nasiona marihuany

Prośba o diagnozę

Wyszukiwarka Forumowa:

rabbit422

New member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
4
Buchów
0
Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w diagnozie chroby? Nie potrafię stwierdzić w czym może być problem. Panny od samego początku były opóźnione poza jedną. Siedzą w boxie 60x60x160 lampa hps 250w. Dostały już drugi raz nawóz terra vega od canna i polepszył się wzrost dziewczyn aczkolwiek posidają przebarwienia na liściach i ich wzrost nie jest jakiś imponujący na ich wiek. Jest to pierwsza moja uprawa i nie jestem doświadczonym growerem, proszę o wyrozumiałość. Zdjęcia w galerii proszę o pomoc.

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1039057
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Ogólnie mówiąc słabe te zdjęcia i ciężko stwierdzić co to za choroba ale po 1 zdjęciu widać jak by liść robił się bialy, może to wskazywać na mączniak. Nie jestem doświadczonym growerem więc poczekal bym na opinie bardziej doświadczonych.
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Opisz dokładnie co robisz ile podlewasz, co jaki czas, medium jakie, wielkość donicy. Ze szczegółami opisz.
 

rabbit422

New member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
4
Buchów
0
A więc tak:
Donice 5l
Podlewam co dwa trzy dni zależy jak sucho jest, nawóz teraz daję co drugie podlewanie.
Ziemia zwykła z marketu
Słonko świeci po 14h
Temperatura w dzień miedzy 28-30 stopni a wilgotnosć miedzy 35-45
Rośliny to auto (Think Different Automatic Feminizowane od Dutch Passion)
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Ile wody im dajesz co podlanie? Nie wyglada to na niedobór za mała jest. Chyba ze ziemia jałowa bez odżywek jest.
 

Swanman

Chyba ty!
Rejestracja
Lip 29, 2019
Postów
102
Buchów
0
Jak ty nie wiesz to kto ma wiedzieć? Podłej je porządnie aż się dołem wyleje i obserwuj przez tydzień nie podlewając.
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Wyglądają jakby zaraz miały zdechnąć :D
Kontrolujesz ph pożywki jaką podlewasz te maluchy?
Wyluzuj z koksami, lej samą wodę bo nie ma opcji żeby to były niedobory w tak wczesnym etapie, jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl, to że ziemia może być chu**wa.
Podlewaj dopiero jak ziemia jest sucha, dobrze się sprawdza metoda ważenia donic, nawet na oko.
Przez pierwsze 2 tygodnie ogólnie samo rhizo od canny powinno wystarczyć, dopiero później jakiś azot mógłby wjeżdżać lecz tym stadium i z takimi problemami lanie wody z nawozami nie jest teraz wskazane.
Kolejna sprawa - jeśli są to automaty, to hpsa przestaw na 18/6 - dzień/noc.
Ps. Podnieś wilgotność w boxie bo 35-40% to na flo jest ok, ale na wega to stanowczo za mało.
 

rabbit422

New member
Rejestracja
Sie 9, 2019
Postów
4
Buchów
0
Wyglądają jakby zaraz miały zdechnąć :D
Kontrolujesz ph pożywki jaką podlewasz te maluchy?
Wyluzuj z koksami, lej samą wodę bo nie ma opcji żeby to były niedobory w tak wczesnym etapie, jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl, to że ziemia może być chu**wa.
Podlewaj dopiero jak ziemia jest sucha, dobrze się sprawdza metoda ważenia donic, nawet na oko.
Przez pierwsze 2 tygodnie ogólnie samo rhizo od canny powinno wystarczyć, dopiero później jakiś azot mógłby wjeżdżać lecz tym stadium i z takimi problemami lanie wody z nawozami nie jest teraz wskazane.
Kolejna sprawa - jeśli są to automaty, to hpsa przestaw na 18/6 - dzień/noc.
Ps. Podnieś wilgotność w boxie bo 35-40% to na flo jest ok, ale na wega to stanowczo za mało.

Też mi się wydaje że ziemia jest chu**wa, narazie dostały 3 razy nawóz także odpuszczę narazie, przestawie na te 18/6 i postaram się podnieść wilgotność. Zobaczymy czy pomoże
 

Hybryda

Member
Rejestracja
Sie 23, 2019
Postów
7
Buchów
0
Też mi się wydaje że ziemia jest chu**wa, narazie dostały 3 razy nawóz także odpuszczę narazie, przestawie na te 18/6 i postaram się podnieść wilgotność. Zobaczymy czy pomoże

Rabbit, sprawdź przede wszystkim pH wody przelewowej
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół