nasiona marihuany

Mały ale swój - jaka lampę led wybrać?

Wyszukiwarka Forumowa:

Kokoko

Member
Rejestracja
Sie 27, 2019
Postów
6
Buchów
0
Witam wszystkich.

Planuję zrobić sobie małego growa bo ten syf z ulicy nadaje się na cegły albo brykiet. Chcę mieć jedno dzieciątko, zdrowe, zadbane i wytrenowane. Nasłuchałem się o różnego rodzaju lampach, jedne grzeją zbyt mocno inne zużywają niepotrzebnie prąd. Ledowe podobno spoko ale też niektórzy kłamią w opisach tych lamp. Zwracam się do was z zapytaniem i prośbą o pomoc. Czy taka żarówa mi wystarczy na 1 karzełka?
A może podsuniecie coś innego? Będę bardzo wdzięczny :) zapraszam przy zbiorach.

Pozdrawiam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
nie wrzucaj linków z allegro
ta lampa się nie nadaje, tzn. wiadomo - coś tam urośnie ale to nie jest to czego szukasz.
jak mały ten boks planujesz zrobić ? jakie wymiary podstawy będziesz mieć bo to są najważniejsze dane w oparciu o które można zacząć myśleć o doborze światła
 

Kokoko

Member
Rejestracja
Sie 27, 2019
Postów
6
Buchów
0
Sorry, spieszyłem się pisząc posta. Nie przeczytałem regulaminu, ale już nadrobiłem.
Potrzebuję lampki na 1 roślinnkę ewentualnie na 2. Na 1 zrobię boxa 60x60x150 i wytrenuje swoją slicznotkę, ewentualnie 100x100x150 i wtedy 2 panienki albo jedną mocniej wytrenowana. Co o tym myślisz? Polecisz coś?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Z lampami niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie. Ale jedno jest pewne, przy tych wielkościach, to spokojnie od 4-6 sztuk możesz myśleć. Celuj wyżej! :D
 

Kokoko

Member
Rejestracja
Sie 27, 2019
Postów
6
Buchów
0
4-6 dziewczyn?? Donica 40x40 taka z 10l i jedna piękną wysportowana laskę. Zrobi robotę :D więcej nie trzeba.

P.S. Dalej potrzebuję pomocy z oświetleniem :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Do 60 x 60 HPSa 150 lub 250W kup.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
A, chyba że tak :D Ale wciąż, spokojnie znajdzie 10 litrowe donice 25x25 tyle, że 26 wysokości mają. 15L okrągła jest np. ze średnicą 34. Ta czterdziestka musi być bardzo niska, mam wątpliwości, czy to ma sens. Ale dobra, nie o tym mowa xD

A co do lampy, ponieważ nie ma żadnego odniesienia teraz w pierwszym poście, dodaj jakieś parametry - przede wszystkim cenę, jaką jesteś skłonny wydać.

EDIT
Albo zmień formę światła, jak Śmieszek420 proponuje - to pewnie będzie tańsze, choć nie pod względem żarcia prądu na dłuższa metę.
 

Kokoko

Member
Rejestracja
Sie 27, 2019
Postów
6
Buchów
0
Polak zawsze znajdzie do czego się przypie****ić. No cóż poszukam odpowiedzi na innym forum. Led na jedną roślinkę. Czego chcieć wiecej? 60x60, jedną wysportowana dama która będzie miała zapas miejsca. Ma być ekonomicznie i w przystępnej cenie. W innym wypadku napisal bym w sub forum o nazwie lampy hps.
Mógłbym kupić jakąś lampe 200-400w za 3000 zł z soczewkami, chłodzeniem i czym tam jeszcze, ale nie chce przepłacać. Stąd moja prośba o pomoc.

Proszę nie patrzcie na nic innego A tylko i wyłącznie na lampę ;)

Pozdro
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Polak zawsze znajdzie do czego się przypie****ić. No cóż poszukam odpowiedzi na innym forum. Led na jedną roślinkę. Czego chcieć wiecej? 60x60, jedną wysportowana dama która będzie miała zapas miejsca. Ma być ekonomicznie i w przystępnej cenie. W innym wypadku napisal bym w sub forum o nazwie lampy hps.
Mógłbym kupić jakąś lampe 200-400w za 3000 zł z soczewkami, chłodzeniem i czym tam jeszcze, ale nie chce przepłacać. Stąd moja prośba o pomoc.

Proszę nie patrzcie na nic innego A tylko i wyłącznie na lampę ;)

Pozdro

jak nie chcesz przepłacać to zrób sobie samodzielnie panel led na ledach COB
podaj zakres kwoty jaką możesz przeznaczyć bo wtej chwili każdy błądzi po omacku.
do namiotu 60x60 panel 200w zrobi porządną robotę ale w przypadku 1x1m to już chyba trzeba celować w 350w (niech ktoś poprawi bo nie jestem pewien)
no i nie widzę sensu jednej dużej donicy wypełniającej cały namiot bo nie dość że będziesz mieć straty światła to bryła korzeniowa nie zdominuję całego medium a nawet jeśli próbowałbyś długo wegować krzaka żeby korzenie rozrosły się maksymalnie możliwie to plant Ci wyjdzie kominem :]
także warto przemyśleć jeszcze kwestię tego 'jednego' planta

edit

donica 40x40 to około 50L ziemi w zależności od wysokości doniczki.
ogromna jak na boksa 60x60.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Chcesz led na 0.36m2? Ja mam cob a 150w i daje rady więcej niż dobrze ale jak sam nie zrobisz to musisz 1000 wyrzygać . Monochromy jeszcze zostają typu Mars hydro czy Lucky grow. Nie wiadomo jaki masz budżet a na lampie się nie kończy bo jeszcze wentylacja dochodzi itd. Dlatego Smieszek napisał o hpsie bo to najtańsza opcja. Przemyśl sprawę a nie straszysz że na inne forum pójdziesz. A co myślisz że tam Ci ludzie wszystko wypiszą i wymalują ?
 

Kokoko

Member
Rejestracja
Sie 27, 2019
Postów
6
Buchów
0
Może mnie trochę poniosło, wybaczcie.

Chce lampę ledowa o mocy 100w na jedną roślinkę. Zrobię w takim razie mniejszego boxa, żeby nie tracić swiatła. Kwota jaką mógłbym przeznaczyć to jakieś 500 zł.

Zaciekawiło mnie rozwiązanie z samodzielnym zrobieniem panelu. Może to będzie dla mnie odpowiednie rozwiązanie.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Może mnie trochę poniosło, wybaczcie.

Chce lampę ledowa o mocy 100w na jedną roślinkę. Zrobię w takim razie mniejszego boxa, żeby nie tracić swiatła. Kwota jaką mógłbym przeznaczyć to jakieś 500 zł.

Zaciekawiło mnie rozwiązanie z samodzielnym zrobieniem panelu. Może to będzie dla mnie odpowiednie rozwiązanie.

no to za 500,- możesz pomachać na pożegnanie panelowi led bo sam zasilacz to wydatek około 250,-
do tego dochodzą diody, radiator oraz wentylatory które również wymagają zasilania.
będziesz musiał podciągnąć kwotę.
jak nie masz z czego wystartować to jedyna dostępna i zarazem najlepsza dla ciebie opcja to HPS
możesz też zacząć kombinować ze zwykłych żarówek LED.
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
no to za 500,- możesz pomachać na pożegnanie panelowi led bo sam zasilacz to wydatek około 250,-
do tego dochodzą diody, radiator oraz wentylatory które również wymagają zasilania.
będziesz musiał podciągnąć kwotę.
jak nie masz z czego wystartować to jedyna dostępna i zarazem najlepsza dla ciebie opcja to HPS
możesz też zacząć kombinować ze zwykłych żarówek LED.


ale może kupić Mars Hydro 48 za niecałe 500zł i trzymać pod nim więcej niż jeden krzak ;>

https://www.mars-hydro.com/led-grow...-light-for-medical-plants-mars-hydro-for-sale
 

PatriotCannabis

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2012
Postów
63
Buchów
0
Witam, Ja na alieexpres kupilem za ok 750zl mars hydro reflektor na promocji nowka 720w ale pobor 298w realny i mam go w boxiku 180x40h90 ale uzywam ok 120x40x90 i powiem ze w 54dniu od nasiona konkretnie topy nabija, mialem poprzednio zyrandol ok 100w i lipa straszna...
Mysle ze spokojne te slabsze marsy sobie poradza, pozdrawiam.
 

Kokoko

Member
Rejestracja
Sie 27, 2019
Postów
6
Buchów
0
ale może kupić Mars Hydro 48 za niecałe 500zł i trzymać pod nim więcej niż jeden krzak ;>

https://www.mars-hydro.com/led-grow...-light-for-medical-plants-mars-hydro-for-sale

Tak się złożyło, że można by napisać, że Beerus musi się jeszcze dużo nauczyć od Whisa :D (Beerus - Bóg zniszczenia, Whis czytame "wizz" Mentor Beerusa z Dragon Ball super) Bez obrazy :)

Dzięki za pomoc Wizz ten Mars Hydro wygląda nieźle. Trochę jeszcze poczytam o spektrum, barwie światła i chyba to zakupię. W przyszłości pomyślę o budowie swojego panelu led. Szczeże wątpię w zasilacz za 250 zł. Podejrzewam, że wykonuje coś z innego urządzenia i wyniesie mnie to całe 0. Muszę uderzyć do staruszka.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam, zobaczymy się na fotorelacji :) Palcie ziółko bo umrzecie.
Peace, y0
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół