nasiona marihuany

Podziemna hala - uprawa

Wyszukiwarka Forumowa:

TopeK93

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2013
Postów
319
Buchów
0
Witam
Jestem w posiadaniu hali 5m pod ziemią o powierzchnii 5x3x3.
Chcę wstawić tam agregaty w celu zasilania żarówek, wentylatorów itp. I tu pytania:
Ile agregatow bede potrzebował na zasilenie zarówek, wentylatorów na całą powierzchnie?
Jak zredukować hałas agregatów?
Ile zarówek HPS powinienem wrzucić na taką powierzchnię i jaka byłaby najlepsza moc, 400, 600?
Pozdrawiam
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Jak ty o takie podstawy pytasz to sorry, ale to nie ma prawa się udać.
 
P

PolnaMiedza

Guest
Wtedy delikwent występuje w Newsiak RSS. Jest to ekskluzywny początek kariery w grow.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Witam
Jestem w posiadaniu hali 5m pod ziemią o powierzchnii 5x3x3.
Chcę wstawić tam agregaty w celu zasilania żarówek, wentylatorów itp. I tu pytania:
Ile agregatow bede potrzebował na zasilenie zarówek, wentylatorów na całą powierzchnie?
Jak zredukować hałas agregatów?
Ile zarówek HPS powinienem wrzucić na taką powierzchnię i jaka byłaby najlepsza moc, 400, 600?
Pozdrawiam

po pierwsze 5x3x3 to duże pomieszczenie a nie żadna hala.
po drugie agregaty zeżrą Cię po miesiącu
po trzecie agregaty są na ropę - więc spaliny muszą mieć wyjście na powierzchnię inaczej się tam udusisz - a jak nie to twoje planty padną prędzej niż zaczniesz je nawozić i żaden super najdroższy nawóz nic ci nie pomoże przy takiej emisji spalin
po czwarte skoro masz taką powierzchnię to powinieneś umieć skorzystać z forumowego kalkulatora, przeliczyć sobie powierzchnię i sprawdzić ile żarówek potrzebujesz o jakiej mocy.
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
przeciez jesli ktos wybudowal juz taka"hale" to napewno jest tam tez dobra wentylacja.. wystarczy ogarnac tylko dobre filtry i gitara. Gorzej jednak bedzie z tym pradem. Agregat sredni pomysl. Najpierw bys musial policzyc ile tego pradu bedzie Ci potrzeba. Jak duza uprawa ile zarowek a pozniej myslec skad prad wziasc.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Agregat żeby to oświetlić ?! Zbankrutujesz na paliwie, wiem co pisze...
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
Agregat żeby to oświetlić ?! Zbankrutujesz na paliwie, wiem co pisze...

Grow na agregacie się opłaca, ale musi być ku temu odpowiednia skala i zaplecze finansowe. Przy kilku lampach to czysta głupota.
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
Przy agregatach wymagana jest tez DOBRA wentylacja
Takie podziemne hale to juz musi byc naprawde gruba inwestycja a w oparciu o agregaty nawet te największe przestaja byc opłacalne
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Grow na agregacie się opłaca, ale musi być ku temu odpowiednia skala i zaplecze finansowe. Przy kilku lampach to czysta głupota.

Tu się zgodze, musiało by to być naprawde z rozmachem i z głową (agregat kogeneracyjny, odzyk ciepła, zamiana w chłód), ale są to ogromne kwoty inwestycyjne plus koszty utrzymania.
Nie wiem ile da sie zarobić na uprawie (nie znam sie), ale ogarniam ile kosztowała by taka inwestycja i utrzymanie.

Autor wspomina o 15m2, wg mnie zysk na takiej powierzchni zasilany zespołem prądotwórczym (jakimkolwiek) jest nieosiągalny.
Proszę mnie poprawić jeśli się myle.
 

kojot

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2005
Postów
110
Buchów
0
Panowie Jeżeli kolega by zastosował olej opałowy, a nie napędowy, chyba byłoby o wiele taniej co ?;)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
Opisz co i jak, masz dostęp do prądu? Wentylacja jakas jest?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół