nasiona marihuany

[0,36m2][LED 120w] Honza uprawia #3: regi i femka

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ahoooooooooooj!

Kolejne podejscie do regow, tym razem na mniejszym metrazu.

Box: NICEBOX 60x60x120

Oswietlenie: LED PHYTOLITE CREE XTE 3000K NAKED COB 120W

Wentylacja: TT125s 285/345m3, jedziemy na 1 biegu

Podloze: Plagron lightmix wymieszany z kokosem Cocostar (proporcje ok 70-30)

Nawozy: zestaw ATA ORGANICS od [MENTION=57358]flora-fauna[/MENTION] (Atami Growth-C 1L, Atami Flavor 1L, Atami Bloom-C 1L, Atami Root-C 250ml, Atami Flower-C 500ml). Przy przesadzaniu podsypie mikoryza Great White.

Donice: pierwsze dni w 0.5-0.7l; weg w 3-3,15l, flo w 10l, 11l, moze jedna wrzuce do 15l

Trening: topping (regi), lollipopping (femki)

Wysialem (regi od [MENTION=75896]De'ath[/MENTION], Femka od [MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] - dziekuje panowie):
- 9 sztuk Kariba Surprise/Mullum x Nepalese/Hawaiian Woodspirit reg - wszystkie padly na etapie kielkowania, mimo standardowej procedury. Spijcie slodko aniolki [*]
- 8 sztuk Beanhorder x Chimera reg - z mojej winy 3 odpadly na etapie sadzonki, zostalo 5.
- 5 sztuk Medicine Man reg - wszystkie wykielkowaly, przezyly 4. Mlodsze o ok tydzien od powyzszych
- 1 sztuka Kosher Kush x (Black Lime Reserve/Long Valley Royal Kush x Black Lime Reserve) fem - dokielkowana po zabiciu 4 sadzonek regow

Plan jest taki, zeby zmierzyc sie z ledem i cos popylic, jak sie trafi godny dawca oczywiscie. Mlode siewki trzymalem w cieniu papryk i pomidorow na balkonie, mialy stac 3 dni a kisily sie 14, w malych doniczkach ze slaba ziemia. Ze sloncem bylo dosc slabo, do tego zrobilem kilka glupich bledow i stracilem 4 regi, a pozostale nieco zabiedzilem. Efekt widac nizej. Na tem moment siedza w lightmiksie z kokosem w 3l (regi, do okreslenia) i 7l (fem, docelowa). Mysle, ze poweguje ze dwa tygodnie, w tym czasie potne regi na proce i przelaczam - ale nic na sile, wszystko zalezy od tego jak beda rosly.

Nawozy, ktorych bede uzywal dostalem od flory-fauny (w tym watku: https://www.forum.haszysz.com/showt...-Wielka-rozdaF-Fka-Atami-vol-I-(ATA-Organics)), dlatego tez postaram sie dokladnie opisac co i jak czesto leje. Na ten moment podlane raz Root-C w dawce 1ml/l. Na wegu bede podawal tylko ten specyfik, chyba, ze bedzie potrzeba dokarmienia.

FOTY!

W kwadratowych plastikach Beanhorder x Chimera, w okraglych Medicine Man, w materialowej Kosher Kush x (Black Lime Reserve/Long Valley Royal Kush x Black Lime Reserve)




Nastepny up za ok tydzien. Mam nadzieje, ze juz beda po toppingu.
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Pokaż czym świecisz...
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Przecież napisał czym świeci. A Honza ledy nie gryzą-osobiście nie mam żadnych niemiłych przygód z tym źródła światła a juz z 5 lat lece na różnych ledach czy to rózowe mono czy teraz coby. Sam jestem ciekawy tych naked cobów. Ręke masz nie powinno być problemów tylko o Mg/Ca trzeba zadbać. Powodzonka.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Pokaż czym świecisz...

Se wygoogluj, bo wyglada tak jak w necie - soczewka, led, radiator, went (glosniejszy ***aniec niz wyciag), kilka kabli ;)

Przecież napisał czym świeci. A Honza ledy nie gryzą-osobiście nie mam żadnych niemiłych przygód z tym źródła światła a juz z 5 lat lece na różnych ledach czy to rózowe mono czy teraz coby. Sam jestem ciekawy tych naked cobów. Ręke masz nie powinno być problemów tylko o Mg/Ca trzeba zadbać. Powodzonka.

Wiesz, nie boje sie nowego swiatla, ale ciekaw jestem jak to bedzie, bo jeszcze ledem nie swiecilem - byly cflki, byl hps, teraz czas na leda. Co do Ca-Mg jestem przygotowany, moze z raz psikne profilaktycznie calgreenem od metropa, a na pewno go uzyje jak pojawia sie problemy... bardziej sie martwie o miejsce (w gore), bo bedzie ciasno i nie wiem czego sie po tych strainach spodziewac, ale takie problemy to mnie ciesza, bo bede mial pole do popisu z lamaniem :)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
No boksa mógłbyś mieć wyższego tak ze 150 albo więcej, zwłaszcza że coba musisz wyżej trzymac niż np panel z mono ale nie ma tego złego-najwyżej zrobisz im dżudżitsu jak piszesz. Ciekawe ile ich zostanie po określeniu płci? Ja jakoś nie mogę się przekonać do regów.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Właśnie odpalam mikrofalę na popcorn i zasiadam w pierwszym rzędzie :)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
propsuję tą FR! Widzę, że ostre trenowanko będzie! życzę powodzenia i pał grubych jak delavegi beniz :crazy:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
No boksa mógłbyś mieć wyższego tak ze 150 albo więcej, zwłaszcza że coba musisz wyżej trzymac niż np panel z mono ale nie ma tego złego-najwyżej zrobisz im dżudżitsu jak piszesz. Ciekawe ile ich zostanie po określeniu płci? Ja jakoś nie mogę się przekonać do regów.

Celuje w 4 panny z regow + femka, wincyj nie chce - ale nie wiem czy bede mial serce wyj***c zdrowe kobity, zobaczymy. Nie cykaj, sadz regi, tez bylem lekko przerazony startujac poprzednio z 50+ krzakami na 1m2, ale nie bylo tak zle. Zawsze mozna 50-50 reg/fem wysadzic i zrobic selekcje. Ja teraz mam w planach sadzic regi do oporu i tobie tez polecam, jak nie bedziesz zadowolony to wrocisz do fem :)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Spoczko pewnie kiedyś sie skuszę na regularne ale narazie mam tyle pestek w lodówce że jeszcze na długo starczy. Na jesień-zimę przeskoczę na 1,44m2 to może zużyję ich trochę zrobię SOGa ze 2 razy.
 
U

Usunięty 65798

Guest
Miałem plagron light mix jest w >75% organiczny.
To samo dotyczy tego zostawu atami. Zakupiłem, jakiś czas temu jedną na szczęście butelke, Atami Bloom-C 1L gdzie z tyłu na etykiecie jest napisane, że jest organiczno-mineralny, zostało wylane w kwiatki na ogrodzie. Gówna sprzedaja...
Tylko biotabs i biobizz ma certyfikaty na swoją organike. Reszta producentów się chowa przy nich są pseudo-organiką.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Miałem plagron light mix jest w >75% organiczny.
To samo dotyczy tego zostawu atami. Zakupiłem, jakiś czas temu jedną na szczęście butelke, Atami Bloom-C 1L gdzie z tyłu na etykiecie jest napisane, że jest organiczno-mineralny, zostało wylane w kwiatki na ogrodzie. Gówna sprzedaja...
Tylko biotabs i biobizz ma certyfikaty na swoją organike. Reszta producentów się chowa przy nich są pseudo-organiką.

Co do lightmixa od plagronu to zdaje sobie sprawe, ze nie jest full organic, ale zawsze bylem z tej ziemi zadowolony w przeciwienstwie do np biobizza, a po nawozach nie bedzie sladu w 2 tygodniu flo.
Zestaw Atami... no co tu duzo pisac, tez myslalem, ze jest 100% organic, ale ciezko o konkretne info odnosnie kazdego z nawozow osobno. Gdzies widzialem info, ze tylko ten Bloom jest biomineral, ale jak jest w rzeczywistosci to nie wiem. [MENTION=57358]flora-fauna[/MENTION], jak to z tymi nawozami jest? ;)
W kazdym razie bede lal tego ATA Semiorganics, a przyszly grow jade na zestawie z poprzedniego grow i biotabsie, ale az tak w przyszlosc nie ma co wybiegac.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
A co było nie tak z ziemią od Biobizza? Ja już długo jadę na ziemi od nich-lightmixie i nigdy nic sie nie działo. A ja używam do Biotabsu dolomitu który nie jest oraganiczny ale mi sie z organika nie gryzie dzięki temu nie sięgam już po Cal-Mag więc bez przesady bo chyba tylko Judaista jedzie na prawdziwej 100% organice.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Widzieliście organiczny perlit? :D czy chdzoi tu stricte o nawóz? 25% to trochę Prz dużo ;) niektórych minerałów używa się i w organice

Nooo lightmix od plagronu jest z mineralnym nawozem z tego co wiem, w przeciwienstwie do wymienionego tu biobizza, co do proporcji to nie wiem-nie sprawdzalem ;)


A co było nie tak z ziemią od Biobizza? Ja już długo jadę na ziemi od nich-lightmixie i nigdy nic sie nie działo. A ja używam do Biotabsu dolomitu który nie jest oraganiczny ale mi sie z organika nie gryzie dzięki temu nie sięgam już po Cal-Mag więc bez przesady bo chyba tylko Judaista jedzie na prawdziwej 100% organice.

Chwasty mi rosly i kazda partia byla inna, a ja lubie powtarzalnosc. Nie jest zly, ale tez nie jest to moja ulubiona mieszanka w wersji light. Co do terminologii i tego co jest bio a co nie to bardzo zawila kwestia, mineraly mineralami, a chemia chemia :)
 
U

Usunięty 65798

Guest
Nooo lightmix od plagronu jest z mineralnym nawozem z tego co wiem, w przeciwienstwie do wymienionego tu biobizza, co do proporcji to nie wiem-nie sprawdzalem ;)
no jakos 20-25% to nawóz mineralny taką znalazłem informacje


Chwasty mi rosly i kazda partia byla inna, a ja lubie powtarzalnosc. Nie jest zly, ale tez nie jest to moja ulubiona mieszanka w wersji light. Co do terminologii i tego co jest bio a co nie to bardzo zawila kwestia, mineraly mineralami, a chemia chemia :)
wiem jedno,
na organice czuje się smak zioła.
na chemolu czuje się smak specyficzny chemola.
Po tych organiczno-mineralnych specyfikach ziemia/nawozy czuje się to i to.
Dla mnie organika wygrywa sry.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
wiem jedno,
na organice czuje się smak zioła.
na chemolu czuje się smak specyficzny chemola.
Po tych organiczno-mineralnych specyfikach ziemia/nawozy czuje się to i to.
Dla mnie organika wygrywa sry.


Dla mnie tez organika wygrywa, za kazdym razem staram sie dzialac na naturalnych specyfikach, ale co do ziemi sie nie zgodze. Nie ma bata, zeby wyczuc "chemicznosc" lightmixa po kilku tygodniach kwitnienia. Nie sadze tez, zeby duza roznice zrobily te pseudoorganiczne nawozy, bo za duzo to ja ich nie wleje, jak co uprawe. Mysle, ze ostrozne nawozenie plus dwa tygodnie o samej wodzie zrobia robote, ale sie nie spieram bo nie mam w mineralnych doswiadczenia, a w ocenie smaku/zapachu tez dobry nie jestem. Bede mial na uwadze i dam znac na koniec jak wyszlo pod tym wzgledem, a jak sie trafi jakas ladna panna to zreweguje, natne klonow i zrobie miniporownanie trzech sposobow nawozenia... ale nie ma co az tak wybiegac w przyszlosc, dokonczmy to co jest :)

weź czysta ziemię i daj 20% jakiegokolwiek nawozu, nawet organicznego i chce na to popatrzeć.

Zuli, w tych 20% mozna liczyc tez perlit, nie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół