nasiona marihuany

AF | Mars Hydro 48 | 0,36m2 | Mój pierwszy raz... - historia

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Poniżej oryginalny post, ale najpierw, na potrzeby zasad fotorelacji, dla większej czytelności wypiszę setup itd.

Nasiona: White Widow Automatic x3 i Royal Cheese od Royal Qeen Seeds
Namiot: Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160
Oświetlenie: Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light - Mars Hydro
Medium: Batmix od Plagron w donczkach 7l x 3 i jedna 5l
Wentylacja: AXIAL-FLO 100mm Black Orchid + CAN-FILTERS Can-Lite 150
Nawozy: Alga Bloom i melasa
Inne: Monkey Fan 16W od Secret Jardin (wiatrak mieszający); propagator od Royal Queen Seeds
Trening: LST na co najmniej dwóch roślinach

AF | Mars Hydro 48 | 0,36m2 | - to do skopiowania do nazwy tematu

-----------------------

Cześć wszystkim! Strzelę tl;dr na początek :D

Jednego dnia mnie napadło, że może by tak sobie uprawiać, zamiast męczyć się z załatwianiem? Od czapy wziąłem trzy nasiona odmiany niby mnie pachnącej. Wsadziłem dwie do byle jakiej ziemi ze sklepu i czekałem... Długo to trwało, z dwa tygodnie, w końcu wykopałem. Pierwsze nasiono się otworzyło, ale jakaś glizda była dossana, więc wywaliłem. Drugie poszło do wody, a trzecie, jeszcze nie ruszane też. Precrushing i z powrotem do ziemi. Drugie się otworzyło, ale coś segmentowego, a la skorek je żarło... :jprd: Trzecie w końcu wyszło, ale rosło bardziej poziomo, chciałem je naprostować, ale dziewczyna powiedziała, że nie, poradzi sobie. Po dwóch tygodniach wygrzebałem zgniłka

Jak już wspomniałem, było to zrobione na głupa, bo ani namiotu nie miałem, ani nic. W międzyczasie nazbierałem kasę i kupiłem zestaw, ale o tym zaraz. Masakra z kiełkowaniem pokazała mi kilka rzeczy, więc stwierdziłem, że wezmę sobie pomoc w postaci propagatora od Royal Queen Seeds z trzema auto wdowami. Kiełkowanie w tym zestawie poszło gładko*. Po dwóch dniach dwie wdowy wyszły. Tyle że po pięciu jeden kiełek miał z 10 cm długości, a drugi puścił okrągłe liście bezpośrednio z nasiona, końcówka korzonka też z niego wystawała, resztę kiełka, około 3 cm, wieńczy stulejka, z której już chcą wychodzić właściwe listki :) Trzecia wdowa i królewski syr (dali gratis) ładnie wyszły w nocy dnia 4 - już tylko muszą zrzucić kapoki po nasionie i będą wyglądały wzorowo.

Ponieważ miałem za dużo czasu, cały czas zmieniałem zestaw uprawowy. Oczywiście szedł w coraz droższy i większy. Skończyło się na:

  1. Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160
  2. Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light - Mars Hydro
  3. Wentylator kanałowy AXIAL-FLO 100mm Black Orchid / rura 100 mm
  4. CAN-FILTERS Can-Lite 150 + przyłącze

Wszystko już jest zamontowane, do doniczek poszedł Batmix**. Ponieważ dwa z czterech kiełków pokazały się jako jakieś mutasy, wszystko poszło dzisiaj do ziemi i do boxa już pod ledowe światło 18/6. Tylko czy na pewno wszystko? Po dzisiejszych testach temperaturowych (28,5 stopnia) zastanawiam się jednak nad szybszym kupieniem mieszadła. Poza tym idzie do mnie pianka akustyczna, będę zamykał wentylator.

Generalnie chrzanienia się z tym, myślenia, kombinowania, szukania, oby więc jakieś plony były i nikt się nie dowalał (z godzinę dzisiaj straciłem na odpowiednim zasłonieniu otworów wentylacyjnych...) :D Jeśli macie jakieś pytania, strzelajcie, choć nie wiem, co mógłbym wam powiedzieć, czego nie wiecie xD I w ogóle jak dawno nie byłem na żadnym forum! Ale tematyka jak najbardziej pasuje na takie niemal archaiczne miejsce

*Dość irytujący w materiałach o propagatorze był brak konkretnych informacji o bacto. W końcu podzieliłem na cztery części (to proszek, typu drożdże), wziąłem 250 ml wody, wyciąłem cztery doniczki z zestawu i działa. Nie przewiduję problemów z bacto, szybko poszło do woreczka i do folii alu.
**Dzisiaj trafiłem na info, chyba nawet tu, że Batmix może być za mocny dla sadzonek, czy w moim przypadku może nawet jeszcze kiełków. No ale, jakoś pół litra wody w każdą doniczkę poszło na 4h przed sadzeniem. Dinks Xiaomi do stanu środowiska pokazywał niemal 50% wilgotności gleby, więc liczę, że będzie dobrze, już mi się nie chce tego ruszać. Jutro jeszcze podleję na wszelki i zobaczę, co z tego będzie.

Jutro spróbuję ogarnąć galerię i może coś uda się wrzucić.
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Zdjęć jeszcze nie ogarnę, ale zrobię update.

1. Batmix - najwyraźniej dobrze podlałem, bo nie widać żadnych problemów. Wygląda też na to, że roślinki się przyjmują w nowym środowisku. Pojawiły się szarpane listki. Z kolei stulejkowy kiełek powoli rozwija korzeń, kolor ma ładny, listki delikatnie wychodzą.
2. Trochę obniżyłem lampę, te min 60 cm wg producenta to chyba trochę za dużo, bo mam wrażenie, że dwie roślinki się wyciągają. Miałem jakoś 62, teraz z 5 mniej (nie chcę przesadzać).
3. Zamówiłem dzisiaj Secret Jardin Monkey Fan 16W i przez kilka godzin biłem się z myślami, czy muszę trzymać wentylację 24h na dobę. Wychodzi, że lepiej tak, trudno, nie oszczędzę na prądzie xD

PS. Czy dobrze widzę, że nie można edytować postów? Jeśli tak, to mogę prosić moderatora o dodanie do nazwy tematu: "i postępy". Z góry dzięki :D

---------- Post Zaktualizowany 20-08-2019 00:14 ---------- Data pierwszego postu 19-08-2019 20:43 ----------

Próba ze zdjęciami.

1. Kiełki po pięciu dniach. Widać stulejkowego i tyczkę.


2. Zasadzenie powyższych tego samego dnia.


3. Dzień później wyglądają, jakby akceptowały nowe środowisko, rozwijają się :D




A to sadzonka(?) stulejkowa. Ciężko zrobić dobrą ostrość moim telefonem, ale idea jest jasna raczej, nie ma okrągłych liści, ze stulejki zaczynają wychodzić szarpane.


CDN.
 
Z

z\G/esio

Guest
Powodzenia w projekcie! Buszek dla Ciebie za odwagę i na zachętę. Ja osobiście bym się nie chwalił takimi wyciągniętymi "koszykarkami".
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Powodzenia w projekcie! Buszek dla Ciebie za odwagę i na zachętę. Ja osobiście bym się nie chwalił takimi wyciągniętymi "koszykarkami".

Dzięki! :)
Co do wyciągnięcia, cóż, pokazuję, co jest. Widziałem, ze należy im podsypywać ziemi i w miarę możliwości obniżać lampę. Jeśli masz/macie jakieś inne sugestie, z chęcią przyjmę.
W ogóle obstawiam, że pierwsza koszykarka tak wyciągnęła się w propagatorze, bo nie mogła zrzucić pestki z listków. Dopiero piątego dnia jej pomogłem, czwartego nie byłem w miejscu uprawy.

---------- Post Zaktualizowany 06:42 ---------- Data pierwszego postu 06:40 ----------

one tam maja światło jakieś ?

Tak, w pierwszym poście podałem listę tego, co mam. Lampa to Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light - Mars Hydro.
Wyłączam ją do zdjęć i gdy grzebię w boksie, bo źle mi robi na oczy to światło.
 

wielkitopek

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2018
Postów
81
Buchów
0
wiem ze pisałeś ale to ze się tak wyciągnęły znaczy ze maja za mało światła może masz za wysoko lampę
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
wiem ze pisałeś ale to ze się tak wyciągnęły znaczy ze maja za mało światła może masz za wysoko lampę

Sorry, tego z tego pytania nie wyciągnąłem. Generalnie na początku lampę ustawiłem, jak producent kazał, na 60cm - wyszło ok 63, gdy potem mierzyłem ponownie. Wczoraj rano dałem ją trochę niżej, obecnie jest jakoś 55 cm. Wygląda to tak:



----
Najdłuższa wdowa wyciągnęła się już w propagatorze. Dzisiaj już jej nic nie przybyło na wzroście, tylko liście sobie rozrasta.
Mała wdowa za nią to ta stulejkowa. W propagatorze wygląda na wyciągnięta, ale w rzeczywistości cały korzeń rósł nad ziemią. Dopiero sobie korzeń w ziemi tworzy.
Trzecia wdowa - lewy głębszy róg wczoraj trochę poszła do góry, ale dzisiaj już nie zauważyłem wzrostu.
Syr - lewy dolny róg z miernikiem - rośnie najrówniej i, zdaje mi się, najbardziej wzorowo. Może dlatego ma dodatek w nazwie królewski xD

Poniżej stan z dzisiaj o godzinie 15. Jest to w ogóle dzień 7 od zasadzenia pestek. We właściwych doniczkach są drugi dzień.

 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Lampe mozesz spokojnie dac na 40cm, mowie z doswiadczenia, dlugo uzywalem paneli firmy Mars (400 i 600W). Secret Jardin Monkey Fan 16W zatrzymal mi sie po 5 tyg. Z tej firmy nialem 2 wentylatory, jeszcze jeden ktory obracal sie w prawo i w lewo podczas dmuchania. Po okolo 3tyg. zaczal kwiczec podczas rotacji do tego stopnia, ze musialem ta rotacje wylaczyc. Generalnie nie polecam tej firmy, jesli chodzi o wentylatory i oswietlenie led. To i to do niczego sie nie nadaje, a kosztuje dosyc sporo. Namioty robia dobre, ale nic wiecej.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=90149]Dante600[/MENTION] dzięki za radę, jutro obniżę, bo dzisiaj mnie już tam nie ma :) Generalnie dałem na tę wysokość, bo widziałem w paru miejscach, że lampa przypalała niektórym krzaki na różnych etapch. Pomyślałem więc, że lepiej na początek nie przesadzać.

Z jakością wentylatora widziałem, że bywa różnie, ale nie widziałem, co innego wziąć. Szukałem na forum, ale też nie rzucił mi się w oczy żaden konkretny wątek czy nawet model. Co teraz masz?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Dalej uzywam tego wentylatora od Secret Jardin, tylko ze juz sie nie obraca podczas dmuchania. No i dokupilem jeszcze jeden, z racji tego ze zmienilem boxa troche mocniejszy wentylator od Vanguard Hydroponics.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Zasadniczo mam farta i rzadko coś mi się psuje, ale przynajmniej mam teraz jakaś konkretną opcję w razie awarii, dzięki :D
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Daj niżej lampę
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=89166]GruMlody[/MENTION] dzięki za dodatkowe potwierdzenie i odpowiedź :)
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
[MENTION=89166]GruMlody[/MENTION] dzięki za dodatkowe potwierdzenie i odpowiedź :)

Ustaw też oba tryby grow i bloom

---------- Post Zaktualizowany 20:59 ---------- Data pierwszego postu 20:56 ----------

W ogóle to już są docelowe doniczki?? Musisz podsypać ziemią prawie po same listki.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Ustaw też oba tryby grow i bloom

---------- Post Zaktualizowany 20:59 ---------- Data pierwszego postu 20:56 ----------

W ogóle to już są docelowe doniczki?? Musisz podsypać ziemią prawie po same listki.

Tego blooma potem wyłączyć, czy trzymać cały czas jako full spectrum?

Tak, doniczki są docelowe (zielone maja 7L, fioletowa 5). Okej, podsypię, ziemia mi jeszcze została. Dzięki!

---------- Post Zaktualizowany 21:16 ---------- Data pierwszego postu 21:08 ----------

EDIT
Tak myślę, że po co ja pytam... Skoro już teraz mówisz, żeby wrzucić, to pewnie trzymać cały czas :V Tak zrobię!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół