nasiona marihuany

[HPS 250][0,36m] White Widow

Wyszukiwarka Forumowa:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Odcieńzieleni, z tego co widzę dla ciebie istotne tylko jest co, gdzie, kiedy i jak szybko kolonizuje korzeń i to chyba jedyny aspekt mikoryzy o jakim wiesz. Z tego co napisałeś, nie masz zielonego pojęcia w jaki sposób ta symbioza działa jaki ma wpływ nie tylko na rośline i na jej korzenie, ale również na glebę samą w sobie. To że jakiś konkretny gatunek nie skolonizuje korzenia konkretnego gatunku roślin, nie oznacza że nie spełnia innych bardzo ważnych funkcji w glebie. Dlatego najlepszym źródłem mikoryzy i bakterii jest kompost, który zawiera tysiące gatunków jednych i drugich.

Pierwsze 30kilka minut powinno ci wyjaśnić o co chodzi w mikoryzie.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
[MENTION=27768]judaista[/MENTION] dzięki! obejrzę na pewno :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Weź przyjrzyj się jeszcze raz temu zdjęciu które wstawiłem. Widać wyraźnie mufkę która jest nie czym innym niż ektomikoryzą która nie wchodzi w symbiozę z konopiami. Opowiadam o tym co widzę, nie wysysam wiedzy z palca. ;)
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Mikoryza za***ista sprawa! ;) Od momentu jak zacząłem używać, już nie przestanę





Nawet na kiełki sypie rozdrobnioną :D

 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
[MENTION=90820]Beerus[/MENTION] poczytaj o przetrwalnikach grzybów, np. te co wyskakują na nogach jak je wykurujesz to i tak stworzą przetrwalniki i mogą znowu wyj***ć Ci na stopach nawet po 5 latach. Od razu znajdziesz odpowiedź że takie nie działają od razu a zapewne w takiej formie są sprzedawane, czyli jako przetrwalniki. Najpierw grzyb musi się rozbudzić poprzez zapewnienie mu odpowiednich warunków, potem myśli o rozmnażaniu się, niektóre potrzebują do tego tlenu. Dla tego jak wrzucisz dożdże do nastawu z cukrem to one nie fermentują od razu tylko za parę dni, prawda? No i niby po co robi się matkę.pewnie jedna odmiana zbiera się szybciej inna wolniej. Druga sprawa że na bank ma znaczenie skład jak pisze [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] bo w takim środowisku jest mega walka o to kto zdominuje środowisko zwłaszcza między bakteria grzyb i samo to już znacznie napędza roślinę bo zagęszcza się stężenie składników dlatego jedne gatunki mogą tylko przeszkadzać w rozwoju tych porządanych. Tak to widzę
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
One też potrzebują czasu raczej więc prawie na jeden ch*j wychodzi, powstają w tym samym celu

A zarodniki to formy przetrwalników
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
One też potrzebują czasu raczej więc prawie na jeden ch*j wychodzi, powstają w tym samym celu

A zarodniki to formy przetrwalników

Nie zgodził bym się, zarodniki to bardziej odpowiednik nasion ale w sumie większego znaczenia to nie ma. Ważne że działa.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
No właśnie można by polemizować, dzisiaj Twoje na wierzchu za trzy lata zbadają dokładniej i będzie moje. Według taksonomii masz rację ale np. wiki już idzie w moją stronę, pozdro
 

kawalekklocka

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2018
Postów
55
Buchów
0
14 dzień WEG
Witam, przez życie zaniedbałem roślinkę, oczywiście za dużo podlewania oto efekty, żółte liście, ale te rośliny dużo wybaczają to nie automaty więc postaram się jej poświęcić więcej uwagi i będzie dobrze. Jutro przesadzam, kompostu dodam, będzie miała dobrze i cieżej będzie za mocno podlać. Pozdro ;)





 

kawalekklocka

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2018
Postów
55
Buchów
0
Proszę o zamknięcie tematu, niestety musiałem zacząć od nowa, roślinka chorowała.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół