nasiona marihuany

Moj GrowBox.

Wyszukiwarka Forumowa:

GeneralDaimos44

New member
Rejestracja
Sie 25, 2019
Postów
3
Buchów
0
Takiego boksa zmajstrowalem :)

Być może jakieś rozwiązania komuś się przydadzą.

Być może pomogę uniknąć błędów innym które sam popełniłem.

Mile widziane uwagi jak i porady. Jeszcze jest czas na zmiany ;)



Płyty OSB 60x120

0,36m2





Tylna płyta “ze śmietnika”
[po czasie stwierdzam ze lepiej by było kupić kolejną płytę OSB a nie kombinować z docinaniem]

Wszystko pozbijane i poskrecane fest.

Otwieranie boksa poprzez “wyciąganie” dociętej i doszlifowanej “klapy” z płyty. Nie trzeba jej dociskać żadnymi linami czy łańcuchami czy czymkolwiek. Siedzi idealnie ;)





W miejscach łączeń płyt z listwami czy płyt z płytami dałem silikonu troszke łazienkowego białego.

Na tylnej scianie dałem dodatkowo małe listewki do których w razie potrzeby będzie coś przymocowywane

Z przodu zrobione obramowanie do ktorego przymocowałem uszczelki okienne.

Wlot to wiatraczek komputerowy 140mm.
Mieszający komputerowy jakiś mniejszy.
Wyciąg to miał być łazienkowy wentylator firmy Awenta (135m3/h)
[I tu mamy pierwszy fail przy budowie. Wentylator wpada w wibracje powodując rezonowanie całego boksa i buczenie które na dłuzszą mete męczy. W tej chwili wentylator odłączony klapa “uchylona”. Zapachu jeszcze nie ma choć filtr w gotowości. Wentylator wymieniam, na dniach kupuję kanałowy który bedzie połączony pomiedzy boksem oraz być może pomiedzy filtrem, przewodem wentylacyjnym. Tak – szkoda mi miejsca na to wszystko w boksie]

Filtr Can-Lite 150

Na ścianach biała folia ogrodnicza.
[Fail numer dwa/trzy. Przykleilem ją na taśme dwustronną która nie zdała egzaminu. Na szczescie jest trzymana przez listewki oraz to obramowanie z przodu. Druga sprawa to moment budowania. Tak jak ktoś pisał gdzieś na forum najlepiej by było wszystkie ścianki obkleic folią przed skręceniem poszczególnych płyt a nie siedzieć w boksie i docinac równo nożykiem]

Jeśli chodzi o światło to na sam początek żarówki led 4 x ~10W 6500k + 4 x ~10W 2600K
Później CFL 125W DUAL + w fazie kwitnienia wcześniej podane żarówki (nie wiem czy wszystkie, takie są plany(?))
W przyszłości - jak finanse pozwolą - jakiś panel LED.


Boks na maks dwie dziewczyny.

Pytanie nr 1:
Jaki wentylator polecacie za około 200pln ?

Pytanie nr 2:
Czy listwa w środku boksa to dobre rozwiązanie ? (rozmawialem z osobami zajmujacymi się elektryką i twierdzą że nie będzie problemu. W sumie woda się w boksie nie skrapla na sciankach ;))


 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Bardzo schludny boxik.

Odp nr.1: Axial-Quiet jest niedrogi i bardzo cichy. Żywotność jest adekwatna do ceny :)

Odp nr.2: Zawsze staraj się mieć w bocie jak najmniej elektryki. Zasilacze, gniazdka/listwy powinno się trzymać poza boxem. Lepiej dmuchać na zimne :)
 

matilo

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2019
Postów
19
Buchów
0
Świetny growbox. Opisz dokładnie jak zaplanowałeś otwieranie boxa. Co tam jest, jakaś taśma samoprzylepna? Magnes?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół