nasiona marihuany

Żółte krawędzie liści

Wyszukiwarka Forumowa:
Z

ziefak

Guest
Witam wszystkich:tiphat:. Mam pewien problem z moją zieloną dziewczynką. Jest to roślina pełno sezonowa, uprawiana outdoor, odmiany nie znam. Otóż sprawa wygląda tak, że zaczynają od dołu żółknąć krawędzie liści. Grzebałem sporo na forum i po przeczytaniu kilkunastu tematów doszedłem do wniosku, że może to być spowodowane złym ph. Niestety nie posiadam miernika ph i jego zakup w najbliższym czasie też nie jest możliwy, więc nie mam jak tego dokładnie sprawdzić.
Moje pytanie jest następujące: Czy posypanie dolomitem wokół rośliny jest wstanie wyrównać ph gleby na tyle, aby roślina wróciła do normy? Ewentualnie co mógłbym w tej sytuacji zrobić.
Roślina jest już w środkowej fazie kwitnienia, wygląda bardzo ładnie i żal mi ją stracić, bardzo proszę o jakieś rady.
Dodam, że podlewam ją nawozem na kwitnienie Planta Vit oraz boosterm kwitnienia od firmy Hesi.
Zdjęcie liścia:
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Coś za mało grzebałeś. Klasyczny brak magnezu (Mg).
Z azotem (N) też kiepsko, gdybyś miał dużo w roślinie to by problem wyglądał majestatycznie.
Mógłbyś sypnąć dolomitu ale że długo się wchłania to po za nim znajdź jakiś nawóz agrecola czy czego
przeciw brązowieniu igieł lub do thuj. Ma jeszcze chyba dużo potasu (K) więc do kwitnienia się przyda.

Foty wrzucaj do galerii na następny raz bo widzę, że nie ma znaku wodnego forum.
 
Z

ziefak

Guest
Dzięki, zrobię tak jak mówisz. Jutro kupie substral saprol, chyba sie nada.

Co do fotek to zapamiętam na przyszłość, aby wrzucać do galerii.
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Dzięki, zrobię tak jak mówisz. Jutro kupie substral saprol, chyba sie nada.

Co do fotek to zapamiętam na przyszłość, aby wrzucać do galerii.

Proszę bardzo. Saprolem chu*a zdziałasz ty nie masz brązowienia igieł od grzyba tylko niedobory magnezu w konopiach.
Weź lepiej to:

Zawartość
Nawóz WE
fosfor (P2O5) – 5%
potas (K2O) – 13%
magnez (MgO) – 15%

Mikroskładniki pokarmowe:
bor (B) 0,02%, miedź (Cu)* 0,02%, żelazo (Fe)* 0,14%, mangan (Mn)* 0,04%, molibden (Mo) 0,004%, cynk (Zn)* 0,015%
* schelatowane przez EDTA

Tuje przeciw brązowieniu – to nawóz krystaliczny do rozpuszczania w wodzie. Nawóz interwencyjny niwelujący objawy brązowienia igieł i objawy chlorozy. Zawarty w nawozie łatwo przyswajalny magnez oraz żelazo przywracają intensywnie zielone wybarwienie łusek liściowych oraz igieł. Nawozy krystaliczne to natychmiastowo uzupełniają niedobory składników pokarmowych za sprawą minerałów, które są dostępne dla roślin w łatwo przyswajalnych formach.

agrecol.png
 
Z

ziefak

Guest
Nigdzie nie mogłem znaleźć dokładnie tego samego nawozu, co mi poleciłeś, ale kupiłem coś podobnego (przynajmniej tak mi powiedziano w sklepie), a jest to
Agrecol hortifoska - Jesienny nawóz do iglaków. Nawóz WE: 25% tlenku potasu, 12% tlenku magnezu, 19% siarki
Dwa dni temu posypałem go zgodnie z dawkowaniem zalecanym przez producenta, wraz z dwiema garściami dolomitu, całość obficie podlałem. Po tych dwóch dniach nie widzę żadnej poprawy. Nie wiem czy muszę poczekać dłużej na efekt czy robie coś nie tak. Żółknięcie objęło kilka liści wiatrakowych, kilka z nich całkowicie obumarło i je oberwałem. Widać na nich ciemne plamki. Dodam, że niedaleko rośnie kilka innych roślin, w tej samej ziemi, dokładnie tak samo karmionych i podlewanych, a u nich nie widzę takiego problemu.


Zdjęcie z dzisiaj:
 
Z

ziefak

Guest
Ktoś może mi pomóc? Roślina żółknie coraz bardziej, już pozbyła się kilkunastu liści wiatrakowych. Żółknięcie już objęło górne części rośliny. Planuje za około tydzień, góra dwa ją ścinać i nie wiem co w tej sytuacji robić, czy po prostu czekać aż zółknie i wtedy ją sciąć, czy próbować z tym jeszcze walczyć? Zależy mi, żeby przeżyła jeszcze te kilkanaście dni i żeby te niedobry, czy cokolwiek to jest, nie wpłynęły za bardzo na jakość topów. Bardzo bym prosił o jakieś rady.

Foty:

 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Za słabe zdjęcia dałeś i nie widać na jakim etapie kwitnienia ona jest. Jeśli tak jak piszesz roślina jest w ostatniej fazie kwitnienia to normalne że wyciąga substancje odżywcze z liści, ale można to wywnioskować tylko z tego co piszesz bo na fotce G widać. Jak zawsze radzę poświęcić więcej czasu na czytanie treści forum i wklejanie w takich postach więcej zdjęć/zbliżeń całej rośliny. Z tymi żółknącymi liśćmi pod koniec to taka podstawowa wiedza - powinieneś to wiedzieć.

---------- Post Zaktualizowany 11:08 ---------- Data pierwszego postu 11:03 ----------

Tak się przyglądam i za cholerę ona nie wygląda mi na gotową do ścinki za dwa tygodnie. Wygląda mi na głodną. Ja bym jej dał jeszcze jeść czegoś na Flo. Po tych słabych zdjęciach wygląda mi to na spokojnie jeszcze półtora miesiąca. Jak będziesz miał farta to zdąży dojść w tym sezonie.
 
Z

ziefak

Guest
Dzięki za odpowiedź. Chciałem ją ścinać tak szybko, bo bałem się, że mi umrze, lub coś sie z nią stanie. Czyli mówisz, że po prostu za mało ją karmie? Dostaje raz w tygodniu 150% zalecanej dawki Planta Vit na kwitnienie (NPK 3-5-7) i 2 razy w tyg Hesi boosta, dodatkowo ostatnio dostało sporo dolomitu i trochę tego nawozu Agrecol.

Ps. Jest to moja pierwsza uprawa i jeszcze sporo nauki przede mną, ale czytam i poświęcam temu sporo czasu, tak że proszę o wyrozumiałość<shiza>

Fotki szczytów:

 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
No na tych fotkach już widać co i jak. Tu wyglądają zdrowo, ale do ścinki im daleko. Dopiero zaczną puchnąć. Prawidłowo moment ścinki powinno się określać pod mikroskopem. Masz jeszcze czas poczytać na ten temat. Żółknącymi liśćmi się nie stresuj. Rośliny wyciągają resztki azotu . Wszystko idzie prawidłowo łącznie z dawkowaniem nawozów, nie ma do czego się przyj***ć. Powodzenia.
 
Z

ziefak

Guest
Bardzo Ci dziękuję, uspokoiłeś mnie :tiphat:


Prawidłowo moment ścinki powinno się określać pod mikroskopem. Masz jeszcze czas poczytać na ten temat.
-Już zakupiłem mini mikroskop i bacznie obserwuje trichomy:oczy:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Azotu wincyj bym dorzucil, bo sporo jeszcze do scinki a te zolte liscie to wlasnie niedobor azotu (glownie)
 
Z

ziefak

Guest
Faktycznie Honza, masz racje. Wczoraj dostały troche inny nawóz z większą ilością azotu i dzisiaj zauważyłem, że niektóre zżółknięte znów stają się bardziej zielone.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół