nasiona marihuany

[HPS 250][0,36m] White Widow

Wyszukiwarka Forumowa:

kawalekklocka

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2018
Postów
55
Buchów
0
Whitw Widow(u mnie w towarzystwie legendarna od młodych lat) od Royal Queen Seeds
Box: DR 60x60x170
Lampa: HPS 250 dual
Ziemia Light Mix i nawozy BioGrow, BioBloom, TopMax od BioBizza
Doniczka docelowo 15l
Z treningu jedynie topping

A więc zaczynam trzecią uprawę, już się czegoś nauczyłem na poprzednich, przede wszystkim nie przesuszać. Mam nadzieję że uprawa pójdzie równie sprawnie jak ostatnio, na wegu będę trzymał od dziś roślinę 4 tygodnie. Muszę sprawdzić tabelę z nawozami, ale to na dniach. Uprawa organiczna, na przyszłą planuję kupić mikoryzę. Nie ma co przedłużać, zapraszam do oglądania ;)











 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
czy mi sie wydaje czy ona pokręcona jakaś jest? Chcesz 1 roślinkę miec tylko i 28 dni wega? Nie za mało?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Co to za organika bez mikoryzy? ale to taka dygresja...

Na Twoim miejscu bym to wyrzucił i startował od nowa. Jeżeli to pelnosezonówka to poweguj dłużej trochę.

I wytłumacz mi po co tam ta farelka? dogrzewasz w lato?
 

kawalekklocka

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2018
Postów
55
Buchów
0
czy mi sie wydaje czy ona pokręcona jakaś jest? Chcesz 1 roślinkę miec tylko i 28 dni wega? Nie za mało?

Jest lekko skręcona, może wynika to z wentylacji, ale chciałem zbić troche temperaturę. Ostatnio mialem roślinę 5 tygodni na wegu i szczyty były wyżej od lampy, nie łamałem.... Poza tym ledwo się sama mieściła w szafie.


Co to za organika bez mikoryzy? ale to taka dygresja...

Na Twoim miejscu bym to wyrzucił i startował od nowa. Jeżeli to pelnosezonówka to poweguj dłużej trochę.

I wytłumacz mi po co tam ta farelka? dogrzewasz w lato?

Organicznie nawozy to i uprawa organiczna, a tak jak powiedziałem mikoryza na następnej będzie, nie widzę powodu aby wyrzucać to. Ostatnio już pisałem wegowałem 5 tygodni i przerosła boxa prawie... a farelka ma wyłączone grzanie, zwykły wentylator.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
nawozy organiczne nie są równoznaczne z uprawą organiczną. bez życia to wszystko ch*j i ładnie na papierze wygląda.
 

kawalekklocka

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2018
Postów
55
Buchów
0
Jeszcze nie jest za późzno na mikoryzę, możesz mi polecić co kupić w rozsądnej cenie?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Idziesz do ogrodniczego i bierzesz uniwersalna. :D
 
O

OdcieńZieleni

Guest
mi się wydaję, że geny, które dostałeś są chu**we, liście powykręcane, struktura dziwna ...

co do mikoryzy, kiedyś czytałem, że zarodniki zasiedlają roślinę dopiero po 3-4tyg a efekty po jej dodaniu widoczne są po kilku miesiącach także niech każdy wysunie sam wnioski ...miko uzyłbym na out przy sezonach gdzie czas od kiełka do zbioru to prawie pół roku, przy in nie wiem czy ma to sens ...
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Ty czytasz ja widzę efekty, mufka jest tego żywym dowodem. Rozwój grzybni jest zależny od tego czym ją karmisz. Jak zaszczepisz już sam kielek mikoryza to to rośnie i rośnie. Poszukam foty i zaraz wrzucę zią.

Pa tu masz dla przykładu korzenia z widoczna mufka wytworzona przez ektomikoryzę.
100_0889.JPG
 
Ostatnia edycja:
O

OdcieńZieleni

Guest
Żulku ja też stosowałem miko w in, uniwersalną, do róż, dedykowaną ... dla mnie trochę przerost formy nad treścia, opowiedz trochę o tych efektach :tiphat: kłaniam się
 

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
mikoryza startuje praktycznie natychmiast, jest to grzyb więc to chwila moment i już się uaktywnia i nie potrzeba żadnych cudów na kiju ani kilkunastu tygodni do aktywacji, wystarczy odpowiednio o nią zadbać i to samo wskakuje.
chyba że są jakieś różne rodzaje grzybni które faktycznie aktywują się po jakimś okresie ale wątpię.
grzyb to grzyb, rośnie jak na drożdżach
większość growerów stosuje na tym forum grzybnie sypką, z powodzeniem widziałem w wielu fotorelacjach great white shark. ale występują też w płynach (zawiesiny) oraz żele.
te znowu nie muszą czekać bo po dostaniu się do korzenia i po wejściu z nim w symbiozę od razu są aktywne.
w mikoryzach sypkich takich właśnie jak GWS występuje więcej niż jeden rodzaj grzybni, w tym przypadku jest ich tam ponad 10? 15 rodzaji ? mnóstwo w każdym razie.
warto stosować mikoryzę bo to co natura stworzyła człowiek z powodzeniem skopiował oraz znacznie ulepszył
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Efekt jest widoczny - zwiększona powierzchnia korzenia = zwiększona powierzchnia pobierania wody i mikroelementów z podłoża? Odcień, nie zamykaj się na wiedzę. xD

edit: jak ty ta mikroryze zalewales mineralnymi to się nie dziwię że cztery miesiące potrzebuje na rozwój XD
 
Ostatnia edycja:

Beerus

Banned
Rejestracja
Sty 27, 2019
Postów
333
Buchów
0
z mikoryzą jest jak z gandzią:
nie zaszkodzi spróbować
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Skoro już dyskusja się toczy, chciałbym doprecyzować co to w ogóle oznacza "uprawa organiczna".Wbrew temu co mogłoby się wydawać i co jak zauważyłem myśli z 90% growerów, uprawa organiczna nie odnosi się do tego z jakich składników składa się nawóz, a do tego w jaki sposób dostarczane są do rośliny składniki pokarmowe. Uprawiając na tzw nawozach mineralnych dostarczasz do gleby sole związków niezbędnych roślinie do życia, roślina pobiera te sole z okolic korzenia za pomocą ciśnienia osmotycznego i jako że są to związki bezpośrednio przyswajalne roślina pobiera je sama i nie potrzebuje pośredników. I jako że sole są pobierane tylko z bezpośredniej okolicy korzenia, łatwo sobie wyobrazić, że z każdym podlanie praktycznie 99% nawozu jaki podajesz idzie w kanał. Natomiast w uprawie organicznej związki organiczne które masz w butelkach biobizza nie są w żaden sposób pobierane bezpośrednio przez korzenie rośliny. Więc jak sprawa wygląda? Proces pokarmowy zaczyna się od bakterii, bakterie pobierają związki zawarte w nawozie oraz cukier od rośliny(lub z nawozu, ogólnie większość nawozów organicznych to jest w głównej mierze melasa.), bakteria jako produkt metabolizmu(lub umierając) oddaje związek który roślina może już bezpośrednio pobrać. Tutaj dochodzimy do pytania, po co mi mikoryza? Oczywiście możesz przeprowadzić uprawę bez mikoryzy, bakterie na start masz w ziemi i jeżeli będziesz o nią dbał przez całą uprawę to utrzymasz kolonie do harvestu. Natomiast tutaj przypomnijmy sobie zdanie wyżej o "roślina pobiera te sole z okolic korzenia za pomocą ciśnienia osmotycznego". W uprawie organicznej jest analogiczna sytuacja. Roślina pobierze tylko te związki od bakterii które bezpośrednio skolonizowały korzeń. Roślina nie sięgnie sobie w magiczny sposób wgłąb ziemi. Po to właśnie nam mikoryza, tworzy siec grzybni która transportuje składniki pokarmowe od bakterii które są zbyt daleko, aby korzeń mógł pobrać je samodzielnie. Tutaj możecie zadać pytanie, no dobra skoro w zasadzie mogę zrobić organiczne grow bez mikoryzy, bo bakterie które skolonizowały korzeń będa karmić mi roślinę poprzez osmozę to po co wszyscy tak mnie namawiają na mikoryzę. Otóż dlatego, że nawożenie organiczne jest dziesiątki, setki czy tysiące razy mniej skuteczne niż nawożenie solami. Po prostu bakterie na korzeniach nie wystarczą. Roślina będzie głodować, będą wuchodzić dziwne niedobory, później z***ie się ph i ogólnie wyjdą te wszystkie rzeczy które wychodzą w nieumiejętnie prowadzonych uprawach bio :D to tak w dużym skrócie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół