nasiona marihuany

Preppers - gotowi na wszystko

Wyszukiwarka Forumowa:

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
Cześć

tak chciałem temat podrzucić który może okazać się ciekawy.
Na codzień, nie zastanawiamy się o tym, jakie zagrożenia mogą nas czekać w niedalekiej przyszłości, chodzi mi o wojny, głód, utrata pracy, katastrofy ekologiczne itd.

Czy Wy, czasem kombinujecie sobie i myślicie, w jaki sposób zaregować w sytuacji gdy np zabraknie prądu, kiedy utracimy pracę lub pogoda się na tyle popsuje że np zabraknie żywności. Czy staracie sie byc samowystarczalni ? Przygotowujecie sie na jakiekolwiek opcje? Jak bronić swojego domu i czym w razie W ... ? Jak zadbać o prąd kiedy go zabraknie ? Jak uzyskać wodę pitną, najwazniejszy element życia np z kałuży ?

ciekawy temat, swoje przemyślenia proszę tutaj wrzucać, jakieś ciekawe wynalazki, coś z czego na codzień korzystacie co moze sie przydać w 'trudnych czasach' .zapraszam !!

---------- Post Zaktualizowany 04:18 ---------- Data pierwszego postu 03:52 ----------

Jak uzyskać wodę pitną, np z kałuży ? Albo oczyścić ją z toksyn po prostu, zawartych np w wodzie kranowej albo z stawu, obojętnie..

Ciekawa sprawa ma się w wypadku używania do oczyszczania wody przez przepuszczenie jej przez warstwę czegoś co pochłonie cząstki stałe np wata lub drobny (płukany) piasek. Następna warstwa ma się wkładać z dobrej jakości węgla aktywnego, który ma świetne właściwości absorbcyjne toksyn, metali ciężkich itd Węgiel aktywny używa się w uzdatniaczach wody, filtrach w maskach przeciwgazowych, filtrach powietrza itd Używa się tego właśnie materiału nie bez przyczyny :)

Tak wygląda mój prosty filtr do wody, którego uzywam na codzień do przefiltrowania 'kranówki', ale nadał by się też do oczyszczania np wody z stawu w której mamy mnóstwo mikroorganizmów, troche toksyn itd

Wystarczy zrobić dziurki w korku z butelki z wody 1,5l, dno odcinamy, w korku wypalamy dziurki. Od góry idą u mnie warstwy następująco :
- porowata porcelana
- warstwa waty
- węgiel aktywny, kupny, dobrej jakości
- na dole przy nakrętce kolejna warstwa waty
Wodę nalewamy od góry, z dołu powoli kapie nam czysta woda.

DSCF5908.JPG


DSCF5907.JPG




a tu jak wygląda używany przeze mnie węgiel aktywny, koszt 1l ok 20zł a starcza na długo

DSCF5909.JPG



Poza tym, po przefiltrowaniu wody, należało by dodać do niej jakichś potrzebnych nam pierwiatków które potrzebujemy żeby dobrze nasze ciało funkcjonowało. na 4-5l wody należy dodać ok 1-1,5g soli himalajskiej, nie dosyć że woda będzie sie świetnie wchłaniać a nie od razu ją wysikamy* to dostarczymy potrzebnych mikro i makro składników do naszego ciała. Wodę należy pić szybko po przefiltrowaniu, bo po czasie rozwijają się w wodzie bakterie, które oczywiście nie są pożądane. Można dodać przeciwutleniaczy np askorbinian sodu, kwas askorbinowy żeby woda dłużej była zdatna do picia. No i dostarczymy witaminy C oczywiście, a to jest dobre hehe

Pozbywać się mikroorganizmów z wody można też w inny sposób, np poprzez dodanie wybielacza do wody, na 1l dodać 1-2 krople i odstawić na 30-60 minut, lub gotować w temp wrzenia wody przed 5-10 minut, to zabije mikroorganizmy ale nie pozbawi wody toksyn w niej nagromadzonych.

Super sprawa to picie wody alkaicznej... to na dłuższy temat, ja nie uzywam ale mój kumpel tak, kupił urządzenie które robi wodę alkaiczną, powiedział że jego kobitka całe zycie cierpi na refluks żołądkowy, nieprawidłowo sie wypróżnia, miała problemy z żołądkiem częste bóle brzucha... leczyła się na to. Odkąd zaczęła pić wodę alkaiczną, problem po ok 7 dniach zniknął jak ręką odjął ... dosłownie. Dziś mija ok 1,5-2 lata odkąd ciągle piją tą wodę alkaiczną, lepiej sie wysypiają, mniej chorują (w sumie jeszcze nie słyszałem żeby od tego czasu mój kumpel z którym robie był na L4 hehe). Te urządzonko sprawia że syf z wody jest wywalany a właściwa frakcja jest zbierana, ma ph alkaiczne czyli ok 10-11ph, kwaśne się wylewa a alkaiczne zbiera (2 membrany urzadzenie ma, koszt ok 2 tys),

---------- Post Zaktualizowany 04:31 ---------- Data pierwszego postu 04:18 ----------

KLESZCZE, owady .. jak się przed nimi bronić ?

jak wiadomo, głównie chodzi mi o kleszcze, przenoszę groźne choroby np boleriozę
w lasach mamy ich... mnóstwo. Mnie kleszcze uwielbiają, przejdę się polaną przy lesie lub przez 'paprotki' w lesie i już mam na sobie kilka-kilkanaście sztuk. Masakra, boję się kleszczy unikam jak ognia.

Przyda się to nam chodzącym na spoty, ganiających w gęstwinach podatnych na ataki tych małych sk***ieli

.. ciekawy pomysł, substancja się nazywa PERMETRYNA - jest to środek bardzo mocno trujący do owadów, zwłaszcza kleszczy... DEET np odstrasza owady (komary) ale nie działa na kleszcze, a permetryna działa kontaktowo i po kontakcie z tą substancją kleszcze po prostu ZDYCHAJĄ w krótkim odstępie czasu.

tym środkiem można 'pryskać' nasze ubrania (gacie, koszulki, kurtki, buty) środek ten bardzo słabo rozpuszcza się w wodzie więc nawet po praniu środek działa i działa ... informacje co w necie mozna znalezc mówi że aktywny jest ok 3-4 miesiące i 'działa' nawet po kilkunastu praniach. ale trzeba uczulić że jest dosyć toksyczny, więc robimy roztwór czystej permetryny 1% + 99% wody, robimy roztwór i moczymy w tym ubrania albo psikamy na nie spryskiwaczem. używamy do tego rękawiczek lateksowych, półmasek filtrujących lub pełnotwarzowych z odpowiednimi filtrami (uzywam ABEK2P3) nalezy dodać że bardzo szkodliwie działa np rozpylony na oczy...

no i takie ciuchy mozemy juz ubierac ok 2-3h po oprysku, ale najlepiej az wyschnie 100% i można iść do lasu, czy pod namiot czy na spota



robiłem eksperyment na karaluchach tureckich, jaka jest szkodliwość tej substancji i roztwór 1% permetryny dany na wytłoczki z jajek sprawił że ok 20-30 karaluchów od kontaktu z suchą wytłoczką padło do 2 godzin... a trzeba przyznac ze karaluchy to wytwałe zwierzaki zdolne przeżyć wiele wiele niesprzyjających warunków.

używają tego armie żeby przeciwdziałać skutkom ugryzień czy kleszczy czy komarów...

warto nad tym sie zastanowic bo nie droga substancja a działa za***iście skutecznie

aaaa bym zapomniał. permetryna działa BARDZO TOKSYCZNIE NA KOTY !!! kociak jak ma kontakt z permetryną, zostaje zatruty i .. efekty są tragiczne. śmiertelność ok 10-20%, no i następuje porażenie nerwów ... lek to atropina, podana w porę...
 
Ż

Żółw

Guest
Bardzo ciekawy temat!

Ja od pewnego czasu planuje zrobić sobie bunkier na wypadek wojny. Ludzie od zawsze toczyli wojny, zresztą tuż za naszą granicą jest konflikt zbrojny. To tylko kwestia czasu i w Polsce tak będzie, kiedy to nie wiadomo ale lepiej być przygotowanym.
Planuje zrobić bunkier składający się z kilku pomieszczeń kuchnia, łazienka, magazyn na żywność, magazyn na broń, itp.
Gdzieś w lesie (dużym lesie). W lesie rośnie dużo leczniczych roślin. Jest też dużo pożywienia.
Będę szukał lasu w pobliżu jakieś rzeki, wiadomo woda, ryby, umyć się można, po pływać.
Jeśli chodzi o światło w takim bunkrze to wcześniej myślałem o świeczkach ale zmieniłem zdanie na baterie, zrobię duży zapas baterii. Zrobię też duży zapas gazu do kuchenki.

Co do DEET'u na komary, to słyszałem że najlepszy jest preparat o jak największym stężeniu. Ja będąc z kolegami na rybach używaliśmy dwóch preparatów różnych firm, o stężeniach nie pamiętam ale chyba 12% i 15%, jeden jakiś zapachowy, żaden z nich nie działał a nawet miałem wrażenie że przyciąga te komary.
Szukając w internecie preparatów o jak największym stężeniu znalazłem preparat o nazwie "Mugga" stężenie 50% - czytałem pozytywne opinie na temat tego preparatu.

---------- Post Zaktualizowany 10:23 ---------- Data pierwszego postu 10:14 ----------

Jedzenie będę magazynował suszone, suszone można długo przechowywać, np. grzyby, owoce.
No i słoiki.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja od pewnego czasu planuje zrobic sobie prom kosmiczny i w razie wojny lece na Marsa. W moim promie bedzie kuchnia, lazienka (toaleta osobno), 3 sypialnie, pralnia, spizarnia i grow na poddaszu.

Temat do dzialu Dobry Humor.

---------- Post Zaktualizowany 12:15 ---------- Data pierwszego postu 11:40 ----------

A ten filtr to sorry, w zyciu bym sie wody ze stawu nie napil po takiej "filtracji". Wpisac na Allegro Sawyer Mini i za 160zl jest profesjonalny filtr, ktory wystarczy na cale zycie i to przy codziennym uzytkowaniu.
 
Ż

Żółw

Guest
Nie jarzysz tematu.
Chodzi o to jak przetrwać, czym się odżywiać gdy będzie kryzys i w sklepie nic nie będzie można kupić, jak z niczego zrobić coś pożytecznego.
Butelkę można wszędzie znaleźć, kawałek szmaty tak samo, piasek też węgiel i już mamy gotowy filtr. I zaręczam cię woda przefiltrowana przez taki filtr jest zdrowsza niż kranówka!

A co do bunkra to zamiast szydzić i śmiać się to lepiej byś pomyślał. Mówiąc kilka pomieszczeń to nie mam na myśli wielkich hal, tylko np. łazienka to kawałek przestrzeni o wymiarach szer. 60 dł. 60 i to zasłonięte i śluz pokój czyli 3x3m. Wielkość całego bunkra to ok dł. 12m sze. 3m wys. 1.8m. I już.

I nie chodzi od razu o wojne. Różnie to w życiu bywa. Kilkanaście lat temu w Polsce była powódź i ludzie byli odcienci od świata, nie mogli używać samochodów, nie mieli prądu, pożywienia. A co robili "ludzie dobrej woli"? Żeby zarobić na nieszczęściu innych to latali do nich helikopterem i sprzedawali im bochenek chleba za 10zł.

Nie wiadomo co nam się w życiu przydarzy, ale lepiej wiedzieć jak sobie radzić kiedy będzie źle.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Nie jarzysz tematu.
Chodzi o to jak przetrwać, czym się odżywiać gdy będzie kryzys i w sklepie nic nie będzie można kupić, jak z niczego zrobić coś pożytecznego.
Butelkę można wszędzie znaleźć, kawałek szmaty tak samo, piasek też węgiel i już mamy gotowy filtr. I zaręczam cię woda przefiltrowana przez taki filtr jest zdrowsza niż kranówka!

A co do bunkra to zamiast szydzić i śmiać się to lepiej byś pomyślał. Mówiąc kilka pomieszczeń to nie mam na myśli wielkich hal, tylko np. łazienka to kawałek przestrzeni o wymiarach szer. 60 dł. 60 i to zasłonięte i śluz pokój czyli 3x3m. Wielkość całego bunkra to ok dł. 12m sze. 3m wys. 1.8m. I już.

I nie chodzi od razu o wojne. Różnie to w życiu bywa. Kilkanaście lat temu w Polsce była powódź i ludzie byli odcienci od świata, nie mogli używać samochodów, nie mieli prądu, pożywienia. A co robili "ludzie dobrej woli"? Żeby zarobić na nieszczęściu innych to latali do nich helikopterem i sprzedawali im bochenek chleba za 10zł.

Nie wiadomo co nam się w życiu przydarzy, ale lepiej wiedzieć jak sobie radzić kiedy będzie źle.

Poszukaj na googlach forum Tworki tam znajdziesz zrozumienie. :jprd:
 

Rivi1

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 2, 2015
Postów
518
Buchów
5
Jesteśmy różni, mamy swoje zdania, każdy co innego ma w głowie. Pogadać sobie zawsze można <piwofuck>

Co do bunkru (schronu, pomieszczenia w razie W), nie jest to zły pomysł, za granicą ludzie mają schrony/bunkry zwał jak zwał ale zastosowanie ma to samo. Bezpieczne miejsce do przechowywania żarcia, na wypadek tornad, innych zjawisk niebezpiecznych. W innych krajach to normalna sprawa., u nas w polsce ludzie by ciśli z tego beke ale ch*j im w du*e po co przejmowac sie co ludzie o nas myślą, zawsze myśleć będą swoje a my róbmy swoje, byle sie czuc bezpieczniej :)

Dobry pomysł mieć schowane w jakimś miejscu czy to w domu, czy gdziekolwiek żywność i wodę. Różnie bywa, nie wiemy co przyniesie przyszłość a takie przechowywanie żywności co uzywamy w swoich domach do sporządzania posiłków jest dobrym pomysłem.Zawsze można więcej żarełka kupić i odkładać rzeczy które zjemy w przyszłości, no takie co mają długoterminowy termin ważności. Jak sie konczy to zjadamy w domu a kupujemy następne i nic sie nie marnuje. Mam na myśli jakieś konserwy, kasze, makarony, mięsko odpowiednio zabezpieczone, fasola, nasiona konopi, oleje, herbate, kawe, ziółka, itp

A ten filtr to sorry, w zyciu bym sie wody ze stawu nie napil po takiej "filtracji". Wpisac na Allegro Sawyer Mini i za 160zl jest profesjonalny filtr, ktory wystarczy na cale zycie i to przy codziennym uzytkowaniu.

Jakbyś nie miał wyjścia, to pił byś ;) ale wcześniej może byś się zastanowił, co zrobić żeby tą wodę oczyścić żeby nie zatruć się
Fajne ciekawe urządzonko, działa na podobnej zasadzie co mój tani filterek z butelki i też wkładem jest węgiel aktywny i jest to tam ok 55g
Wygodne urządzonko, poręczne, z zewnątrz też ładnie wygląda

Pokazałem prosty filterek który każdy se może zrobić z rzeczy codziennego użytku który działa :) Ty Death pokazałeś fajny produkt, który se można wszedzie zabrać np w góry, pod namiot itd sam pomysle nad taką zabawką bo fajnie wygląda ale cena duża w stosunku do materiałów jakie tam zastosowali


Co do pozyskiwania 'czystej' wody, super sprawa bo taka woda jest kozacko przefiltrowana przez brzozę ... jest upuszczenie z niej wody :)


Wyłączcie sobie głos, bo muzyka w filmie moze działać na nerwy... :freak:



DEET skuteczny do odstraszania komarów, much itd (ale nie kleszczy), lubie ten środek jak ruszam w teren ale ważne żeby stężenie było możliwie jak największe (w granicach zdrowego rozsądku). Taki 30% do 50% robi robotę.

Permetryna kosa działanie ale obchodzić się z nią trzeba ostrożnie, bo środek jest szkodliwy. Dla mnie nr 1, dla osoby która boi się kleszczy a raczej chorób które ze sobą mogą przenosić ;) można też namioty tym pryskać kozak sprawa

---------- Post Zaktualizowany 15:27 ---------- Data pierwszego postu 14:50 ----------

Taka ciekawostka, wiedzieliście że można przygotować kiełbasę, która nie zepsuje się przez 10-25 lat i jest po takim czasie jadalna ?

Przepisów jest tyle ile pomysłów, oto jeden z nich


Swojska kiełbaska z dodatkiem czosnku i jałowca (działają antybakteryjnie, prozdrowotnie). Dodanie smalcu sprawi, że dodatkowo zabezpieczymy kiełbasę.

Pakujemy kiełbachę do słoików, zalewamy rozgrzanym smalcem (można dorzucić do niego troche czosnku i jałowiec), następnie zakręcamy nakrętki na słojach i pakujemy do szybkowaru. Do szybkowaru dodajemy wody do połowy wysokości słoików, zabezpieczamy górę i gotujemy. Gotujemy (sterylizujemy) słoiki w temp nie 100 a ok 120-130C przez :


1 dzień- 2 h
2 dzień - 1h
3 dzień - 1h

Widziałem filmy w których goście mieli samą kiełbachę bez smalcu luzem w słoikach i też był kozak kiełbasa do zjedzenia po powyższym zabiegu. Spróbujcie :) !! Niedługo zrobie trochę słojów i spróbuję tego sposobu i w temp pokojowej bd trzymał kiełbachy :freak:

Jak źle zrobione... mięsko stanie się trującą bombą ... jad kiełbasiany ... zapach ekstremalnie nieprzyjemny... nie da sie pomylić czy mięsko jest jadalne czy trujące poprzez np zapach :freak2:
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Planuje zrobić bunkier składający się z kilku pomieszczeń kuchnia, łazienka, magazyn na żywność, magazyn na broń, itp.
Gdzieś w lesie (dużym lesie). W lesie rośnie dużo leczniczych roślin. Jest też dużo pożywienia.
Będę szukał lasu w pobliżu jakieś rzeki, wiadomo woda, ryby, umyć się można, po pływać.
Jeśli chodzi o światło w takim bunkrze to wcześniej myślałem o świeczkach ale zmieniłem zdanie na baterie, zrobię duży zapas baterii. Zrobię też duży zapas gazu do kuchenki.

Oby tylko pod prąd a nie z prądem. Ale jak już o bateriach mówimy to spraw sobie słoneczne i akumulatory. W lesie faktycznie jest potrzebny srogi zapas gazu bo nie byłoby czym palić w kozie. Generalnie podzielam opinię menadżera he he. Ty wiesz ile ci naliczy kary za samowolne budowanie chociażby leśniczy - bo chyba tego projektu saperką nie chcesz wykonać?

PS: nie przejdziesz testów psychologicznych na posiadanie chociażby KBKSu jak stwierdzisz ze kopiesz bunkier w państwowym lesie a broń potrzebujesz na zombi-apokalipse <lol>


No ale żeby nie pisać off topu: Sól himalajska niczym się nie różni od polskiej podziemnej. O ile morska ma więcej zanieczyszczeń z tego co ludzie zrzucają do rzek i dalej to płynie do mórz: o tyle himalajska a polska to różnica kilkunastu zanieczyszczeń innymi pierwiastkami: Zawsze mam bekę gdy ktoś używa "najczystszej soli zawierającej kilkadziesiąt pierwiastków - domieszek". W Wieliczce kopią nawet niebieską "mega koszerną", zabarwioną na pomarańczowo oraz najbrudniejszą szaro-brudną która idzie jako drogowa. Wszystko zalezy od poziomu złoża czy z brzegu biorą urobek czy z centralnej części. Paradoks soli jest taki, że kamienna to też morska ale z czasów przed przemysłem i cywilizacją. Jak nie ma różnicy to po co przepłacać :)
 
Ż

Żółw

Guest
bo chyba tego projektu saperką nie chcesz wykonać?
Oczywiście że saperką.
Skoro tych dwóch mogło wykopać kołkiem i rękami to ja szpadlem też dam rade.

Wcześniej jak napisałem komentarz to ktoś mi napisał żebym szukał "odpowiedzi na forum tworki"
Jak ktoś mi pluje w twarz to ja nie udaje że deszcz pada, i odpowiedziałem typów co mi ubliżył, i jakiś delavega dał mi jakieś ostrzeżenie i mój post został usunięty. A czy post Footbol meneger został usunięty?? No właśnie, to świadczy o tym jakie te forum jest.

Tak jak napisałeś Rivi1- ch*j w du*e tym co się śmieją!

---------- Post Zaktualizowany 09:42 ---------- Data pierwszego postu 09:39 ----------

 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Hehehe jak masz tak do 15. lat to jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nie zwróciłeś uwagi na niektóre kadry np jakie ślady są na ścianach a jakie zostawia ten kij. Muszę cię rozczarować, magia jutuba polega na wyświetleniach, twój ulubiony jutuber nie po to cie prosi o komentarz by ci przypiął serduszko tylko żebyś mu zgenerował większy ruch na kanale co się przekłada bezpośrednio na zainteresowanie algorytmów odpowiadających za atrakcyjność kanału dla reklamodawców by zarabiać na wyswietleniach reklam a reklamodawca żeby dotrzeć do jak największej ilości przyszłych klientów.
Bardzo ładne z resztą te prostokątne otwory zrobili jak również od kątomierza krawędźe jak na walenie kijem nieprawdasz? prawdziwi masoni.

Nie myślałeś może o gotowym bunkrze, wystarczy dospawać kilka stalowych płyt z innego modelu bo blacha 2 mm chyba nie wytrzyma jak np granat F1 koło niej wybuchnie i można się urządzić pod drewnianą altanką: np z uprawą gandzi albo priperingiem. tylko pamiętaj o izolacji elektryki :

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół