nasiona marihuany

Plamy na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:

Trichomer

Member
Rejestracja
Sie 22, 2019
Postów
16
Buchów
0
Siemka, zauważyłem, że u niektórych krzaczków na liściach pojawiły się plamki, ponadto liście zaczynają robić się żółtawe. Co może być przyczyną tych dwóch problemów ? Jak mogę temu zapobiec ?





 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Podobnie wyglądający problem mam z miętą na balkonie. Kilka dni temu podlałem biohummusem i wygląda to lepiej przy nowych liściach. Siakiś niedobór... Muszę podlać jeszcze.

Pierwsza opcja wygląda na niedobór azotu lub za wysokie pH, jeśli dobrze pamiętam, pod to, co inni wrzucali na forum i jakie odpowiedzi dostawali.

Nawozisz je jakoś? Jakie masz pH, jaka ziemia? To pomoże innym zidentyfikować problem.
 

Trichomer

Member
Rejestracja
Sie 22, 2019
Postów
16
Buchów
0
Nie nawożę, ziemia uniwersalna PSB o odczynie PH 5,5-6,5. Praktycznie przez cały czas podlewałem Muszynianką o PH ~6.0, ale od niedawna podlewam wodą z kranu. Nie mam regulatora PH, ani miernika. To musi być chyba wina wody.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Praktycznie przez cały czas podlewałem Muszynianką o PH ~6.0

pH muszynianki to 8-9, jak tylko gaz z niej uleci. Po za tym jest tak twarda że nie nadaje się do podlewania roślin. Na pocieszenie powiem Ci że ta twoja uprawa wygląda tak biednie że lepiej było by te patyki wyrzucić, i zacząć od początku. Nic z tego nie będzie.
 

Trichomer

Member
Rejestracja
Sie 22, 2019
Postów
16
Buchów
0
Nie no coś z tego będzie hah. Wiem, że będzie mało. Po tych wszystkich krzaczkach zamierzam zakupić wszystkie potrzebne rzeczy, oczywiście przed tym dopytać się co kupić i poczytać. Growbox wynosi 60x60x150, jest dobry. Wystarczy zakupić lepszą wentylacje, oświetlenie, nawozy i regulatory. Wracając, musiałbym ogarnąć wodę z prawidłowym pH tak? Chciałem jeszcze odratować te krzaczki, niektóre ładnie wyglądają jak na TAKI OSPRZĘT.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Nie no coś z tego będzie hah. Wiem, że będzie mało. Po tych wszystkich krzaczkach zamierzam zakupić wszystkie potrzebne rzeczy, oczywiście przed tym dopytać się co kupić i poczytać. Growbox wynosi 60x60x150, jest dobry. Wystarczy zakupić lepszą wentylacje, oświetlenie, nawozy i regulatory. Wracając, musiałbym ogarnąć wodę z prawidłowym pH tak? Chciałem jeszcze odratować te krzaczki, niektóre ładnie wyglądają jak na TAKI OSPRZĘT.

Zamiast ogarniać wodę o konkretnym pH, zainwestuj w miernik pH i preparaty do jego regulacji.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
pH muszynianki to 8-9, jak tylko gaz z niej uleci. Po za tym jest tak twarda że nie nadaje się do podlewania roślin. Na pocieszenie powiem Ci że ta twoja uprawa wygląda tak biednie że lepiej było by te patyki wyrzucić, i zacząć od początku. Nic z tego nie będzie.

Ph 8-9 po wygazowaniu ?!
To juz wiem co u mnie poszlo nie tak...
Malo tego plukanie zrobiłem też muszynianka...

Edit:
Az musialem sprawdzic, odgazowałem ta wode zostawiłem na noc rano zmierzyłem ph 6,5-7
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół