nasiona marihuany

Miernik tds /ec

Wyszukiwarka Forumowa:

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Posiadam miernik TDS/EC wyczytałem ze podczas kwitnienia powinienem miec 1100 ppm po dodaniu nawozow. Ja dodajac 2ml biobizz bloom+1ml top max mam okolo 500ppm. Czyli to znaczy, że powinienem domieszać więcej nawozu żeby podnieść ppm do tego 1100 ?

Pytanie 2:

Jesli przeplucze doniczke i zbadam wode z podstawki otrzymam np wynik 600. Czyli znaczy to tyle ze mam za malo papu w ziemi ? A jesli bedzie ponad 1300~ to ze jest tego za duzo?

Bardzo prosze o odpowiedz ewentualnie link do jakiejs lektury
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
To znaczy że kupiłeś ten miernik nie wiadomo po co. Używasz bio nawozów i chcesz EC mierzyć ?
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
To znaczy że kupiłeś ten miernik nie wiadomo po co. Używasz bio nawozów i chcesz EC mierzyć ?

To z bio nawozami leje i obserwuje roślinę ? Bez uwagi na pH? Na ppm? Muszę więcej o bio nawozach poczytać .
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Używanie bio nawozów nie jest równoznaczne z uprawą organiczną jak to napisał Zulisco. Potrzebujesz jeszcze mikroorganizmów w glebie które karmią roślinę. Wracając do tematu, miernik EC pokazuje przewodność elektryczną wody, ta zależna jest od ilości rozpuszczonych w niej soli. Tylko że nawozy organiczne zawierają bardzo mało soli, w większości to materia organiczna która dopiero po przerobieniu przez mikroorganizmy zamieni się w dostępne dla roślin pierwiastki. Czyli mierzenie EC pożywki opartej na bio nawozach nie ma sensu.
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Używanie bio nawozów nie jest równoznaczne z uprawą organiczną jak to napisał Zulisco. Potrzebujesz jeszcze mikroorganizmów w glebie które karmią roślinę. Wracając do tematu, miernik EC pokazuje przewodność elektryczną wody, ta zależna jest od ilości rozpuszczonych w niej soli. Tylko że nawozy organiczne zawierają bardzo mało soli, w większości to materia organiczna która dopiero po przerobieniu przez mikroorganizmy zamieni się w dostępne dla roślin pierwiastki. Czyli mierzenie EC pożywki opartej na bio nawozach nie ma sensu.


No troche nadrobiłem temat. A jak uzupełnic te microorganizmy?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Teraz to już trochę musztarda po obiedzie. Było na początku zaszczepić. Ph ogarnij do normy to powinno się poprawić, przy pełnoprawnej organice to mikroorganizmy regulują ph gleby. Po za tym akurat biobizz zaleca regulowanie ph przy ich nawozach, nawet wprowadzili swoje ph+ i ph- do oferty.
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Teraz to już trochę musztarda po obiedzie. Było na początku zaszczepić. Ph ogarnij do normy to powinno się poprawić, przy pełnoprawnej organice to mikroorganizmy regulują ph gleby. Po za tym akurat biobizz zaleca regulowanie ph przy ich nawozach, nawet wprowadzili swoje ph+ i ph- do oferty.

To myśle już na przyszłość. Chce zrobić jakas mieszankę ziemi. A co do regulowania to przy każdym podlewaniu regulowałem oh cytryna lub octem do poziomu 6.2-6.5. Kurde staram się z tym pH ale cal czas pokazuje to samo. Dzisiaj zrobiłem próbkę mierzyłem papierkiem i pokazało mi 6. Tylko czym głębiej tym schodzi niżej to
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W górnej warstwie gleby pewnie się kamień z wody odkłada, dlatego ma wyższe ph od reszty. Sypnij dolomitem to się wyrówna...
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
W górnej warstwie gleby pewnie się kamień z wody odkłada, dlatego ma wyższe ph od reszty. Sypnij dolomitem to się wyrówna...
Sypalem już. Nawet nim podlewalem. Dzięki wielkie za „rozmowę”
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół