nasiona marihuany

[AF][100w LED][50x50x100] - 4x auto ak47

Wyszukiwarka Forumowa:

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Witam, zaznaczę na początku iż jest to moja pierwsza uprawa, wszelkie sugestie są jak najbardziej mile widziane. Dodam że sadzonki mają niecałe 2 tygodnie, sądziłem nasionka do root it w piatek (09.08.2019), a do ziemi w poniedziałek (12.08.2019), na początku wszystko było ok, tylko po 3 pierwszych dniach zauważyłem że roślinki zaczęły bardzo wolno rosnąć, wręcz zatrzymały się, myślałem że to wina braku Co2 z racji tego że growbox jest w kanciapce na ogrodzie gdzie tylko ja zaglądam kilka razy dziennie, więc zrobiłem zacier w butelce i wycialem dziurę w kanciapce że względu na świeże powietrze które jest zaciąganie wiatrakiem do boxa, ale to nie pomogło, więc pomyślałem że to oświetlenie które wymieniłem przedwczoraj na lepsze. Nie chce za dużo się rozpisywać jak będziecie mieli jakieś pytania śmiało odpowiem. Wszystkie detale i szczegóły poniżej:

****Nasiona****

ze sklepu panpestka.pl, feminizowane, wybralem je na mój pierwszy bo podobno łatwe w sadzeniu i rosną niemalże wszedzie,

****Growbox****

50cm x 50cm x 1m, wyłożony mylarem

****Oświetlenie****

Pierwsze 2 tygodnie:
stosunkowo tania lampa LED 150w z amazona ktorej zdjęcie wstawię poniżej, diody które świeciły na czerwono i kilka diod które świeciły na niebiesko, całość wygląda po wzięciu do ręki jak zabawka, lekkie i czuć chinszczyzne, na zdjęciach z aukcji wyglądała dużo inaczej

Od przedwczoraj:
LED lampa skyline 200mk2, zamówiłem ze strony ledhydrosolutions (taki growshop) lampa jest full spektrum, dokładniejsze informacje można znaleźć na Internecie, moc 100-110w,

****wentylacja****

Wiatrak wyciagajacy:
4 calowy wiatrak kanałowy, poniżej wstawię zdjęcie z detalami,

Wiatrak wciagajacy:
Zaciąga 20 litrów powietrza na sekundę

Wiatrak mieszajacy:
Zwykły na USB z 3 trybami szybkości

Dodatkowo używam worek z którego wydobywa się co2, zdjęcie ponizej

****ziemia****

zwykła ze sklepu ogrodniczego ph 6-7
Wstawię poniżej zdjęcie z detalami, wymieszana z canna coco ph 5,5-7.0 w proporcjach 70%-30%,
Z dodatkiem perlitu około 10%

****donice****

5 litrowe, kwadratowe, plastikowe, z 5 dziurami na spodzie

****nawozy****

Firmy Biobizz
Root juice, Bio-grow, bio-bloom, top-max,
alg-a-mic

****Trening****

Chciałbym zastosować trening lst

****Filtr weglowy****

4 calowy, zwykły do podlaczenia, wstawię zdjęcie ponizej

****Woda****

Podlewam odstana kranowka 24 godziny, mierze ph i zbijam do 5,9-6-3 za pomocą ph down (wstawie zdjecie ponizej) zawierający w 25% phosphoric acid

Poniżej zdjecia

Ph down/ph up:



Wiatrak wyciągający:



Ziemia:




Filter:



Worek co2:



Growbox zewnątrz i wiatrak wyciagajacy (zabudowalem go żeby był ciszej):



Poprzednia lampa:



Growbox w srodku:

 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Witam po raz kolejny !
Już tym razem z czymś do pokazania.
19 dzień wyjścia z ziemi.
Zapomniałem w pierwszym poście opisać warunki w jakich znajdują się roślinki.
W dzień 25-31 stopni wilgotność 30-60%
Bardzo zróżnicowana że względu na pogodę na zewnątrz, brak nawilżacza i jedynie co to mokre ręczniki + psikanie z butelki, schnie w kilka godzin nie jestem w stanie tego ogarnąć w nocy i w pracy.
W nocy 22-25 stopni 40-60% wilgotności.
Światło 20/4 (17:30-21:30)

Zdjęcia roślinek 5 dni temu:









Wydaje mi się że roślinki ruszyły bardzo jakieś 4 dni temu po dodaniu odrobiny Bio-growa do wody, wczesniej podawałem tylko root juice w bardzo drobnych dawkach.
Na ziemi którą używam jest napisane że jest w niej mało składników odżywczych i to mógł być powód ich nie rosniecia, nie lampa którą miałem poprzednio ale lepsza na pewno nie zaszkodziła. Zdjęcia panienek z dzisiaj:











Dzisiaj zanim lampa zgasnie planuje je podlac, nie wiem tylko czy z nawozem czy bez, póki co przez ostatnie 4 dni podlalem 2 razy z nawozem. Na butelkę 250 ml wody dałem 6 kropli root juice i 3 krople bio-grow. Ph 6.2-6.4
Sugestie, porady bardzo mile widziane!
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Staraj się wstawiać większe fotki, ja bym ich wcale nie podlewał jeszcze nawozem.
 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Witam!

30 dzień wyjścia z ziemi.
Ciężko uwierzyć że to już miesiąc, roślinki coraz lepiej, jednak na swój wiek są wyjątkowo małe. Podlewane wodą, raz wczoraj dodałem pół dawki bio-growa.
Dostały nawilżacz powietrza, więc jest też lepiej z wilgotności. Wczoraj przesadzalem jedna roślinę do innej ziemi, nie chce się rozpisywać po prostu trochę z***alem, ale będę wiedział na przyszłość.
Powiedzcie mi czy one pokazują już pre-flowery? Bo chciałem im jeszcze LST zrobić ale nie wiem czy ma to jeszcze sens. Ogólnie zrobiłem im jedno LST ale zaginajac szczyt do ziemi, bardzo szybko liście przekrecaly się spowrotem powodując że główny szczyt tylko się wybił.
Ponizej zdjecia:

Dwie pierwsze najladniej rosną.






Dwie pozostale:



Tej wczoraj ziemię zmienialem, ogólnie to nie chce nawet pisać co ja od***alem, roślina nie zginęła, ale nie liczę już z niej na wiele, straciła połowę korzeni, przez moja głupotę.



Tutaj wszystkie w boxie:

 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Lampa jest 40cm nad szczytami i trochę ciężko mi ja jeszcze wyżej podnieść.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Hmm... patrzac na krzaczki myślałem ze lampa jest za nisko i takie krępe rosną ledy bardziej skupiają swiatło w bliskiej odleglosci a wbrew co niektórym opiniom jakie tu czytałem nadmiar swiatła tez szkodzi ( chlorofil sie "wypala"), sprawdzałeś ph? Moze złe ph blokuje wzrost.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Hmm... patrzac na krzaczki myślałem ze lampa jest za nisko i takie krępe rosną ledy bardziej skupiają swiatło w bliskiej odleglosci a wbrew co niektórym opiniom jakie tu czytałem nadmiar swiatła tez szkodzi ( chlorofil sie "wypala"), sprawdzałeś ph? Moze złe ph blokuje wzrost.

Kto pisze, ze nadmiar swiatla jest dobry?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Było kilka wątkow gdzie uzytkownicy sie spierali o światło "im wiecej tym lepiej" itp. Mi konkretnie chodzi o ledy które bardziej skupiają swiatlo z bliska niż inne zrodła oświetlenia.
 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Z ph jest taka sytuacja że kupiłem ph-mierz do gleby który pokazywał ph trochę powyżej 7, dlatego kupiłem nową ziemię i jak przyszla to sprawdziłem ph lightmixa od biobizza pokazywalo tez powyzej 7 wiec raczej powinno być ok. Podlewam od początku woda, dwa razy z dodatkiem bio-growa, ph 5.9-6.5.
Na pewno kupię jakiś lepszy ph-metr do gleby ale.juz nie na ta uprawe.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Ja kupiłem papierki lakmusowe z dokładnościa co 0,5 ph dwu polowe zakres 4-7 ph 100szt za grosze i mam naprawde pewny pomiar z wody przelewowej. Nastepnym razem kupie cztero polowe z wiekszym zakresem. Nie wierze w te tanie elektroniczne...
 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Te papierki też kupiłem ale wydaja mi się strasznie beznadziejne, bo jak sprawdzam nimi to ni uja nie wiem czy to jest kolor bliżej 6 czy 5, do wody mam elektroniczny, kalibruje go raz w tygodniu więc nie powinno być mowy o pomylce. Wody przelewowej ph nie sprawdzałem bo jeszcze tych roślinek nie przelałem wydawały mi się za małe żeby tyle wody tam wlać:p
 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Witam!

39 dzień wyjścia z ziemi. Jak mniemam u 2 roślinek kilka dni i temu zaczęło się kwitnienie. 2 pozostałe powoli zmierzają w tym kierunku. Wszystko ładnie, tylko słabo, niedokladnie zrobione LST, niezbyt dobre warunki początkowe i kilka błędów będą raczej konsekwencją małych plonów. Ale nie ma co mówić, zobaczymy. Tutaj zdjecia:


To ta przesadzona, odzyla ale wciąż potrzebuje czasu żeby ogarnąć:



Ta ładnie się rozrosła, powoli zaczyna kwitnąć:



Te dwie kwitną od kilku dni, spoko ale mają tylko dwa główne szczyty te mniejsze nawet słabo widoczne:





Tutaj wszystkie w boxie:



 

Adasko1701

Member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
18
Buchów
0
Witam!

Jedna z roślinek zrobiła się bardzo jasnozielona i niektóre liście żółkną. Raczej przenawozenie, ale moge sie mylic dlatego prosze o pomoc, stosuje co drugie podlanie 50% dawki:
Bio-grow
Bio-bloom
Alga-mic
Top-max

Trochę mnie to dziwi bo obydwie roślinki dostają to samo w tej samej ilości. Podlewalem je wczoraj, i tu pytanie kiedy przelać ja woda i w jakiej ilości żeby doszła do siebie?



 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół