nasiona marihuany

Upside Down Grow

Wyszukiwarka Forumowa:

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Hola,

Jakiś czas temu paląc jointa, myślałem o uprawie wertykalnej, ale wpadłem na ciekawy pomysł i zastanawiam się czy ma to rację bytu.

Wymyśliłem sposób na podwojenie powierzchni uprawy poprzez zastosowanie techniki "upside down". Zainspirowany ogrodami wertykalnymi, pomyślałem, że można by powiesić żarówkę standardowo, jak ma to miejsce przy normalnej uprawie, natomiast nie używać odbłyśnika i od góry podwiesić rośliny "do góry nogami",
w doniczkach.



Wiadomo że byłby do tego potrzebny wysoki box, ale wydaje mi się że mogłoby się udać :)
W ten sposób zamiast np. 0.36m2 uzyskujemy dwa razy tyle powierzchni uprawowej.



Czekam na waszą opinie na temat tego szalonego pomysłu.
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
A co wtedy z regulacją wysokości żarówki? Dużo zabawy byś miał z ustawianiem żarówki w odpowiedniej odległości od roślin stojących, A następnie wiszących.
A temperatura? Ciepło przemieszcza się w górę, A przy HPS-ie jest go sporo. Chyba, że by zastosować jakaś cool tube bez odbłyśnika, cała przeźroczystą.
Ja bym się w to nie bawił ;)
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
To tylko pomysł, ale fajnie że masz jakieś spostrzeżenia :)
Rzeczywiście dużo roboty, ale gdyby każda z podwieszonych roślin miała by własną regulację, żarówka w cooltubie wisiała by tez na osobnym mocowaniu, to chyba by sie udało.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Kojarzysz taką obrotową beczkę z różowymi ledami i pasywnym hydro?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
No gdzieś kiedyś widziałem ;) To jakiś w miarę świeży wynalazek - nie?
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
ogólnie pomysł ciekawy ale musiałbyś mieć ponad 2 metrowego boksa, w tym przypadku mógłby być nawet i wąski ale bardzo wysoki.
zamiast standardowej powierzchni podwoiłbyś ją o sufit, tak ?
a podlewanie ? zabawa dobraby była w przypadku autonawadniania żebyś nie musiał co chwila się bawić z plantami, górne prawdopodobnie musiałbyś puścić 'na dziko', bez treningów.
pomysł jak najbardziej wykonalny wg mnie chociaż ciekawe jakby zwisały te górne planty i jaki kształt by przyjęły
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół