną i plan szlag trafił...

Troche zaczynam zalować tego zakupu, przembinowałem nie potrzebnie.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
A jednak zrobiłem jak planowałem, delikatnie poprawiłem wentylacje i wszystko gra.
Wszystkie odrosty i włoski niżej doświetlone, od gory dalej swieca ledy.
Tylko ciasno ehh... brakuje z 15 cm po szerokosci zeby bylo super.







 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Zamontuj sobie jeszcze jakiś mały went. pod tą cflką np. komputerowy- zawsze coś to wydmucha te ciepło od żarówy.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Tak zrobie, musze załatwić jakiś went na podłoge. W srodku jest ok 28-30 C*
Pierwsza noc z oswietleniem bocznym juz dała jakieś rezultaty, mikro odrosty (doslownie listki po 2mm dlugisci) urosło w oczach i odrazu pusciło włoski.
Szkoda ze z 10 dni temu tak nie zrobiłem zanim zaczeła kwitnąć, nie wiem czy teraz roslina nie marnuje zbednie energi na te mikro odrostki.
Zobaczymy...







Przepraszam za jakość zdjęc ale aparaty mi glupieją jak nie przy folii to przy oswietleniu a nie chciałem wyciągać doniczek i znowu wszystko ustawiać
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Witam, dzień 35

CFLka wylądowała jednak poziomo nad roślinami z trzech powodów, po kilku dniach dookoła siatki liście zaczęły robić się jasno zielone a nawet delikatnie żółte, myślałem, że brak azotu, ale reszta liści była ok ( chyba za dużo swiatła lub za duże promieniowanie cieplne a tego już wiatrakiem sie nie usunie i chlofofil zaczął sie wypalać a przynajmniej tak to sobie wytłumaczyłem...), pomijając dolne najstarsze, które zółkną CHYBA z naturalnych przyszczyn).
Druga sprawa to to, że 3-4 młodziutkie listki przytopowe zaczęły "rdzewieć, brunatnieć" (nie wiem jak to nazwać) w miejscu styku z siatką, podejrzewam że dostały za dużo cynku który sie rozpuscił z siatki ocynkowanej, wieczorem spryskuje liście z baaaardzo delikatnie rozrobionym NPK na kwitnienie, może to od tego...
no i trzecia sprawa, miejsce a własciwie jego brak było za ciasno, byle ruch a nawet podlewanie to msakra przy pkazji liscie zachaczały o siatke i sie kleczyły
O ile fajnie dolne partie ruszyły i odrazu zakwitły o tyle w/w sprawy przeważyły o wyciągnięciu lampy do góry.

Sweet Nurse dawała rade, ale White Widow świrowała na maxa, liscie jak nie na maxa w góre pionowo to za kilka godzin pionowo w dół dosłownie wisiało wszystko i tak na zmiane.
Wogóle ta White Widow delikatna jakaś mi sie trafiła i dziwna sprawa kilka łodyg rośnie mi po "skosie" jak jakieś zboże...


Sweet Nurse










White Widow



I tu pytanie też mieliście takie łodygi ? Jest ich dosłownie kilka, jakaś mutacja czy coś








No i opisane wyżej "jakieś porażenie" ja podejrzewam Cynk i wode z siatki + za mocne doświetlenie tych miejsc. Na szczeście kolor wszystkich lisci wraca do normy,





I razem



 
Ostatnia edycja:

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Witam, dzień 40

Ogólnie wszystko ok, delikatnie zaczyna brakować azotu jutro bede podlewać (Plagron Terra Bloom), no i ciasno w boxie rośliny wychodzą kwadratowe (box 40x60x100) podziwiam jak inni wciskają 3 a awet gdzieeś widziałem 4 rośliny na taki metraż.
Dzisiaj lampy poszły w góre ( wyżej już sie nie da) bo szczyty były troche za blisko, mam nadzieje że już nie bedą się wyciągać w góre.
No i temperatura niestety wzrasta bo i kubatura coraz mniejsza, aktualnie przy szczytach 26-30 *C, musze poprawić wentylacje.
Troche liści wywaliłem dolnych żółtych bo nie dało sie podlewać i te co są na zdjęciu zółte chyba też wywale...
WQrwiać mnie zaczyna ten kartonowy box ledwie to sie już trzyma i cięzko cokolwiek przerobić na namiot szkoda mi kasy, ehh...


WHITE WIDOW










SWEET NURSE CBD









I RAZEM DLA PORÓWNANIA







Mogłem coś podstawić puche piwa czy coś dla porównania, następnym razem
 
Ostatnia edycja:
P

PolnaMiedza

Guest
Ładne krzaczki. Widać że to nie będzie twoj ostatni projekt:brawo: Pozdrawiam.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Ładne krzaczki. Widać że to nie będzie twoj ostatni projekt:brawo: Pozdrawiam.

Dziękuje, od początku miało być jak najbardziej niskobudżetowo, ale jak zwykle apetyt rośnie w miare jedzenia :)
Najlepsze jest to, ze nie wiem kto to wszystko wypali. Ja nie paliłem chyba z 12 lat jak nie lepiej, w domu też nikt nie pali MJ zarobić też na tym nie zarobie bo strach... a i znajomości sie pourywały.
Kiedyś nie powiem troche sie jarało, ale ostatnie czym zostałem poczestowany obrzydziło mi MJ na tyle lat, jak sie pozniej okazało była to właśnie White widow ale maczana w jakimś gównie o czym nie wiedziałem... myślałem że pie****ca dostane ( dobrzy koledzy).

A że chwilowo siedze w domu i nie wiem co zrobić z czasem przypadkiem tu trafiłem i pomyślałem o jakiejś odmianie z przewagą CBD przeciw bólowwo padło na Sweet Nurse
Przedewszystkim chodzi o to, że wiem co to jest bo z własnej uprawy !

A już mi chodzi po głowie hydroponika Kolego PolnaMiedza heheh
Tylko tym razem nie taka prowizora na drutach i tasmie klejacej
Traktuje to chyba jako nowe hobby i nie powiem wciąga to :lol3:
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
No i pojawiły sie problemy, liscie coraz bardziej zmieniały kolor myślałem, że mało azotu albo potasu, ale nie pasowało mi to...
Przekopałem chyba całe forum w porownywaniu zdjęc i zacząlem podejrzewać ph.
Ostatni 3-4 podlania nie sprawdzałem ph bo paski sie skonczyły zresztą o ile na początku nie miałem z nimi problemu o tyle ostatnio zmieniały kolor w cały swiat w ciągu kilkunastu sekund.
Wczoraj kupiłem test kropelkowy dzisiaj podlewam mieszanką NPK + ocet (kranówka) ph ustawione na 5.5-6.5 a z dna doniczki wylało sie ph 8 !!!
Doniczki do wanny 6 litrow na doniczke muszynianki zeby nie wyplukać wszystkiego +ocet ph ustawione na 5.0-5.5 az zaczeło sie lać dnem ok 6 ph.
Moje zaniedbanie niestety....





Na drugim zdjeciu troche światlo przekoloryzowało na bardziej żołte, te plamki dopiero dały mi do myślenia.
Zobaczymy co z tego dalej będzie.
Tylko dlaczego to tak urosło ? Nawet bez pasków wiedziałem ile odmiezyc octu itp.
i jak być krok przed żeby to tak nie rosło ?
 
Ostatnia edycja:

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Grunt, że szybko zareagowałeś, oby było dobrze :)

Musi być dobrze Kolego :)

Korzystał ktoś z Was z tego ?





W ogrodniczym Pani bardzo zachwalała ze to jakies inne ph minus, odpowiednia konkretna proporcja obniża ph ziemi o 1ph, lać nie czesciej niz 14 dni.
Ktoś korzystał?
...bo mi to wygląda na jakies smart ph minus hehehe skad to ma niby wiedzieć czy obnizyc z 14ph czy z 7ph o jedną jednostke ?
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Smart to Ty masz być i widzieć, jakie masz pH i ile tego wlać w ziemię, żeby dostać to, czego chcesz :p Tam konkretna dawka obniża o 1 punkt i tyle, obojętnie, jaka jest wartość startowa. Powodzenia z matematyką xD
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Wolał bym juz gramy liczyć niz to dawkowanie hehehe
...ale widze, że bedzie dobrze kolor powoli wraca rośliny dalej rosną, narazie żadnego innego buntu nie widac.












A zeby szlag tego nie trafił w tym błocie po przelaniu tymczasowo podlaczylem troche powietrza do ziemi z agregatu po lodówce.
Wiem, wiem, można sie śmiać...









 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół