nasiona marihuany

Bardzo proszę Was o radę

Wyszukiwarka Forumowa:

Dominika3

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2019
Postów
73
Buchów
0
Witam serdecznie Wszystkich użytkowników forum :)

Chciałabym prosić Was o radę w sprawie oświetlenia, ziemi, nawozu jak i miejsca oraz z góry zaznaczyć że jestem świeża w temacie, także proszę o wyrozumiałość ;)

Zacznę może od tego że chcę zacząć uprawę w pokoju (bez growboxa ze względu na ograniczony budżet) do max 2-óch drzewek i są to automaty z odmiany Auto Devil XXL.

Pytanie 1 - oświetlenie: Znalazłam na allegro takie lampy:



Czy będą się nadawały?

Pytanie 2 - ziemia: W sklepie ogrodniczym zakupiłam ziemię załączoną poniżej na obrazku i chciałabym wiedzieć czy będzie się nadawać?:

Pytanie 3 - nawóz: W sklepie zaproponowali mi nawóz firmy Sumin i czy także nadaje się on do uprawy?:



Przepraszam jeśli obrazki są zbyt duże ale niestety mniejszych nie znalazłam :(


Z góry bardzo dziękuję Wszystkim Wam za pomoc jak i rady :thumright:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
To nie ma najmniejszego sensu. Uprawiajac tak jak opisalas, zbierzesz z obydwu krzakowm 5-10 gram. Box i dobre oswietlenie to podstawa w indor.
 

Dominika3

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2019
Postów
73
Buchów
0
Dante600 dziękuję za Twoją odpowiedź ;)

Rozumiem że bez growboxa i lepszego oświetlenia niż te co podałam nie zbiorę większych plonów niż te 10g z obu krzaków?

Mógłbyś i polecić jakieś oświetlenie w miarę niskiej cenie?
 
J

ja85

Guest
Jak cię nie stać na boxa to musisz zrobić i o tych lampach też możesz zapomnieć. Poprostu zrób jakiś panel led na dwa krzaczki mozesz użyć 3x 50w cob nie powinno być drogo. Bo bez tego szkoda nerwów
 

turi

Salvatore Giuliano
Rejestracja
Sie 5, 2011
Postów
342
Buchów
646
Odznaki
4
"10. Na forum haszysz.com obowiązuje zakaz umieszczania odnośników (linków) do portali aukcyjnych, portali społecznościowych oraz zakaz umieszczania wszelkiego rodzaju reklam sklepów internetowych lub stacjonarnych. Reklama możliwa jest wyłącznie po uzgodnieniu z Administracją forum.
11. Na forum haszysz.com obowiązuje zakaz umieszczania odnośników do materiałów graficznych innych niż dodanych do zasobów Galerii Konopnej forum (...)"

Zachęcam do zapoznania się z REGULAMINEM ;)
 

Dominika3

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2019
Postów
73
Buchów
0
turi dziękuję za informację i przepraszam bo tego szczerze mówiąc nie doczytałam ;)

---------- Post Zaktualizowany 12:49 ---------- Data pierwszego postu 12:37 ----------

ja85 dziękuję za odpowiedź ;)

Czyli rozumiem że bez boxa nic nie zdziałam oki, ale myślałam że jednak da radę zdziałać coś i bez niego bo przeglądając fora znalazłam kilka postów osób którym uprawa udała się bez growboxa no i plony nie zapowiadały się tak całkiem źle patrząc na załączone przez nich fotki ;) Stąd też pomyślałam aby również spróbować - oczywiście nie nastawiając się na nie wiadomo jak duże plony, ale skoro mają być to uprawy dające z obu krzaczków max 10g to faktycznie szkoda zachodu aby się w to pobawić w ojej obecnej sytuacji ;)

A co możecie powiedzieć na temat ziemi i nawozu które posiadam? Nadają się, czy też i w tym przypadku zrobiłam wtopę? :)
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Box na 2 planty to minimum 0,18m2 (40x40), koszt to okolo 170-200 zl (namioty 036m2 - 60x60, kosztuja podobnie). Lampa led optymalna do boxa 0.18m2 np. cos takiego https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w Cena 260zl. Tak ze na cale malutkie grow potrzebujesz okolo 600zl.
Ziemie moglas kupic jakiegos gotowca od Biobizz, Plagron albo Canna, miala bys z glowy problem nawozenia w fazie wegetatywnej.
Powiem Ci szczerze ze ja nie rozumiem filozofi robienia takich malych grow. Jak juz uprawiac to tyle, zeby z zapasem starczylo od grow do grow.
 

Dominika3

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2019
Postów
73
Buchów
0
Dante600 dziękuję za info odnośnie lampy jak i boxa ;) Co do samego boxa to znalazłam przed momentem na olx z tym że chyba jest ciut za niski bo jego wymiary to 35x35x70 :/
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Nie kupuj z olx, bo nie wiesz od kogo kupujesz, szukaj na allegro itp. I nie zamawiaj na swoj adres. Jesli mozesz poszukaj wyzszego boxa.
 

Dominika3

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2019
Postów
73
Buchów
0
Dante600 znalazłam już wyższy na allegro 140cm, oczywiście nic na własny adres nie mam zamiaru zamawiać - tylko paczkomat wchodzi w grę ;)

Jeszcze raz dziękuję Ci za wszelkie informacje ;)

---------- Post Zaktualizowany 13:59 ---------- Data pierwszego postu 13:49 ----------

Zapomniałam jeszcze zapytać o jedną rzecz odnośnie oświetlenia... Mianowicie o barwę światła jaka jest najlepsza? ;)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
DONCIA, życze powodzenia ale każda praktykę musisz zacząć od teorii, tego nie przeskoczysz, a to o co pytasz to podstawy podstaw ... pomagając robią Ci krzywdę bo i tak sobie nie poradzisz ...
 

remo2

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2014
Postów
711
Buchów
1
Gościu jak nie masz za dużo kasy to kup dobre pestki i wystartuj na OUT 2020.

Próbujesz utrzeć du*e szkłem.... Nie pchaj sie w indor.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
no i to jest jakies rozwiązanie, niewielkim kosztem liżniesz coś uprawki i wtedy możesz porwać się na indorek :)
 

Dominika3

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2019
Postów
73
Buchów
0
Dziękuję Wszystkim za rady :)

Postanowiłam jednak zainwestować trochę w tą zabawę i zamówiłam growboxa o wymiarach 140x60x60 i zastanawia się nad oświetleniem. Mam na oku dwie opcje jednym z nich to panel led o mocy 45W w cenie 200zł a drugi to żarówki energooszczędne i jest to zestaw 6 sztuk - lecz tutaj zastanawia mnie liczba lumenów gdyż sprzedawca podaje że jest ich 15000 i pytanie czy to wystarczy na taką powierzchnię growboxa?

Z góry dziękuję za kolejne rady :)
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Powoli zmierzasz w dobrym kierunku. W boxie zmiescisz 4 krzaki i dalbym tam hpsa 150W. 40W na ledzie to za malo na taka powierzchnie, tak samo jak te 15000 lumentow z energooszczednych. Jesli sie nie myle, na powierzchnie 0.36m2 potrzebujesz okolo 25k lumentow.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół